ITÁLIE - tekoucí řeky a turistika u jezera Lago di Garda

Popis zájezdu

Vodácký zájezd, který nás provede nejen po krásných tekoucích řekách, ale také po jejich okolí. Vyrazíme si prohlídnout úchvatnou přehradu Vajont a vyvezeme se za výhledy otočnou lanovkou na Monte Baldo.

 • průzračná voda, příjemný proud, majestátní vápencové štíty Dolomit
 • rychle tekoucí italské řeky (Fella, Cellina, Piava, Brenta, Sarca a Rienza
 • 2 pěší výlety (po okolí přehrady Vajont a na Monte Baldo u jezera Lago di Garda)
 • vodácká snídaně 
 • zájezd vhodný pro vodáky jako první seznámení s divokou vodou 

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky večerních hodinách, noční přejezd do Itálie.
2.
den
Nad ránem dorazíme k řece Felle. Rozdělíme si vodácký materiál, proběhne zaškolení a splujeme 18 km po řece Felle a Tagliamentu (WW1), do kterého se Fella vlévá. Čeká nás příjemný proud ve štěrkovém korytě, výhledy na parádní kopce v okolí i pár snadných peřejek, kde budeme moci procvičovat naše vodácké dovednosti. Po cestě navštívíme malebné městečko Venzone a impozantní bunkr stojící uprostřed řeky
3.
den
Budeme splouvat říčku Cellinu (15 km WW1-2, 1 místo WW2+). Rychlý proud nás provede zákrutami mezi příkrými horskými stráněmi, na oběd vyrazíme pěšky do bočního kaňonu plného vodopádků.
4.
den
Odpočinkový den, který lze vyplnit dle své chuti a schopností pěším výletem mezi ostré štíty Dolomit. Můžete vyšlapat až do výšky 2000 m.n.m. nebo se raději pohodlně projít horským údolím a kochat se pohledy vzhůru, či si prohlédnout téměř 162 m vysokou hráz přehrady Vajont.
5.
den

Splujeme pohodových 25 km po řece Piavě (WW1). Čeká nás mírný proud bez záludností a mnoho příležitostí ke koupání na štěrkových plážích. Den zakončíme výbornou zmrzlinou v místní mlékárně, můžeme se zde zásobit i výbornými sýry.

6.
den

Řeka Brenta (WW2+) má pro nás připraveny opravdu pěkné i když ne náročné peřeje a jednu slalomovou trať, na které trénují místní kajakáři.

Odpoledne přejedeme do oblasti Lago di Garda. Ubytujeme se na 2 noci v kempu s bazénem v městečku Arco, které je vzdáleno asi 7 km od jezera. 

7.
den

Výlet lanovkou na Monte Baldo (převýšení 1800m), odkud jsou překrásné výhledy na rozlehlé Lago di Garda. Pěší výlet po hřebeni - každý dle svých možností (můžete vystoupat třeba až na Cima Del Pozzete (2132 m.n.m.) Po návratu z Monte Baldo ještě navštívíme město Malcesine - jedno z nejmalebnějších městeček u jezera.

Alternativně odpočinek v kempu (k dispozici bazén, v blízkém městečku Arco stojí za návštěvu pevnost nebo botanická zahrada).

Je zde také možnost zapůjčit si ferratové sety a vyrazit na ferraty v okolí kempu či využít možnosti půjčení kol a užít si individuální výlet k jezeru Lago di Garda. 

8.
den
Vyrazíme na řeku Sarca (11 km, WW1), která se vlévá přímo do jezera Lago di Garda. Čeká nás nenáročná plavba s několika sjízdnými jezy, takže se můžeme bez problémů kochat přírodou v okolí.
9.
den
Splujeme řeku Rienzu, úzkou horskou říčku s rychlým proudem, na jejímž konci nás pohoupají pěkné vlny (15 km WW1-2, na konci peřej WW2+). Poté nasedneme do autobusu a vyrazíme směrem k domovu, kam bychom měli přijet v nočních hodinách.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Na tento zájezd potřebujete turistickou znalost ovládání kanoe, hodí se mít opakovanou vícedenní zkušenost s kanoí na českých řekách. Italské řeky mají svižný proud bez větších záludností, pro vodáky-turisty jsou tak vhodné jako první seznámení s divokou vodou. Zájezd můžeme doporučit i rodinám s většími dětmi (ca. od 12 let).

Poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích Baraka, které se jen tak nepřevrátí. 

Doprava: autobus

Na tento zájezd pojedeme klimatizovaným autobusem. Velikost skupiny je omezena na 32 osob, autobus nikdy nejede plný a máte tak při cestě větší pohodlí. Při nižším počtu přihlášených může být autobus nahrazen mikrobusem.

Ubytování: kemp
Nocovat budeme v kempech. Italské kempy jsou tradičně na vysoké úrovni, pěkné záchody i sprchy jsou samozřejmostí, ve většině kempů je i síť WiFi. Vzhledem k teplému počasí nepotřebujete nijak dobrý spacák, ale stan by měl odolat dešti (doporučujeme mít dvouplášťový stan).
Jídlo a pití: snídaně

Na zájezdu pro Vás zajistíme bohatou snídani formou švédských stolů. Při přípravě snídaní oceníme, když každý vodák přiloží ruku k dílu. Snídaně začínají 2.den a končí 9.den. Ostatní stravování (obědy a svačiny, většinou na vodě) a večeře si zajišťujete sami. Ve většině kempů nebo jejích okolí je možnost najíst se v restauraci. Ceny jsou ale vyšší než v ČR (Pizza 8-12EUR, jídlo ca. 12-18 EUR). 

Možnost nákupu potravin (a dobrého italského vína) bude téměř každý den, proto není potřeba s sebou vozit zásoby na celý týden. Ceny v obchodech jsou mírně vyšší než v ČR. Na vaření doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz.

V ceně je zahrnuto:
 • doprava autobusem do Itálie a po Itálii (v případě malého počtu zájemců může být autobus nahrazen mikrobusem)
 • služby řidičů a průvodců na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • nocleh v kempu 7x
 • snídaně 8 x
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí
 • stravování a pitný režim (CK Povoda zajišťuje pouze snídaně)
 • lanovka na Monte Baldo (15 EUR)
 • jízdenky na veřejnou dopravu, případně pronájem kol či ferratových setů (ca 10-15 EUR) - pokud budete chtít oblast Lago di Garda poznávat individuálně

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

ITÁLIE - první seznámení s divokou vodou
8 dní
Baraky
Polopenze
Již proběhlo
S dětmi po tekoucích ITALSKÝCH řekách, s odpočinkem u moře
9 dní
Baraky
Polopenze
Rodiče s dětmi
Již proběhlo
To nej z ITÁLIE za prodloužený víkend
5 dní
Baraky
Již proběhlo
ITÁLIE - s Povodou po italských řekách, dále po vlastní ose
Baraky
V tomto roce nemá termín
Řeky jarní ITÁLIE za prodloužený víkend
5 dní
Baraky
Již proběhlo
Divoké řeky ITALSKÝCH a RAKOUSKÝCH Alp
6 dní
Baraky
Snídaně
Již proběhlo
Okruh po divokých řekách SLOVINSKA, RAKOUSKA a ITÁLIE
Baraky
V tomto roce nemá termín
Řeky a kaňony FRANCOUZSKÉHO STŘEDOHOŘÍ
Plastové kanoe
Snídaně
V tomto roce nemá termín