DUNAJEC a POPRAD - polsko-slovenské pomezí

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
6. - 11. 8. 2022
6 dní
4 480 Kč / 3 980
Vlastní doprava
Již proběhlo

Popis zájezdu

 • Dunajec, Poprad - dvě slovenskopolské řeky, které stojí za návštěvu. 
 • po celou dobu plavby příjemně tečou, hezké peřeje, téměř žádné jezy
 • několik pěkných peřejí (jedna cvičná slalomka), ale nic těžkého
 • překrásné okolí řek - Pieninská soutěska, Trzy Koruny, hrad Rytro
 • akce je určena pro lehce pokročilé vodáky

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Dopoledne se sejdeme v kempu Sromowce-Wyzne, kde si rozdáme vodácký materiál, připomeneme si základní pravidla ovládání kanoe a vyrazíme vstříc vodáckým dobrodružstvím na Dunajci. Proplujeme Pieninskou soutěskou do Kroscienka. Cestou se zastavíme na oběd v jediné slovenské restauraci kterou tento týden potkáme, v Červeném Kláštore. 

Kdo bude Chtít, může samozřejmě do kempu dorazit již večer předem.

2.
den
Dnes necháme stát stany v kempu v Kroscienku a vyrazíme na pěší výlet do kopců pieninského NP, odkud se podíváme na Pieninskou soutěsku shora. Navštívíme skalní systém Trzy korony, odkud je krásný výhled. V případě zájmu vám přivezeme lodě do Červeného Kláštora, odkud si můžete projet Pieninskou soutěsku podruhé.
3.
den
Poplujeme opět po Dunajci do příjemného kempu u slalomové trati ve vesničce Zabrzez. Odvážlivci mohou na slalomové trati zkoušet svoje vodácké umění (platí se zde poplatek za užívání trati, není v ceně akce).
4.
den
Rychlý proud a hezké peřejky nás donesou do městečka Stary Sacz, kde se rozloučíme s Dunajcem. Vlakem se pak přesuneme do vesničky Rytro, kde přespíme "na divoko" na hezkém tábořišti s ohništěm a posezením přímo u řeky.
5.
den
Ráno se vlakem vyvezeme proti proudu řeky Poprad až do Zubrzyku. Zde nasedneme na vodu a svižně tekoucí řeka nás odveze do obce Piwniczna-Zdroj, kde si uděláme pauzu na oběd a doplníme zásoby v obchodě. Poté doplujeme do našeho tábořiště u vesničky Rytro, kde budeme opět nocovat. Po doplutí můžeme navštívit ještě hrad Rytro.
6.
den

Úsek z Rytra do Stareho Saczu je nečekaně bystrý a poslední den na vodě si opravdu užijeme. Ke konci plavby nás čeká překvapení v podobě krátké, ale o to divočejší peřejky. Po doplutí se rozloučíme a vydáme se ke svým domovům.

Kdo bude chtít, může vyjet vlakem zpět do Rytra a ještě přespat na tábořišti do soboty.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Splouvané řeky jsou bez větších záludností, vyznačují se příjemně tekoucím proudem bez jezů s občasnými peřejemi o maximálně náročnosti WW2. Akce je vhodná pro mírně pokročilé vodáky, ale zvládnou ji i odvážní začátečníci a rodiny s dětmi ca od 7 let. 
Doprava: vlastní doprava

Doprava na místo srazu je možná buď vlastním autem (možnost využít hlídané parkoviště), nebo kombinací vlak - autobus. Nejjednodušší je jet přímým vlakem do Popradu, odkud jezdí přímý autobus do Spišské Staré Vsi, která je již nedaleko od našeho nástupního místa. Doprava zpět domů je ideální vlakem z Noweho Saczu, který jezdí s jedním přestupem do ČR přes Krakow.

Majitele automobilů za příspěvek na naftu na konci (nebo během) týdne odvezeme zpět k jejich autům. Pro velké skupiny rádi zajistíme i dopravu autobusem.

Místa srazu:
 • DUNAJEC - Sromowce Wyzne
Ubytování: kemp
Ubytováni budeme v kempech ve vlastních stanech (v případě zájmu lze stan zapůjčit od Povody). Kempy nabízí (až na dvě výjimky na řece Poprad, kdy se ubytujeme na přírodním tábořišti), hezké zázemí. Cena kempu je o něco málo vyšší, než je tomu v Čechách, rozdíl není však tak výrazný.
Jídlo a pití: vlastní

Stravování je ve Vaší režii. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, na kterém si můžete uvařit večeři nebo čaj k snídani. V kempech jsou omezené možnosti dát si něco k jídlu. Doplnění zásob bude možné téměř každý den.

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
 • přeprava zavazadel doprovodným vozidlem po břehu
 • služby průvodce na vodě a řidiče doprovodného vozidla po celou dobu akce
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za kempy
 • stravování
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • neopreny - možnost jejich zapůjčení od Povody (půjčujeme neopreny Long John, neoprenové boty a vodácké bundy)
 • doprava osob

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.