ŘEKY A SKÁLY SEVERNÍCH ČECH - Jizera, Ploučnice, Labe, skalní město Tisá

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
30. 7. - 4. 8. 2022 *
6 dní
4 480 Kč / 3 980
Mikrobus,Vlastní doprava
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

Popis zájezdu

 • řeky severních Čech, které nejsou přeplněny vodáky
 • pohodová plavba po řece Jizeře
 • divoká příroda a zarostlé meandrující říční koryto řeky Ploučnice 
 • jedinečná Průrva Ploučnice - proplutí skalním tunelem
 • neobvyklá plavba po Labi nebo po Bílině
 • skalní město Ostrov u Tisé

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na miru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

V dopoledních hodinách se sejdeme u řeky Jizery, rozdělíme si vodácké vybavení a proběhne úvodní kurz pro vodácké začátečníky - řekneme si něco k pádlování, bezpečnosti a organizaci plavby. 

Řeka Jizera nás příjemně pohoupe, čeká nás sjízdný jez, na kterém mohou pokročilí vodáci trénovat přejezdy proudu, a dále mírně tekoucí voda, která nás donese až do kempu.

2.
den
Další den budeme pokračovat v plavbě po Jizeře - lodě si na vleku odvezeme do Přísečnice a odsud poplujeme kolem svijanského pivovaru až do Mohelnice. Po cestě budeme obdivovat vysoké skalní stěny padající až do vody. Po doplutí přejedeme do kempu na řece Ploučnici.
3.
den

Ráno se vyvezeme autobusem na nástup první úseku Ploučnice.

Hned po pár stech metrech plavby na nás čeká tzv. Průrva. Řeka se zde zařízne hluboko do pískovcového kaňonu a provede nás tunelem dlouhým okolo 100 m. Potom poplujeme divokými meandry a "pralesem" až do našeho kempu. 

4.
den
Druhý den ráno sbalíme stany a vydáme se na vodu přímo z kempu. Řeka se v těchto místech kroutí divokým zalesněným údolím. Plavbu romantickými meandry nám zpestří nejen podplouvání nízkých lávek, čekají na nás také spadlé stromy a podobné překážky. Po doplutí opustíme Ploučnice a přejedeme do kempu ve skalní oblasti Tisá.
5.
den
V Ostrově u Tisé si užijeme odpočinkový den nejen od vody, ale celkově od civilizace - v kempu a v celé oblasti skal budeme bez mobilního signálu =). Vydat se můžeme na krátkou procházku po skalách v okolí kempu nebo na prohlídku Tiských stěn nebo třeba na Děčínský Sněžník.
6.
den

Ráno zabalíme věci a rozloučíme se s klidem ve skalním městě. Poslední den poplujeme buď  po širokém Labi do Hřenska s výhledem na skalní stěny nebo si užijeme nefalšovanou atmosféru Rumunska na úzké a příjemně tekoucí Bílině (podle počasí a aktuálního vodního stavu).

Zde se se severem Čech rozloučíme a vydáme se na cestu domů.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Některé splouvané úseky meandrují divokou přírodou, proto zde často potkáme spadlé stromy, které je potřeba podplout, obeplout či přenést. Naši průvodci na začátku zopakují pravidla bezpečnosti na vodě a připomenou všem ovládání kánoe, po celou dobu plavby budou pomáhat na obtížných místech.

Akce je proto vhodná pro všechny, kteří mají alespoň základní zkušenost s ovládáním kánoe, případně i pro rodiny s dětmi (cca od 6 let).

Doprava: mikrobus,vlastní doprava

Doprava je možná vlastním vozem nebo mikrobusem.

 • Pojedete-li vlastním vozem pomůžeme Vám s převozem aut podél řeky a mezi kempy
 • Můžete využít také dopravu mikrobusem (příplatek 400 Kč/ osoba). Naše mikrobusy pro 9 až 19 osob nabízí dostatek pohodlí, kapacita míst je však omezena.
Místa srazu:
 • Český Šternberk - loděnice Samba
 • Praha - Opatov
 • JIZERA - Dolánky u Turnova
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Po celou dobu budeme ubytováni v kempech ve vlastních stanech. V každém kempu strávíme vždy dvě noci = méně stavění a bourání stanů. Všechny kempy jsou plně vybaveny, nalezneme v nich wc, sprchy a kiosek nebo restauraci. V kempu Zrcadlová Koza na Jizeře je skvělé zázemí pro děti - trampolína, dětské hřiště atd. 
Jídlo a pití: snídaně

Na zájezdu pro Vás zajistíme bohatou snídani formou švédských stolů. Při přípravě snídaní uvítáme, když každý vodák přiloží ruku k dílu. Ostatní stravování (obědy a svačiny, většinou na vodě) a večeře si zajišťujete sami.

Jelikož vybrané úseky řek nepatří mezi "vodácké klasiky", na které jsme z Čech zvyklí, kiosek či jiné občerstvení zde obvykle nenajdeme. Na cestu na vodě je tedy dobré mít připraveno vlastní jídlo, ideálně takové, které si lze sníst na lodi. Večeři si poté lze koupit v kempu či vyrazit na něco dobrého do města. Budete-li si chtít vařit večeře sami, doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz. 

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • 5x snídaně
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • stravování (obědy a večeře, snídaně jsou zahrnuty v ceně) 
 • doprava osob
 • kempovné
 • pitný režim apod. 
 • parkování pro auta (v případě vlastní dopravy)

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

ŘEKY VÝCHODNÍCH ČECH - Orlice, Labe, Úpa a Metuje
Plastové kanoe
Snídaně
V tomto roce nemá termín
Prodloužený víkend na DYJI
4 dny
Plastové kanoe
Rodiče s dětmi
Snídaně
7. - 10. 8. 2022
ŘEKY JIŽNÍ MORAVY - Morava a Dyje
7 dní
Plastové kanoe
7. - 13. 8. 2022
PRODLOUŽENÝ VÍKEND NA ORLICI - Divoká, Tichá a spojená Orlice
Plastové kanoe
Snídaně
V tomto roce nemá termín
SLOVENSKO - Hron, Orava, Váh
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín
DUNAJEC a POPRAD - polsko-slovenské pomezí
6 dní
Plastové kanoe
6. - 11. 8. 2022
SLOVENSKO a POLSKO s relaxem v termálních pramenech
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín