VODÁCKÝ TÁBOR- putování po řece Otavě

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
10. - 15. 7. 2022 *
6 dní
4 950 Kč / 4 950
Autobus,Vlastní doprava
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

Popis zájezdu

Co jiného podniknou o prázdninách, než vyrazit na vodu? Pojeď si s námi užít týden v přírodě na vodě a spoustu zábavy k tomu! Co na tebe čeká?

 • nezapomenutelné ZÁŽITKY...na vodě nasbíráš spoustu zážitků a veselých příhod 
 • super ZÁBAVA...s námi se rozhodně nebudeš nudit, čekají na tebe hry na suchu i na vodě nebo spíš ve vodě =)
 • trocha ADRENALINU...sjíždět jezy po předu umí každý, co to zkusit pozadu nebo bokem 
 • bezva KAMARÁDI...díky malé skupině max. 29 táborníků poznáš dobře všechny nové kamarády, ale klidně si s sebou vezmi nějakého kamaráda, kterého již znáš
 • nové DOVEDNOSTI...naučíš se, jak řídit loď, jak sjíždět jezy, jaký jez je nebezpečný apod 

Tábor je určen pro začátečníky i pokročilé vodáky ve věku od 7 do 15 let (po absolvování 1.třídy ZŠ). Pozor, akce není určena pro rodiče s dětmi, ale pouze pro samotné děti. 

Program zájezdu

1.
den

První den se sejdeme okolo 14. hodiny v Praze nebo okolo 16. hodiny na vodáckém tábořišti v Sušici. Čeká nás především seznámení se s instruktory a ostatními vodáky. Hrát budeme různé seznamovací a jiné hry, dnes zatím jen na suchu.

Večer si rozděláme oheň a povíme si, co vše nás na našem vodáckém putování čeká.

2.
den

První vodácký den zahájíme trochou tréninku na klidné vodě, dopoledne se pomocí vodáckých her naučíme základní vodácké dovednosti a povíme si něco k bezpečnosti na vodě. 

Po obědě si zabalíme věci a naložíme je doprovodného vozidla, poté se vydáme na krátkou plavbu do kempu Čepice. Čeká nás pouhých 5 km, proto budeme dost času na trénování vodáckých dovedností, které se nám budou v dalších dnech určitě hodit. 

3.
den

Dnes nás čeká o trochu delší plavba, máme před sebou asi 11 km do kempu v Horažďovicích.

Po chvilce plavby zastavíme pod zříceninou hradu Rábí, kam se půjdeme pěšky podívat, až se vrátíme z prohlídku hradu a naobědváme se, vydáme se na vodu. Proplouvat budeme také kolem zříceniny gotického hradu Prácheň a během dne si také prověříme naše vodácké dovednosti, nejen díky hrám na vodě, ale také na nás čekají 3 jezy. 

 

4.
den

Dnešní etapa do kempu v Katovicích bude opravdu zábavná, voda si pro nás připravila 8 jezů a 2 stupně =).

Ne všechny jezy však budou sjízdné, poslouží nám alespoň k ukázku nebezpečných jezů, o kterých se tento den hodně naučíme. 

Odpoledne se v kempu budeme věnovat také nějakým hrám na suchu, k dispozic tu budeme mít mimo jiné i volejbalové hřiště. 

 

5.
den

Dnes nás čeká opět kratší, odpočinková plavba do kempu Slaník, kde strávíme poslední noc našeho společného tábora.

Kousek před Strakonicemi, kterými budeme proplouvat na nás čeká slalomová trať. S dovednostmi, které již máme, ji však hravě proplujeme, určitě se tu i zastavíme a zahrajeme si nějaké vodácké hry. Naproti hradu ve Strakonicích spustíme lodě po klouzačce přes vysoký Pětikolský jez. 

Až dorazíme do kempu a odpočineme si, vrhneme se na přípravu závěrečného ohně. 

6.
den

Poslední den dopoledne na nás čekají závěrečné hry, jak na suchu, tak na vodě zjistíme, co vše jsme se za týden putování po řece Otavě naučili. 

Po obědě se vydáme na krátkou, závěrečnou plavbu do Čejetic, kde naše otavské putování ukončíme (ca okolo 15. hodiny) a odkud se vydáme na vlak nebo počkáme na rodiče.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Úseky, které budeme společně splouvat si pro nás nepřipravily žádné zvláštní nástrahy, nejsou nijak obtížné (obvykle obtížnost ZW) a proto jsou vhodné i pro začátečníky a pro děti. 

Po celou dobu akce bude s dětmi na vodě vodáčtí instruktoři ti na začátku akce všechny děti zaškolí. Začátečníky naučí, jak ovládat loď a jak se bezpečně chovat na vodě. Nudit se nebudou rozhodně ani pokročilí vodáci, pro ty bude připraveno spoustu nových vodáckých dovedností. 

Doprava: autobus,vlastní doprava

Na tábor a z tábora můžete děti dopravit vlastní dopravou nebo je přivést na sraz do Prahy a poslat děti vlakem/autobusem pod dozorem instruktorů.

 • Pokud děti povezete vlastním autem -  zahájení tábora bude v neděli odpoledne okolo 17. hodin v kempu Sušice, našim cílem budou Čejetice, kam doplujeme v pátek okolo 15. hodiny. 
 • Pokud děti pojedou s instruktory veřejnou dopravou (vlak / autobus - příplatek 250 Kč/dítě) - sraz bude v neděli okolo 13. hodiny v Praze na Smíchově, konec akce bude v pátek okolo 17. hodiny opět v Praze na Smíchově. V Praze bude čekat dodávka, která dětem odveze věci na tábor i zpět, cestovat tedy budou "na lehko".

Pozor přesné časy a místa srazů budou upřesněny před odjezdem (dle aktuálních jízdních řádů apod.)

Místa srazu:
 • Praha - Smíchov / Na Knížecí
 • Otava - Sušice - kemp
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Ubytováni budeme vždy v kempu ve stanech (stan si vozit nemusíte), naše stany jsou velké a poskytují tak dostatečné pohodlí pro děti i pro veškerou bagáž. Děti budou spát ve stanech dle věku a pohlaví. Kempy na Otavě jsou hezké a nabízí příjemné zázemí, ve všech kempech budeme mít k dispozici wc a teplou sprchu.
Jídlo a pití: plná penze

Na táboře bude zajištěna plná penze (5 jídel denně), v četně pitného režimu po celý den, vařit budeme společně s dětmi v naší polní kuchyni

Každý den na nás čeká v kempu snídaně, před vyplutím svačinka (sušenka či ovoce), cestou na vodě zastavíme a poobědváme připravené jídlo (pečivo, pomazánka, zelenina). Jakmile doplujeme do kempu a připravme si teplou polévku či jiné občerstvení, dle počasí. Večer se vrhneme do vaření jednoduché, ale chutné večeře. Stravování začíná první den večeří a končí poslední den odpolední svačinou.

S sebou budou děti tedy potřebovat jen ešus (nebo misku), příbor, hrneček a láhev na pití, ostatní věci do kuchyně obstará Povoda.  

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
 • služby vodáckých průvodců na vodě i na suchu
 • stravování (plná penze, 5x denně, v četně pitného režimu)
 • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce
 • ubytování v kempech
 • vstupné a jiné poplatky
 • program na vodě i na suchu 
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • dopravu na začátek akce do Sušice (v případě vlastní dopravy)
 • dopravu z konce akce ze Štěkně (v případě vlastní dopravy)
 • možnost přiobjednat dopravu veřejnou dopravou (vlak/autobus - příplatek 250 Kč/dítě)

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

Dětská VODÁCKÁ ŠKOLA na SÁZAVĚ - pro začínající vodáčata
1 den
Plastové kanoe
Akce pro děti
Již proběhlo
VODÁCKÁ ŠKOLA na SÁZAVĚ - pro začátečníky
1 den
Plastové kanoe
6. 8. 2022
VÍKENDOVÝ VODÁCKÝ KURZ NA SÁZAVĚ - pro začínající vodáky
2 dny
Plastové kanoe
Již proběhlo
Prodloužený víkend na DYJI
4 dny
Plastové kanoe
Rodiče s dětmi
Snídaně
7. - 10. 8. 2022
Prodloužený víkend na BEROUNCE - dětská voda
4 dny
Plastové kanoe
Rodiče s dětmi
13. - 16. 8. 2022
BEROUNKA - dětská voda
6 dní
Plastové kanoe
Rodiče s dětmi
13. - 18. 8. 2022
Dětská voda v CHORVATSKU s koupáním v moři
9 dní
Baraky
Polopenze
Rodiče s dětmi
23. - 31. 7. 2022