LUŽNICE

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
16. - 19. 7. 2022
4 dny
2 550 Kč / 2 100
Vlastní doprava
Již proběhlo

Popis zájezdu

Za prodloužený víkend splujeme meandry horního toku Lužnice. Abychom nemuseli pádlovat přes rybník Rožmberk, využijeme koryto Nové řeky. Bylo vybudováno v 16. století Jakubem Krčínem z Jelčan, aby odvádělo vodu do nedaleké Nežárky a zabránilo tak protržení hráze Rožmberka. Dále se vydáme po vodách Nežárky až na soutok s Lužnicí.

 • ostré zatáčky, zarostlé břehy a spadané stromy horního toku Lužnice
 • umělý kanál Nové řeky pocházející z 16.století
 • po vodách Nežářky až na soutok s Lužnicí

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Okolo poledne se sejdeme na vodáckém tábořišti Majdalena. Vlakem vyjedeme proti proudu řeky do Suchdola nad Lužnicí. (Kdo bude chtít, může samozřejmě dorazit rovnou do Suchdola, zavazadla Vám převezeme do kempu v Majdaleně autem).

Rozdělíme si vodácké vybavení a proběhne zaškolení začátečníků. Poté splujeme krásný meandrující úsek zpět do Majdaleny. U jezu Pilař, který přeneseme, si uděláme pauzu na oběd v místní hospůdce. Plavbu zakončíme přímo u našich postavených stanů.

2.
den
Ráno se zabalíme a naložíme věci do doprovodného vozidla. Překonáme meandry na rozvodí a poté se vydáme Novou řekou, která se vlévá po 13 km do Nežárky. Ještě než doplujeme do Nežárky, zastavíme nad jezem ve Starém Hamru (Mláka), kde se utáboříme.
3.
den
Po chvilce doplujeme do Nežárky, jejíž klidný tok nás zanese do vesnice Hamr, kde dnes přespíme. Během plavby překonáme tři jezy, zajímavé stupínky a u jezu Metel uděláme malou pauzu v místním občerstvení.
4.
den
Dnes nás čeká poslední a kratší etapa do Veselí nad Lužnicí. Po překonání dvou jezů a doplutí na soutok Nežárky a Lužnice, ukončíme naše vodácké putování po Lužnici. Odevzdáme vodácký materiál a rozloučíme se.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je ZW. Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech. Akce je proto vhodná i pro začátečníky a rodiny s dětmi (ca od 4 let).

Doprava: vlastní doprava

Doprava účastníků na začátek akce do Majdaleny (vlaková stanice "Majdalena, zastávka"), případně do Suchdola nad Lužnicí (vlaková stanice " Suchdol nad Lužnicí, zastávka") a poté zpět z Veselí nad Lužnicí (vlaková stanice "Veselí nad Lužnicí" nebo "Veselí nad Lužnicí, zastávka"), je možná buď vlastními auty (parkování v kempu v Majdaleně za poplatek), nebo vlakem či autobusem. Pro auta se lze vrátit pohodlně vlakem.

Místa srazu:
 • LUŽNICE_Majdalena
 • LUŽNICE - Suchdol nad Lužnicí (jez Tušť)
Ubytování: kemp

Kempy a tábořiště na Lužnici jsou na dobré úrovni a navíc, ani nebývají přeplněné. Vybíráme kempy, ve kterých očekáváme větší pohodu a klid. Ve vybraných kempech najdeme dobré sociální zařízení (záchody, sprchy) i kiosek nebo hospůdku. 

Jídlo a pití: vlastní

Stravování je ve Vaší vlastní režii. Ve všech kempech, kde budeme nocovat, je i stánek s občerstvením nebo hospůdka. Na oběd budeme zastavovat ve vytipovaných hospodách, kterých je kolem řeky pomálu. 

Nákup potravin bude možný každý téměř každý den.

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely na drobnosti)
 • přeprava bagáže po souši během plavby
 • služby průvodce na vodě
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za kempování
 • stravování a pitný režim
 • doprava osob

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.