Prodloužený víkend na DYJI

Popis zájezdu

 • divoká a krásná příroda
 • písčité pláže vybízející ke koupání
 • příjemně tekoucí i odpočinková plavba
 • vodácká snídaně

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Ve večerních hodinách se sejdeme v kempu ve Znojmě. U táboráku nebo v hospůdce se seznámíme a povíme si, co vše na nás na řece Dyji čeká. 

V okolí je mnoho míst, která určitě stojí za návštěvu Přijedete-li dříve, můžete navštívit například Znojemský hrad, Krammerovu vilu či Muzeum motorismu.

2.
den

Ráno si rozdáme vodácký materiál, proběhne zaškolení začátečníků a zopakování pravidel bezpečnosti na vodě. Poté se již vydáme na první úsek naší plavby do Krhovic. Čeká na nás krásná příroda a několik sjízdných jezů, které překonáme pomocí dřevěných skluzavek. 

 

3.
den

Další den na řece Dyji nás okouzlí divoká příroda vybízející ke koupání za každým kamenem. Plavbu zakončíme na tábořišti poblíž obce Hrádek, která má dlouholetou vinařskou tradicí. 

Kdo bude chtít, může si objednat ochutnávku vín ve sklepní uličce, dominantou Hrádku jsou především odrůdy: Muškát moravský a Veltínské zelené. 

4.
den

Poslední den se Dyje pomalu přibližuje k hranicím s Rakouskem a my se pomalu přiblížíme ke konci našeho vodáckého výletu. V odpoledních hodinách dorazíme do Hevlína, kde naše vodácké putování po Dyji ukončíme. 

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy. Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších obtížnějších místech. Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé i pro děti (ca od 4 let).
Doprava: vlastní doprava

Doprava účastníků na začátek akce do Znojma (vlaková stanice "Znojmo") a poté zpět z Hevlína (zastávka autobusu "Hevlín, škola") je možná buď vlastními auty nebo vlakem či autobusem. 

Po předchozí domluvě lze sjednat za příplatek 250 Kč/ osoba dopravu autobusem (pouze cesta tam, autobus bude pokračovat na splutí dalších řek s ostatními vodáky, cesta zpět je tedy nutná po vlastní ose). Nástupní místa po domluvě, kapacita míst je omezena. 

Ubytování: kemp

Kempy a tábořiště na Dyji nebývají nijak přeplněné a nabízejí hezké a příjemné zázemí, vybíráme kempy, ve kterých očekáváme větší pohodu a klid. Druhou a třetí noc budeme trávit na vodáckých tábořištích, kde najdeme wc, pitnou vodu i kiosek (nejsou zde sprchy)

Jídlo a pití: snídaně

Na zájezdu pro Vás zajistíme bohatou snídani formou švédských stolů. Při přípravě snídaní oceníme, když každý vodák přiloží ruku dílu. Ostatní stravování (obědy a svačiny, většinou na vodě) a večeře si zajišťujete sami.

Jelikož vybrané úseky řek nepatří mezi "vodácké klasiky", na které jsme z Čech zvyklí, kiosek či jiné občerstvení zde obvykle nenajdeme. Na cestu na vodě je tedy dobré mít připraveno vlastní jídlo, ideálně takové, které si lze sníst na lodi. Večeři si poté lze koupit v kempu či vyrazit na něco dobrého do města. Budete-li si chtít vařit večeře sami, doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz. 

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • doprava osob tam a zpět a podél řek
 • 4x snídaně
 • poplatky ze kempování 
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • stravování (obědy a večeře, snídaně jsou zahrnuty v ceně) 
 • pitný režim apod. 
 • parkování pro auta (v případě vlastní dopravy)
 • dopravu osob

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.