Prodloužený víkend na BEROUNCE - dětská voda

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
13. - 16. 8. 2022
4 dny
2 550 Kč / 2 100
Vlastní doprava
Již proběhlo

Popis zájezdu

 • Berounka nabízí nenáročnou vodu, ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi
 • jezy na Berounce nejsou záludné, postarají se o příjemné zpestření plavby
 • Berounka teče údolím nádherných skal a hlubokých lesů
 • naši průvodci zaškolí začátečníky a po celou plavbu budou dohlížet na Vaši bezpečnost

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na miru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Sejdeme se v dopoledních hodinách v kempu Dolanský most v Chrástu u Plzně. Rozdáme si vodácké vybavení. Nováčky naučíme všem vodáckým dovednostem, které budou moci pilně trénovat po zbytek týdne. Zkušeným vodákům jenom připomeneme pravidla bezpečnosti na vodě. Vydáme se po mírně tekoucí řece do tábořiště v Planý, kde dnes budeme spát.
2.
den
Ráno v poklidu zabalíme naše věci, jelikož nás dnes čeká kratší etapa do pěknéhoho kempu v Liblíně. Během plavby můžeme navštívívit zříceninu hradu Libštejn. A jelikož dorazíme do kempu odpoledne, můžeme v kempu relaxovat nebo navštívit nedaleký Loužecký vodopád.
3.
den
Na dalším úseku z Liblína do kempu U Mloka se údolí řeky zařízne hluboko do skal. Cestou uděláme zastávku na oběd v rybárně. Kousek před cílem si můžeme vyběhnout na zříceninu hradu Krašov, která se tyčí nad řekou a je zní nádherný výhled na údolí Berounky.
4.
den

Dnes poplujeme do Skryjí, cestou se stavíme na oběd u jezu ve Zvíkovci. Během plavby potkáme zajímavé jezy, z nichž většinu bez větších problémů splujeme. 

Po doplutí se rozloučíme a vydáte se na cestu domů, kdo bude chtít může samozřejmě přespat ještě jednu na vodáckém tábořišti Ahoj.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je ZW (s pár místy WW1-). Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžších místech. Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé, případně i pro rodiny s dětmi (od 4 let).
Doprava: vlastní doprava

Doprava účastníků na začátek plavby do Chrástu u Plzně (vlaková zastávka "Chrást u Plzně, obec") a z jejího konce ve Skryjích (vlaková zastávka "Skryje, u mostu") je možná buď vlastními auty (parkování na celý týden v Chrástu v kempu Dolanský Most je možné za malý poplatek), nebo vlakem, případně autobusem. 

Po domluvě převezeme řidiče na konci nebo během týdne zpět k autům (za malý příspěvek na naftu).

Místa srazu:
 • BEROUNKA - Dolanský most
Ubytování: kemp
Vodácká kempy na Berounce jsou pěkné, ve všech kempech bude k dispozici stánek s občerstvením a sociální zařízení.
Jídlo a pití: vlastní

Stravování je ve Vaší vlastní režii. Ve většině kempů, kde budeme nocovat, je i stánek s občerstvením nebo restaurace. Na oběd budeme zastavovat ve vytipovaných hospodách. Možnost nákupu základních potravin (pečivo apod.) bude ca každý druhý den, proto není potřeba s sebou vozit větší zásoby.

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za kempování
 • stravování a pitný režim
 • doprava 

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.