CHORVATSKO A BOSNA - prodloužený víkend s vlastní dopravou

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
27. - 30. 8. 2022
4 dny
6 480 Kč / 5 480
Vlastní doprava
Již proběhlo

Popis zájezdu

Chcete spojit dovolenou u moře s vodáckým dobrodružstvím? Zastavte se s námi cestou k moři na několika průzračných krasových řekách! Vy jedete vlastním autem, my zajišťujeme vodácké vybavení a průvodce.

 • Krátký pohodový zájezd do Chorvatska a Bosny
 • Nepotřebujete víc než základní znalosti ovládání lodi
 • Průzračná chorvatská řeka Mrežnice s travertinovými stupni
 • Dobrodružství v bludišti ostrůvků na bosenské řece Uně

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1. - 2.
den

Ráno se sejdeme v kempu u řeky a společně se vydáme na nástup řeky Mřežnice. Čeká nás dobrodružnou cestu zalesněným údolím. Po cestě nás čekají krasové stupně různé výšky. V plavbě po Mrežnici budeme pokračovat i další den našeho společného vodáckého dobrodružství. 

Nocleh na pěkném tábořišti na soutoku Mrežnice a Tounjčice (v případě zájmu můžete po předchozí domluvě do kempu přijet již večer předem). 

3.
den
Splujeme si kaňon na horním toku řeky Mrežnice: 8 km plných skoků, sjízdných stupňů a možností koupání. Po doplutí přejedeme do pěkného kempu v Bosně u řeky Uny.
4.
den

Budeme splouvat bosenskou řeku Unu, která je jen co by kamenem dohodil od chorvatsko-bosenských hranic. 6 km napínavého proplétání mezi ostrůvky (až WW3), plavbu si případně můžeme prodloužit o dalších 15 km lehčí vody.

Po doplutí si dáme čerstvou rybu a rozloučíme se. Instruktoři odjedou domu, vy můžete pokračovat v dovolené u moře nebo zde přespat ještě jednu noc. 

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Stačí základní znalosti ovládání kanoe. Pokud jste již pluli na kanoi například na Sázavě, na Otavě nebo na Vltavě, měli byste program hravě zvládnout. Zájezd je vhodný i pro sportovní začátečníky a rodiny s většími dětmi.

Poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích Baraka.

Doprava: vlastní doprava

Předpokládáme, že do prvního kempu v Chorvatsku přijedete vlastním autem. Mapu a GPS souřadnice Vám pošleme před zájezdem. S pomocí našeho mikrobusu budeme potom řešit převozy řidičů k autům při jednotlivých denní etapách na vodě. Po skončení zájezdu odjedete autem domů nebo budete pokračovat ve vaší dovolené na další místa v Chorvatsku či Bosně.

Místa srazu:
 • Chorvatsko - MREŽNICA -Robinzonski kamp-Etno Park Slap
Ubytování: kemp

Nocovat budeme ve dvou kempech. V Chorvatsku, v romantickém kempu na řece Mrežnici jsou k dispozici pouze suché záchody (ale velice pěkné), sprchu si zde můžeme dát pouze pod vodopádkem. Majitel zde prodává nápoje (víno, rakija, svařák). V Bosně, v kempu u řeky Uny na nás čeká plně vybavený kemp s restaurací, kde servírují čerstvé ryby. 

Jídlo a pití: vlastní

Stravování si každý zajišťuje sám. Možnost nákupu potravin bude téměř každý den, proto není potřeba s sebou vozit zásoby na celý týden. Ceny v obchodech jsou stejné nebo mírně vyšší než v ČR.

Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit čaj k snídani nebo večeři. 

V ceně je zahrnuto:
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • ubytování v kempech 3x
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, loďák)
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • stravování
 • doprava
 • parkování v kempech pro auta

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

CHORVATSKO A SLOVINSKO - prodloužený víkend
Baraky
V tomto roce nemá termín
CHORVATSKO a SLOVINSKO s koupáním na ostrově Krk
8 dní
Baraky
Již proběhlo
Dětská voda v CHORVATSKU s koupáním v moři
9 dní
Baraky
Polopenze
Rodiče s dětmi
Již proběhlo
CHORVATSKO A BOSNA s koupáním v moři
9 dní
Baraky
Polopenze
Již proběhlo
CHORVATSKO, SLOVINSKO A BOSNA
9 dní
Baraky
Polopenze
Již proběhlo
ITÁLIE - s Povodou po italských řekách, dále po vlastní ose
Baraky
V tomto roce nemá termín