SLOVENSKO a POLSKO s relaxem v termálních pramenech

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
2. - 8. 7. 2022
7 dní
7 980 Kč / 6 980
Mikrobus,Vlastní doprava
Zrušený

Popis zájezdu

Vodácký okruh vedoucí po hranicích Slovenska a Polsko, proložený odpočinkem v lázních s termálními prameny Bešeňová Vás provede nejkrásnějšími řekami tohoto kraje. Dunajec, Poprad, Orava a Váh jsou 4 Slovenské a Polské řeky, které by měl každý vodák rozhodně navštívit. 

 • příjemný proud, hezké peřeje, téměř žádné jezy
 • překrásné okolí řek - Pieninská soutěska, Trzy Koruny, Oravský hrad
 • akce je určena pro mírně pokročilé vodáky
 • nocovat budeme pouze ve 2 kempech - minimum stavění a bourání stanu

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1. - 2.
den

Odjezd z České republiky v brzkých ranních hodinách.

Po příjezdu nás čeká krátká plavba do Oravského Podzámoku, kde se ubytujeme. Orava je v tomto úseku široká příjemně tekoucí řeka bez větších záludností, s několika snadnými peřejemi na rozcvičení. Kempovat budeme nedaleko impozantního Oravského Hradu, kdo bude chtít, může ho i navštívit. Druhý den vyplujeme z Oravského Podzámku do Kraľovan. Po doplutí se vrátíme zpět do našeho kempu.

3.
den

Ráno se vydáme za odpočinkem, čekají na nás lázně Bešeňová s termálními prameny, pro ty hravé z vás je zde k dispozici i množství tobogánů. 

Voda zde vyvěrá z hloubky 1987 m, v této hloubce má voda teplotu přes 60°C, nemusíme se však bát, na povrchu je voda chladnější, čekají na nás bazény s vodou teplou od 24 do 39 °C. Tato geotermální voda má blahodárný vliv především na pohybové ústrojí, má také dobré kosmetické účinky. 

Odpočati se v odpoledních hodinách vrátíme zpět do kempu.

4.
den

Ráno sbalíme stany a vydáme se na Váh, splujeme si pěkný úsek v okolí Ružomberoku. Čeká nás rychlý proud a hezké vlnky, na oběd zastavíme ve výborné restauraci, kde si pochutnáme na slovenských specialitách všeho druhu.

Po doplutí přejedeme za dalšími vodáckými zážitky na hranice s Polskem, kde se ubytujeme na zbylé noci. 

5. - 6.
den

Další dva dny strávíme plavnou po Dunajci. První den proplujeme Pieninskou soutěskou, která vás jistě uchvátí kolmými skalami, které končí až v řece i zajímavými stupni, které prověří naše vodácké umění. 

Řeka i nadále příjemně teče a donese nás do příjemného kempu u slalomové trati ve vesničce Zabrzez. Odvážlivci mohou na slalomové trati vyzkoušet svoje vodácké umění (platí se zde poplatek za užívání trati, není v ceně akce).

7.
den

Na závěr se vydáme na svižně tekoucí řeku Poprad. Čeká nás velmi bystrý úsek a poslední den na vodě si opravdu užijeme. Ke konci plavby nás čeká překvapení v podobě krátké, ale o to divočejší peřejky. Po doplutí nasedneme do autobusu a vyrazíme zpět do Čr, kam dorazíme pozdě večer.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Splouvané řeky jsou bez větších záludností, vyznačují se příjemně tekoucím proudem bez jezů s občasnými peřejemi o maximálně náročnosti WW2. Akce je vhodná pro mírně pokročilé vodáky, ale zvládnou ji i odvážní začátečníci a rodiny s dětmi ca od 7 let. 
Doprava: mikrobus,vlastní doprava

Na tento zájezd pojedeme mikrobusem pro 9 osob, nemusíte si tak lámat hlavu s převozem aut podél řek a mezi kempy. 

Po předchozí domluvě se lze přidat vlastní dopravou (sleva 1000 Kč/osoba)

 

Místa srazu:
 • Praha - Opatov
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Brno - D2 směr Bratislava
 • SK - Orava_Oravský Podzámok
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Ubytováni budeme v kempech ve vlastních stanech (v případě zájmu lze stan zapůjčit od Povody). První 3 noci strávíme na vodáckém tábořišti u fotbalového hřiště, kemp je hezký, ale nabízí pouze základní vybavení (wc, sprcha je součástí fotbalového hřiště). Další 3 noci strávíme v plně vybaveném kempu.
Jídlo a pití: vlastní

Stravování je ve Vaší režii. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, na kterém si můžete uvařit večeři nebo čaj k snídani. V kempech jsou omezené možnosti dát si něco k jídlu. Doplnění zásob bude možné téměř každý den.

V ceně je zahrnuto:
 • doprava autobusem na a po Slovensku/Polsku (v případě malého počtu zájemců může být autobus nahrazen mikrobusem)
 • služby řidičů a průvodců na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
 • přeprava zavazadel doprovodným vozidlem po břehu
 • služby průvodce na vodě a řidiče doprovodného vozidla po celou dobu akce
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
 • ubytování v kempu (6x)
V ceně není zahrnuto:
 • stravování
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • vstupné do lázní Bešeňová (cca 22-32 € pro dospělé a 16-23 € pro děti, dle druhu vstupného - podrobný ceník k dispozici ZDE)

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.