Divoké řeky NĚMECKA a RAKOUSKA pro mírně pokročilé vodáky

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
16. - 21. 8. 2022
6 dní
9 480 Kč / 8 480
Mikrobus
Již proběhlo

Popis zájezdu

Svižný proud, hezké peřejky a především krásné okolí německých a rakouských řek, to vše na nás čeká na 6-ti denním pohodovém zájezdu. 

 • ideální seznámení s divokou vodou pro mírně pokročilé vodáky
 • náročnost se bude postupně zvyšovat, naučíme se, jak jezdit na divoké vodě, něco o záchraně i sebezáchraně
 • minimum přejezdů - téměř vždy 2 noci v jednom kempu

Pokud je zájezd "obsazený" je možné se po dohodě přidat vlastní dopravou. 

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky brzy ráno, přejezd do Rakouska. Na rozpádlování se vypravíme na řeku Tiroler Ache a splujeme si nepříliš obtížnou (max. WW2), ale o to krásnější soutěsku Kössener Schlucht.
2.
den
Další den na nás čeká řeka Saalach s peřejemi obtížnosti WW2 až WW3. Voda už má větší sílu, ale peřeje jsou proloženy lagunami na odpočinek a případné odchytání plaváčků. Na klidnější úsecích se určitě nezapomeňte rozhlížet po okolí, protože krajina je i zde nádherná.
3. - 4.
den

Ráno se vypravíme na řeku Lech, první den na této svižné řece si splujeme nepříliš obtížný úsek (max. WW2), se středně velkými vlnami a rychlým proudem.

V plavbě po řece Lech budeme pokračovat i další den, kdy nás rychlý proud proveze údolím s překrásnými výhledy na okolní hory.

5.
den
Řeka Ammer teče lesní soutěskou, kromě několika náročnějších míst (až WW3) se budeme moci kochat pohledem na krásná místa s malými bočními vodopády stékajícími po mechu.
6.
den
Poplujeme po řece Isar v úseku, kterému se přezdívá Bavorská Kanada. Hory v okolí, široké štěrkové koryto, kterým se řeky vine jako had a zakrslé břízky a jiné stromy opravdu evokují pocit dalekého severu. Po doplutí nasedneme do autobusu a vydáme se na cestu domu, příjezd do ČR pozdě večer.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Splouvané úseky jsou do obtížnosti WW2, zájezd je vhodný pro mírně pokročilé vodáky, kteří mají chuť se něco nového naučit. Náročnost splouvaných úseků postupně stoupá, postupně si budete zvykat na divokou vodu a zlepšovat svoje vodácké schopnosti. Řeky budeme splouvat na stabilních nafukovacích kánoích Baraka. Zájezd je vhodný pro děti od 15-ti let (mladší děti pouze se zkušenými rodiči). 

Doprava: mikrobus

Pojedeme mikrobusy pro 9-osob (v případě většího počtu účastníků mikrobusem pro 19-osob), oba mikrobusy Mercedes Sprinter nabízí dostatek pohodlí a prostoru pro nohy. Pokud je zájezd "obsazený" je možné se po dohodě přidat vlastní dopravou, na místě Vám pomůžeme s převozem aut. 

Místa srazu:
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Praha - Opatov
 • České Budějovice
 • RAKOUSKO - Tiroler Ache - Hager-Brücke
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp

Ubytováni budeme postupně ve 3 kempech. Ve všech kempech je pěkné sociální zařízení i teplá sprcha, restaurace. 

Jídlo a pití: vlastní

Stravování si každý zajišťuje sám. V kempech nebo jejich okolí je vždy restaurace, ceny jsou ale vyšší, než jsme zvyklí z ČR. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit čaj k snídani nebo večeři. Po domluvě s instrukotory budete pravidelně zastavovat v obchodech, abyste doplnili zásoby potravin, není tedy třeba vozit jídlo na celou akci. 

V ceně je zahrnuto:
 • doprava do Rakouska/Německa (možnost vlastní dopravy, sleva 500 Kč/osoba)
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • 5x ubytování v kempu ve vlastním stanu
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění vodáckého vybavení proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • vodácké oblečení (dlouhý neopren, vodácká bunda, boty). Můžete si zajistit vlastní, nebo si zapůjčit od nás - více o půjčovně neoprenů zde.
 • stravování
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.