Divoké řeky ITALSKÝCH a RAKOUSKÝCH Alp

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
1. - 6. 7. 2022
6 dní
9 980 Kč / 9 480
Autobus
Již proběhlo

Popis zájezdu

Dovolené máte málo, ale chuti něco zažít máte hodně? Právě pro vás jsme připravili tento pestrý vodácký program, při kterém splujeme 5 divokých řek italských a rakouských Alp, ideální pro mírně pokročilé vodáky. 

 • svižný proud italské řeky Celliny
 • peřejnaté italské řeky Rienza a Isarco
 • v Rakousku na nás čeká romantický horský Gail a velké vlny řeky Isel

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky večerních hodinách, noční přejezd do Itálie.
2.
den
Nad ránem dorazíme k řece Cellině (15 km WW1-2, 1 místo WW2+). Rychlý proud nás provede zákrutami mezi příkrými horskými stráněmi, na oběd vyrazíme pěšky do bočního kaňonu plného vodopádků.

Ubytujeme se na pěkném přírodním tábořišti, kde je možnost večerního posezení u ohýnku.

3.
den
Prohlédneme si vysokou hráz přehrady Vajont a poté splujeme řeku Rienzu, úzkou horskou říčku s rychlým proudem, na jejímž konci nás pohoupají pěkné vlny (15 km WW1-2, na konci peřej WW2+). Poté nasedneme do autobusu a přejedeme do kempu u řeky Isarco. 
4.
den

Na rozloučenou s Itálií splujeme vysokohorskou ledovcovou řeku Isarco, pramenící téměř ve 2000 m.n.m. Naše dovednosti zde prověří četné peřejky (WW2+). 

Kdo bude mít po doplutí ještě dostatek sil může vyrazit na pěší výlet do okolních kopců či na prohlídku malebného městečka Novacella. 

5.
den

Další dva dny společně strávíme v Rakousku. Čeká na nás úzký a zakroucený tok říčky Gail. Už po cestě nás čekají jedinečné výhledy, neméně krásné jsou i pohledy z lodi při plavbě.  

6.
den

Poslední den na nás čeká řeka Isel, můžeme se těšit na velké vlny, široké koryto a na závěr i sem-tam nějaký skok. Strmé stěny rakouských Dolomit vás též nenechají chladnými.

Po doplutí nasedneme do autobusu a vydáme se k domovu. Předpokládaný příjezd do Prahy ve 22:00.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: vysoká obtížnost

Splouvané úseky jsou do obtížnosti WW3. Budeme je splouvat na nafukovacích kánoích Baraka. Proto tento zájezd doporučujeme pouze vodákům, kteří již mají zkušenosti s pádlováním na tekutějších vodách (například úsek Týnec-Pikovice na Sázavě, Divoká Orlice v době vypouštění Pastvinské přehrady). Minimální věk vodáků pro tento zájezd je 15 let.

Doprava: autobus

Na tento zájezd pojedeme klimatizovaným autobusem. V autobuse je sice 49 míst, my ale máme limit 32 účastníků, abyste měli v autobuse dost místa a aby parta na vodě i v kempu nebyla příliš veliká. Při nižším počtu přihlášených může být autobus nahrazen mikrobusem.

Místa srazu:
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Praha - Opatov
 • ITÁLIE - Barcis
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Nocovat budeme 3x v kempu a 1x na přírodním tábořišti. Italské i rakouské kempy jsou tradičně na vysoké úrovni, pěkné záchody i sprchy jsou samozřejmostí.
Jídlo a pití: snídaně

Na zájezdu pro Vás zajistíme bohatou snídani formou švédských stolů. Při přípravě snídaní oceníme, když každý vodák přiloží ruku k dílu. Snídaně začínají 2.den a končí 6.den. Ostatní stravování (obědy a svačiny, většinou na vodě) a večeře si zajišťujete sami. V každém kempu nebo jeho okolí je možnost najíst se v restauraci. Ceny jsou ale vyšší než v ČR (Pizza 8-12EUR, jídlo ca. 12-18 EUR). 

Možnost nákupu potravin (a dobrého italského vína) bude téměř každý den, proto není potřeba s sebou vozit zásoby na celý týden. Ceny v obchodech jsou mírně vyšší než v ČR. Na vaření doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz.

V ceně je zahrnuto:
 • doprava autobusem do Itálie/Rakouska a po Itálii/Rakousku (v případě malého počtu zájemců může být autobus nahrazen mikrobusem)  
 • služby řidičů a průvodců na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • nocleh v kempu 3x
 • snídaně 5x
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí
 • vodácké oblečení (dlouhý neopren, vodácká bunda, boty). Můžete si zajistit vlastní, nebo si za příplatek zapůjčit od nás.
 • stravování a pitný režim (CK Povoda zajišťuje pouze snídaně)

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

Po řekách FRANCOUZSKÝCH ALP až do Grand canyonu du Verdon
9 dní
Baraky
Novinka 2022
Již proběhlo
Divoké řeky FRANCOUZSKÝCH ALP - pro pokročilé vodáky
9 dní
Baraky
Již proběhlo
Okruh po divokých řekách SLOVINSKA, RAKOUSKA a ITÁLIE
Baraky
V tomto roce nemá termín
Řeky jarní ITÁLIE za prodloužený víkend
5 dní
Baraky
Již proběhlo
RAKOUSKO a ŠVÝCARSKO - divoká voda a vysoké hory
Baraky
V tomto roce nemá termín
Divoké řeky NĚMECKA a RAKOUSKA pro mírně pokročilé vodáky
6 dní
Baraky
Již proběhlo
RAKOUSKO - Möll, Gail a Isel
5 dní
Baraky
Již proběhlo
DIVOKÉ PERLY BALKÁNU - Tara a Neretva
6 dní
Baraky
Již proběhlo