SLOVENSKO s relaxem v termálních pramenech

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
2. - 5. 7. 2022
4 dny
3 480 Kč / 2 980
Vlastní doprava
Již proběhlo

Popis zájezdu

Vodácký okruh vedoucí po hranicích Slovenska s odpočinkem v lázních s termálními prameny Bešeňová, Vás provede nejkrásnějšími řekami tohoto kraje. Orava a Váh jsou 2 slovenské řeky, které by měl každý vodák rozhodně navštívit. 

 • příjemný proud, hezké peřeje, téměř žádné jezy
 • překrásné okolí řek - Strečno, Oravský hrad
 • akce je určena pro mírně pokročilé vodáky
 • nocovat budeme pouze v 1 kempu - minimum stavění a bourání stanu

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1. - 2.
den

Sejdeme se okolo poledne u řeky Oravy. Po příjezdu se vydáme na krátkou plavba, poplujeme z Oravské Poruby do Kralovan. V plavbě po Oravě budeme pokračovat i další den. Čeká nás celodenní plavba, během které navštívíme Oravský Hrad a doplujeme přímo do našeho kempu. Orava je v tomto úseku široká příjemně tekoucí řeka bez větších záludností, s několika snadnými peřejemi.

3.
den

Ráno vyrazíme za odpočinkem. Čekají na nás lázně Bešeňová s termálními prameny, pro ty hravé z vás je zde k dispozici i množství tobogánů. 

Voda zde vyvěrá z hloubky 1987 m. V této hloubce má voda teplotu přes 60°C, nemusíme se však bát, na povrchu je voda chladnější. Čekají na nás bazény s vodou teplou od 24 do 39 °C. Tato geotermální voda má blahodárný vliv především na pohybové ústrojí, má také dobré kosmetické účinky. 

Až načerpáme sílu z místních pramenů, vrátíme se zpět do kempu, kde strávíme ještě poslední noc. 

4.
den

Ráno sbalíme stany a vydáme se na Váh, splujeme si pěkný úsek v okolí Ružomberoku. Čeká nás rychlý proud a hezké vlnky. Na oběd zastavíme ve výborné restauraci, kde si pochutnáme na slovenských specialitách všeho druhu.

Po doplutí se rozloučíme a vydáte se zpět na cestu domu. V případě zájmu, lze domluvit v kempu ještě jednu noc.  

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Splouvané řeky jsou bez větších záludností, vyznačují se příjemně tekoucím proudem bez jezů s občasnými peřejemi (maximální náročnosti WW2). Akce je vhodná pro mírně pokročilé vodáky, ale zvládnou ji i odvážní začátečníci a rodiny s dětmi ca od 7 let. 
Doprava: vlastní doprava

Na tento zájezd si zajišťuje dopravu každý sám (autem či veřejnou dopravou), sejdeme se v kempu Tília Gäceľ. Mapu a GPS souřadnice vám pošleme před zájezdem. Při přesunech podél řeky budeme využívat vlak, případně je možné si s ostatními účastníky domluvit pendlování aut.

Místa srazu:
 • SLOVENSKO - kemp Tília (Gacel´)
Ubytování: kemp

Ubytováni budeme v kempu na břehu řeky Oravy ve vlastním stanu (v případě zájmu lze stan zapůjčit od Povody). Kemp nabízí i možnost ubytování v apartmánech, které je ale potřeba dostatečně dopředu objednat.

Jídlo a pití: vlastní
Stravování je ve Vaší režii. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, na kterém si můžete uvařit večeři nebo čaj k snídani. V kempu je možnost navštívit místní restauraci. Doplnění zásob bude možné téměř každý den.
V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
 • přeprava zavazadel doprovodným vozidlem po břehu
 • služby průvodce na vodě a řidiče doprovodného vozidla po celou dobu akce
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
 • ubytování v kempu (3x)
V ceně není zahrnuto:
 • doprava na Slovensko a po Slovensku
 • parkování pro auta v kempu
 • stravování
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • vstupné do lázní Bešeňová (cca 22-32 € pro dospělé a 16-23 € pro děti, dle druhu vstupného - podrobný ceník k dispozici ZDE)

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.