OHŘE - dětská voda

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
6. - 12. 8. 2022
7 dní
3 450 Kč / 3 000
Vlastní doprava
Zrušený

Popis zájezdu

 • krásná příroda, historické památky i mnoho zajímavých jezů
 • hrad Loket, Karlovy Vary, skalní věže Svatošských skal
 • cvičná peřej Hubertus
 • doporučujeme pro začátečníky a rodiny s dětmi 

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Sejdeme se v podvečer na vodáckém tábořišti U Piráta v Kynšperku nad Ohří, kde budeme tábořit dvě noci. Večer u ohně nebo v místním kiosku se seznámíme a povíme si, co nás celý týden čeká
2.
den

Stany necháme stát a vyjedeme vlakem proti proudu do Tršnice, kde je i malé občerstvení. Zde si rozdáme vodácký materiál, proběhne krátké zaškolení a pak již hurá na vodu. Vydáme se po proudu řeky, která meandruje divokou přírodou zpět do Kynšperka nad Ohří (15 km). Během plavby zastavíme v hospůdce v Nebanicích na oběd.

3.
den

Zabalíme věci, naložíme naše doprovodné vozidlo a vydáme se po proudu do kempu v Královském Poříčí, kde budeme dnes nocovat. Během plavby se zastavíme na něco dobrého v místní hospůdce v Šabině. Kousek před cílem, ve městě Sokolov, bude možnost také doplnit zásoby. 

4.
den

Dnešní plavba nás zavede do královského města Loket, kde proplujeme pod vyhlášeným Loketským obloukem. Pokud bude dostatek času, můžeme vyrazit na prohlídku města. Cestou z Lokte nás čeká národní přírodní památka – Svatošské skály. Působivý „zkamenělý průvod“ bizarních skalních věží vyzývá ke krátkému zastavení. Od Svatošských skal je to již kousek do kempu Liapor, kde budeme dnes nocovat.

5.
den

Dnes nás čeká odpočinkových 12 km plavby se zastávkou v lázeňském městě v Karlových Varech. Cílem dnešní plavby je přírodní tábořiště Hubertus, ležící přímo u stejnojmenné peřeje. Po doplutí se tedy můžeme na peřejce procvičit v pádlování, naučit se něco nového nebo si jen tak ,,zablbnout“ v lodích.

Krásné přírodní tábořiště v lese má jednu výhodu i nevýhodu - nesmí sem jezdit auta! Je tu tedy krásný klid, ale naši bagáž si musíme převést na lodích z druhého břehu.

6.
den
Dopoledne sbalíme opět stany a vydáme se na další etapu naší plavby. Cestou se zastavíme v Dubině v hospůdce U Dvořáků, kde si dáme něco dobrého k jídlu a u chátrajících lázní Kyselka se napijeme z Ottova pramene. Odtud už je to jen kousek do kempu "Na špici" v Radošově, kde dne přenocujeme.

7.
den
Radošově proplujeme pod krytým dřevěným mostem a zastavíme u jezu. Jez musíme přenést, protože patří mezi ty nebezpečné, ale alespoň si zde řekneme něco o nebezpečných jezech. Příjemně tekoucí řeka nás donese až do Velichova, kde si zajdeme na oběd. Odtud už to je jenom kousek do Vojkovic, kde ukončíme naše putování po Ohři, rozloučíme se a vyrazíme k domovům.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je ZW (s pár místy WW1-). Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech. Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé, případně i pro rodiny s dětmi (ca od 4 let).
Doprava: vlastní doprava

Doprava účastníků na začátek akce do Kynšperka (vlaková zastávka "Kynšperk nad Ohří") a poté zpět z Vojkovic (vlaková zastávka "Vojkovice nad Ohří") je možná buď vlastními auty nebo vlakem či autobusem. Pro auta se lze vrátit pohodlně vlakem.

Místa srazu:
 • OHŘE - Kynšperk nad Ohří -tábořiště U Piráta
Ubytování: kemp
Vodácká tábořiště a kempy na Ohři jsou na dobré úrovni, bohužel bývají občas přeplněné. Vybíráme ale kempy, ve kterých očekáváme větší pohodu a klid. Ve většině kempů najdeme dobré sociální zařízení (záchody, sprchy) i kiosek nebo hospůdku. Na tábořišti u cvičné peřeji Hubertus na nás čekají pouze suchá WC, ale je zde však velmi hezky a dobře tu vaří.
Jídlo a pití: vlastní

Stravování je ve Vaší vlastní režii. Ve všech kempech, kde budeme nocovat, je i stánek s občerstvením nebo hospůdka. Na oběd budeme zastavovat ve vytipovaných hospodách. Případné nákupy potravin jsou možné každý den - téměř vždy je poblíž kempu i nějaký obchod. 

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • převoz zavazadel mezi kempy po souši
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za kempování
 • stravování
 • pitný režim apod. 

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.