BEROUNKA - dětská voda

13. - 18. 8. 2022
Poslední 2 volná místa

• Berounka nabízí nenáročnou vodu, ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi
  • jezy na Berounce nejsou záludné, postarají se o příjemné zpestření plavby
  • Berounka teče údolím nádherných skal a hlubokých lesů
  • naši průvodci zaškolí začátečníky a po celou plavbu budou dohlížet na Vaši bezpečnost

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na miru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Sejdeme se v dopoledních hodinách v kempu Dolanský most v Chrástu u Plzně. Rozdáme si vodácké vybavení. Nováčky naučíme všem vodáckým dovednostem, které budou moci pilně trénovat po zbytek týdne. Zkušeným vodákům jenom připomeneme pravidla bezpečnosti na vodě. Vydáme se po mírně tekoucí řece do tábořiště v Planý, kde dnes budeme spát.
Ráno v poklidu zabalíme naše věci, jelikož nás dnes čeká kratší etapa do pěknéhoho kempu v Liblíně. Během plavby můžeme navštívívit zříceninu hradu Libštejn. A jelikož dorazíme do kempu odpoledne, můžeme v kempu relaxovat nebo navštívit nedaleký Loužecký vodopád.
Na dalším úseku z Liblína do kempu U Mloka se údolí řeky zařízne hluboko do skal. Cestou uděláme zastávku na oběd v rybárně. Kousek před cílem si můžeme vyběhnout na zříceninu hradu Krašov, která se tyčí nad řekou a je zní nádherný výhled na údolí Berounky.
Dnes poplujeme do Skryjí, kde se utáboříme v hezkém kempu Ahoj. Cestou se stavíme na oběd u jezu ve Zvíkovci. Během plavby potkáme zajímavé jezy, z nichž většinu bez větších problémů splujeme.
Dnešní etapa do Višňové nám do cesty připravila známou i vyhlášenou restauraci U Rozvědčíka, kterou určitě navštívíme. Ještě nesmíme zapomenout přibrzdit u Proškova přívozu, kde má pamětní síň Ota Pavel. V kempu Višňová si můžeme zahrát volejbal, nebo se vydáme příjemnou procházkou na hrad Křivoklát.
Višňové poplujeme okolo slalomové tratě v Roztokách do kempu v Račicích. Cestou nás čeká zastávka ve Zbečně na oběd a pokud se nám nechtělo na Křivoklát ve čtvrtek, můžeme zastavit v Roztokách a na Křivoklát to budeme mít už jenom kousek. V Račicích je kemp na klidném místě nedaleko vlakové zastávky. Po doplutí se rozloučíme, někdo vyrazí k domovu, někdo ještě stráví poslední noc v kempu v Račicích.

Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je ZW (s pár místy WW1-). Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžších místech. Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé, případně i pro rodiny s dětmi (od 4 let).

Doprava účastníků na začátek plavby do Chrástu u Plzně (vlaková zastávka "Chrást u Plzně, obec") a z jejího konce v Račicích (vlaková zastávka "Račice nad Berounkou") je možná buď vlastními auty (parkování na celý týden v  Chrástu v kempu Dolanský Most je možné za malý poplatek), nebo vlakem, případně autobusem.

Po domluvě převezeme řidiče na konci nebo během týdne zpět k autům (za malý příspěvek na naftu).

• BEROUNKA - Dolanský most
Vodácká kempy na Berounce jsou pěkné, ve všech kempech bude k dispozici stánek s občerstvením a sociální zařízení.

Stravování je ve Vaší vlastní režii. Ve většině kempů, kde budeme nocovat, je i stánek s občerstvením nebo restaurace. Na oběd budeme zastavovat ve vytipovaných hospodách. Možnost nákupu základních potravin (pečivo apod.) bude téměř každý den (první tři dny bude méně možností), proto není potřeba s sebou vozit větší zásoby.

• pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
  • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce
  • stravování a pitný režim
  • doprava