PLOUČNICE - řeka vodáků romantiků

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
28. - 29. 5. 2022 *
2 dny
2 150 Kč / 2 150
Vlastní doprava
Již proběhlo
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

Popis zájezdu

 • divoká příroda a zarostlé říční koryto
 • romantické meandry
 • jedinečná Průrva - proplutí skalním tunelem

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Sejdeme se první den dopoledne ve vesnici Noviny pod Ralskem. Rozdělíme si vodácké vybavení a proběhne úvodní kurz - řekneme si něco k pádlování, bezpečnosti a organizaci plavby. 

Poté se již vydáme na první úsek naší plavby. Hned na začátku plavby na nás čeká tzv. Průrva. Řeka se zde zařízne hluboko do pískovcového kaňonu a provede nás tunelem dlouhým okolo 100 m. Plavbu zarostlým korytem zakončíme přímo v kempu, kde budeme nocovat. 

Kdo bude chtít může do kempu dorazit již večer předem.

2.
den
Druhý den ráno sbalíme stany a vydáme se opět na vodu. Řeka se v těchto místech kroutí divokým zalesněným údolím, poté i loukami. Plavbu romantickými meandry nám zpestří nejen podplouvání nízkých lávek, čekají na nás také spadlé stromy a podobné překážky. Naši plavbu po Ploučnici zakončíme dle vodního stavu poblíž Brenné, kde se rozloučíme a vydáme zpět k domovům.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Splouvané úseky meandrují divokou přírodou, proto zde často potkáme spadlé stromy, které je potřeba podplout,obeplout či přenést. Naši průvodci na začátku zopakují pravidla bezpečnosti na vodě a připomenou všem ovládání kánoe, po celou dobu plavby budou pomáhat na obtížných místech.

Akce je proto vhodná pro všechny, kteří mají alespoň základní zkušenost s ovládáním kánoe, případně i pro rodiny s dětmi (cca od 7 let).

Doprava: vlastní doprava

Do Novin pod Ralskem, odkud budeme vyplouvat jezdí autobus. Z cíle naší plavby je autobusové spojení z Brenné obtížnější, ale po předchozí domluvě Vás (za malý příspěvek na naftu) můžeme přiblížit do Mimoňe či Zákup, odkud jezdí pravidelné autobusové i vlakové spoje. Přijedete-li vlastním autem, po domluvě vám pomůžeme s převozem aut do cíle.

Místa srazu:
 • PLOUČNICE - Noviny pod Ralskem
Ubytování: kemp
Ubytováni budeme v kempu uprostřed splouvaných úseků. Kemp je plně vybaven, sprcha a wc jsou samozřejmostí, v kempu nalezneme také kryté sezení a občerstvení. Pokud nemáte vlastní stan, můžete si jej za malý příplatek půjčit od Povody. 
Jídlo a pití: vlastní
Stravování je ve Vaší vlastní režii. V kempu, kde budeme nocovat, je stánek s občerstvením. Jelikož řeka teče opravdu divokou krajinou, není zde jistota, že potkáme otevřený kiosek. Na cestu na vodě je tedy dobré mít připraveno vlastní jídlo, ideálně takové, které si lze sníst na lodi.
V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za kempování
 • stravování a pitný režim apod. 
 • dopravu osob

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

Prodloužený víkend na řekách SEVERNÍCH ČECH
Plastové kanoe
Snídaně
V tomto roce nemá termín
Prodloužený víkend na DYJI
4 dny
Plastové kanoe
Rodiče s dětmi
Snídaně
7. - 10. 8. 2022
MORAVA
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín
MORAVA
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín
LUŽNICE
4 dny
Plastové kanoe
16. - 19. 7. 2022