Prodloužený víkend na VLTAVĚ

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
2. - 4. 9. 2022
3 dny
2 150 Kč / 1 700
Vlastní doprava
Již proběhlo

Popis zájezdu

 • nejoblíbenější řeka českých vodáků
 • příjemný proud, sjízdné jezy
 • pěkné kempy, dostatek hospod
 • krásné památky - hrad Rožmberk, město Český Krumlov
 • návalům na řece se vyhýbáme - na Vltavu jedeme v termínech, kdy bude vodáků méně 

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

První den se sejdeme dopoledne v kempu ve Vyšším Brodě. Kdo chce, může přijet už předchozí den večer.
Po srazu a přivítání zabalíme věci do doprovodného vozidla, rozdáme si vodácký materiál a proběhne zaškolení začátečníků a zopakování pravidel bezpečnosti na vodě. Poté vyrazíme na řeku, zdoláme tři jezy, proplujeme okolo hradu Rožmberk a naši plavbu ukončíme v pěkném kempu v Branné. 

2.
den
Poplujeme do Českého Krumlova. Řeka zde meandruje krásnou přírodou, ke konci cesty nás čekají i dva jezy. Do města bychom měli připlout brzy odpoledne, volný čas můžete strávit procházkou městě.
3.
den
Dnes proplujeme Český Krumlov. Čekají nás čtyři jezy, které všechny splujeme. Řeka nás povede skrz historické centrum města, okolo krumlovského zámku a pivovaru, kde se můžeme zastavit na oběd. Poté opustíme město a řeka se zařízne do krajiny téměř bez civilizace, kterou opět spatříme až ve Zlaté Koruně, cíli našeho krátkého putování po Vltavě.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je WWI (s pár místy ZW). Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech. Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé, případně i pro rodiny s dětmi (ca od 4 let).
Doprava: vlastní doprava

Doprava účastníků na začátek akce do Vyššího Brodu (vlaková zastávka "Vyšší Brod, klášter") a poté zpět ze Zlaté Koruny (vlaková zastávka "Zlatá Koruna") vlastními auty (parkování na více dní v kempu ve Vyšším Brodě je možné za malý poplatek), nebo vlakem, případně autobusem.

Po domluvě převezeme řidiče na konci (nebo během) akce zpět k autům (za malý příspěvek na naftu).

Místa srazu:
 • Vltava - Vyšší Brod
Ubytování: kemp
Vodácké kempy na Vltavě jsou velice dobře vybavené. V každém kempu najdete občerstvení, záchody i sprchu s teplou vodou. Na mnoha kempech i tábořištích je možnost sportovního vyžití v podobě volejbalu, nohejbalu a jiných aktivit.
Jídlo a pití: vlastní

Stravování je ve Vaší vlastní režii. Ve všech kempech, kde budeme nocovat, je i stánek s občerstvením nebo hospůdka. Na oběd budeme zastavovat ve vytipovaných hospodách. Případné nákupy potravin jsou možné každý den.

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za kempování
 • stravování a pitný režim 
 • doprava

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.