SLOVENSKO s relaxem v termálních pramenech

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
2. - 5. 7. 2022
4 dny
3 480 Kč / 2 980
Vlastní doprava

Popis zájezdu

Vodácký okruh vedoucí po hranicích Slovenska s odpočinkem v lázních s termálními prameny Bešeňová, Vás provede nejkrásnějšími řekami tohoto kraje. Orava a Váh jsou 2 slovenské řeky, které by měl každý vodák rozhodně navštívit. 

 • příjemný proud, hezké peřeje, téměř žádné jezy
 • překrásné okolí řek - Strečno, Oravský hrad
 • akce je určena pro mírně pokročilé vodáky
 • nocovat budeme pouze v 1 kempu - minimum stavění a bourání stanu

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1. - 2.
den

Sejdeme se okolo poledne u řeky Oravy. Po příjezdu nás čeká krátká plavba do Oravského Podzámoku, kde se ubytujeme. Orava je v tomto úseku široká příjemně tekoucí řeka bez větších záludností, s několika snadnými peřejemi na rozcvičení. Kempovat budeme nedaleko impozantního Oravského Hradu, kdo bude chtít, může ho i navštívit. Druhý den vyplujeme z Oravského Podzámku do Kraľovan. Po doplutí se vrátíme zpět do našeho kempu.

3.
den

Ráno vyrazíme za odpočinkem. Čekají na nás lázně Bešeňová s termálními prameny, pro ty hravé z vás je zde k dispozici i množství tobogánů. 

Voda zde vyvěrá z hloubky 1987 m. V této hloubce má voda teplotu přes 60°C, nemusíme se však bát, na povrchu je voda chladnější, čekají na nás bazény s vodou teplou od 24 do 39 °C. Tato geotermální voda má blahodárný vliv především na pohybové ústrojí, má také dobré kosmetické účinky. 

Až načerpáme sílu z místních pramenů, vrátíme se zpět do kempu, kde strávíme ještě poslední noc. 

4.
den

Ráno sbalíme stany a vydáme se na Váh, splujeme si pěkný úsek v okolí Ružomberoku. Čeká nás rychlý proud a hezké vlnky. Na oběd zastavíme ve výborné restauraci, kde si pochutnáme na slovenských specialitách všeho druhu.

Po doplutí se rozloučíme a vydáte se zpět na cestu domu. V případě zájmu, lze domluvit v kempu ještě jednu noc.  

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Splouvané řeky jsou bez větších záludností, vyznačují se příjemně tekoucím proudem bez jezů s občasnými peřejemi (maximální náročnosti WW2). Akce je vhodná pro mírně pokročilé vodáky, ale zvládnou ji i odvážní začátečníci a rodiny s dětmi ca od 7 let. 
Doprava: vlastní doprava

Na tento zájezd si zajišťuje dopravu každý sám (autem či veřejnou dopravou), sejdeme se v kempu poblíž Oravského Podzámoku. Mapu a GPS souřadnice vám pošleme před zájezdem. 

Místa srazu:
 • SK - Orava_Oravský Podzámok
Ubytování: kemp

Ubytováni budeme na vodáckém tábořišti ve vlastním stanu (v případě zájmu lze stan zapůjčit od Povody). Kemp je hezký, ale nabízí pouze základní vybavení (wc, sprcha je součástí fotbalového hřiště).

Jídlo a pití: vlastní
Stravování je ve Vaší režii. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, na kterém si můžete uvařit večeři nebo čaj k snídani. V blízkosti kempu je možnost navštívit místní hospůdky. Doplnění zásob bude možné téměř každý den.
V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
 • přeprava zavazadel doprovodným vozidlem po břehu
 • služby průvodce na vodě a řidiče doprovodného vozidla po celou dobu akce
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
 • ubytování v kempu (3x)
V ceně není zahrnuto:
 • doprava na Slovensko a po Slovensku
 • parkování pro auta v kempu
 • stravování
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • vstupné do lázní Bešeňová (cca 22-32 € pro dospělé a 16-23 € pro děti, dle druhu vstupného - podrobný ceník k dispozici ZDE)

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

SLOVENSKO a POLSKO s relaxem v termálních pramenech
7 dní
Plastové kanoe
2. - 8. 7. 2022
SLOVENSKO - Hron, Orava, Váh
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín
DUNAJEC a POPRAD - polsko-slovenské pomezí
6 dní
Plastové kanoe
6. - 11. 8. 2022
DUNAJEC - prodloužený víkend
4 dny
Plastové kanoe
10. - 13. 6. 2022
6. - 9. 8. 2022
ŘEKY VÝCHODNÍCH ČECH - Orlice, Labe, Úpa a Metuje
Plastové kanoe
Snídaně
V tomto roce nemá termín
PRODLOUŽENÝ VÍKEND NA ORLICI - Divoká, Tichá a spojená Orlice
Plastové kanoe
Snídaně
V tomto roce nemá termín