ŘEKY JIŽNÍ MORAVY - Morava a Dyje

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
7. - 13. 8. 2022
Poslední volná místa
7 dní
5 980 Kč / 5 480
Autobus,Vlastní doprava
Již proběhlo

Popis zájezdu

 • řeky jižní Moravy, které nejsou přeplněny vodáky
 • písčité břehy a romantické meandry řek Moravy a Dyje
 • plavba Lednicko-Valtickým areálem po Zámecké Dyji

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
V odpoledních hodinách se vydáme autobusem směr jižní Morava, kde se ubytujeme v kempu u řeky Dyje ve Znojmě. Večer u táboráku nebo v místní hospůdce si povíme, co vše nás čeká během našeho vodáckého putování čeká.
2.
den

Ráno si rozdáme vodácký materiál, proběhne zaškolení začátečníků a zopakování pravidel bezpečnosti na vodě. Poté se již vydáme na první úsek naší plavby do Krhovic. Čeká na nás krásná příroda a několik sjízdných jezů, které překonáme pomocí dřevěných skluzavek. 


3. - 4.
den

I dnes poplujeme po Dyji, čeká nás divoká příroda vybízející ke koupání za každým kamenem. Plavbu zakončíme na tábořišti poblíž obce Hrádek, která má dlouholetou vinařskou tradicí. 

Kdo bude chtít, může si objednat ochutnávku vín ve sklepní uličce, dominantou Hrádku jsou především odrůdy: Muškát moravský a Veltínské zelené. 

Krásnou řeku Dyji si užijeme ještě následující den, kdy doplujeme do Hevlína, odkud se vydáme ke břehům Zámecké Dyje.  

5.
den

Úplně jinou plavbu si pro nás připravilo jedno z ramen řeky Dyje - Zámecké Dyje, které nás dovede přímo do Lednice. Lednický zámek, který je zapsán na seznam památek UNESCO a jeho okolí rozhodně stojí za návštěvu.

6.
den
Dyje má mnoho podob a tak dnes vyrazíme na plavbu zalesněným údolím řeky, která zde teče přímo po hranicích s Rakouskem. Jakmile doplujeme k místu, kde se Dyje stéká s řekou Moravou, budeme již téměř v cíli naší plavby.
7.
den

Předchozí den jsme se na krátkou chvíli potkali s řekou Moravou. Dnes se přesuneme tedy výš proti proudu Moravy, kde na nás čeká plavbu romantickým korytem. Řeka, zde meandruje mezi písčitými břehy a zavede nás do přírodní rezervace Oskovec.  

Po doplutí nasedneme do autobusu a vydáme se na cestu domu.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy. Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších obtížnějších místech. Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé a děti ca od 4 let. 

Doprava: autobus,vlastní doprava

Na tento zájezd pojedeme klimatizovaným autobusem. Nemusíte si tak lámat hlavu s dopravou z kempu na start nebo z cíle do kempu ani s přepravou mezi jednotlivými řekami či s převážením aut. Při nižším počtu přihlášených může být autobus nahrazen mikrobusem.

Využít lze také vlastní dopravu, je nutné však počítat s přejezdem mezi Moravou a Dyjí (cca 60 km). Při využití vlastní dopravy sleva 400 Kč / osoba. 

Místa srazu:
 • Sadská - Husínek
 • Praha - Opatov
 • Divišov - možnost parkování aut
 • DYJE - Znojmo (kemp)
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Ubytováni budeme v kempech ve vlastních stanech. Jelikož vybrané úseky nejsou přeplněny vodáky, jako na jiných řekách, budeme nocovat také na tábořištích, která nejsou plně vybavena. Vždy na nás čekají WC (u řeky Morava pouze suchá), bez sprchy se budeme muset obejít 2 noci na řece Dyji.
Jídlo a pití: snídaně

Na zájezdu pro Vás zajistíme bohatou snídani formou švédských stolů. Při přípravě snídaní oceníme, když každý vodák přiloží ruku dílu. Ostatní stravování (obědy a svačiny, většinou na vodě) a večeře si zajišťujete sami.

Jelikož vybrané úseky řek nepatří mezi "vodácké klasiky", na které jsme z Čech zvyklí, kiosek či jiné občerstvení zde obvykle nenajdeme. Na cestu na vodě je tedy dobré mít připraveno vlastní jídlo, ideálně takové, které si lze sníst na lodi. Večeři si poté lze koupit v kempu či vyrazit na něco dobrého do města. Budete-li si chtít vařit večeře sami, doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz. 

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • doprava osob tam a zpět a podél řek
 • 6x snídaně
 • poplatky ze kempování 
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • stravování (obědy a večeře, snídaně jsou zahrnuty v ceně) 
 • pitný režim apod. 
 • parkování pro auta (v případě vlastní dopravy)

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.