Po památkách a řekách francouzského středohoří

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
5. - 14. 8. 2021
Poslední volná místa
10 dní
14 000 Kč / 12 000
Mikrobus

Popis zájezdu

Průzračné řeky, hluboké kaňony, starobylá městečka s kamennými domy a úzkými uličkami, krásné počasí, výborné víno a francouzské sýry - to jsou řeky francouzského středohoří.

 • řeky Allier, Tarn, Chassezac a Ardeche 
 • "sopouchové město" Le Puy en Velay, skalní most Pont d’Arc a další zajímavosti 
 • malá skupina max. 14 osob
 • kaňony řek Jonte a Tarn (hluboký až 500 metrů)
 • téměř vždy 2 noci  v jednom kempu - méně bourání a stavění stanů, minimum přejezdů

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky v odpoledních až večerních hodinách, noční přejezd do Francie.
2.
den

Dopoledne dorazíme do kempu k řece Allier, kde se ubytujeme na 2 noci a odpočineme po dlouhé cestě.

Na rozcvičení splujeme úsek se snadnými peřejemi a proplujeme malebným městečkem Chilhac, jehož kamenné domky jsou přilepené na skále nad řekou a také město Lavoute-Chilhac s klášterem ze 14. století, obklopeném ze všech stran obloukem řeky.

3.
den
Dnes splujeme další úsek řeky Allier, čeká nás více peřejí i tekoucí vody. Průzračná voda, skály podél řeky, staré kamenné kostely. Vystupovat z vody budeme přímo v našem kempu.
4.
den
Dnes vyrazíme do nedalekého UNESCO města Le Puy en Velay, které je vybudováno kolem vyhaslých sopouchů. Toto město je do slova plné úchvatných památek, navštívit můžeme například Katedrálu Notre-Dame či kapli St. Michel. Nad městečkem plným kamenných kostelů shlíží ze skály 16 metrů vysoká socha Panny Marie, výhled přímo z vrcholu její hlavy si rozhodně nenecháme ujít.
5.
den
Také dnešní den si budeme užívat překrásné výhledy, tentokrát naše oči spočinou na skálách a kamenných městečkách přilepených ke svahu jako vlaštovčí hnízda. Tato nádherná skalní krajina lemuje řeku Tarn, její první úsek dnes splujeme.
6.
den

Dnes vyrazíme na další úsek řeky Tarn, která se v těchto místech noří hlouběji do skalního kaňonu. 

Kdo bude mít po doplutí chuť a sílu může vyrazit na prohlídku La grotte de Dargilan, neboli růžové jeskyně. Tato UNESCO památka je okouzlující nejen svou rozlohou a unikátní barvou, ale zejména krápníkovou stěnou o délce 200m. 

7.
den
Ráno opět zabalíme stany a přejedeme k řece Chasezzac, přítok Ardeche, která nás povede pod vysokými skalními stěnami vyrůstajícími přímo z vodní hladiny. Po cestě navštívíme jeskyni s netopýry a na závěr napínavá plavba skrz skalní žebra.
8. - 9.
den

Dnes nás čeká nejoblíbenější řeka Francie – Ardeche. Poplujeme pod jedním z největších (doslova) přírodních šperků Francie - skalním mostem Pont d´Arc, pod kterým Ardeche protéká. Ale i zbytek plavby kaňonem, ve kterém strávíme dva dny i jednu noc, je doslova dechberoucí – podél řeky se zdvihají vysoké vápencové skalní stěny a řeka se mezi nimi kroutí v ostrých zatáčkách. 

Nocovat budeme na tábořišti přímo v kaňonu bez přístupu autobusu, věci si tedy povezeme s sebou v barelu (jedná se o vybavené tábořiště, budete potřebovat jenom spacák, nějaké oblečení a jídlo – vodu a stany nalezneme na místě).

10.
den
Kolem poledne dorazíme zpět do Prahy.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Vybrané řeky jsou nenáročné, max. do obtížnosti WW 1. Zájezd zvládnou i sportovní začátečníci nebo větší děti (ca od 7 let). Poplujeme na plastových kanoích Samba, které jsou stabilní a přitom mají vynikající jízdní vlastnosti.
Doprava: mikrobus

Na tento zájezd pojedeme mikrobusy Mercedes pro 9 osob, ve kterých je dostatek místa na nohy i pro ty největší dlouhány. Skupina tedy bude opravdu malá a užijeme si tak pohodu na vodě i na suchu. 

Počítejte prosím s delší cestou autobusem, do Francie je to daleko. Na druhou stranu jsme u tohoto zájezdu minimalizovali přejezdy tak, abychom strávili co nejméně času v autech.

Místa srazu:
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Praha - Zličín
 • Plzeň
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp

Po celou dobu zájezdu budeme ubytováni v kempech ve vlastních stanech. Kempy ve Francii jsou pěkné a na velmi dobré úrovni, v každém kempu nalezneme toalety i sprchy. Budeme téměř vždy dvě noci v jednom kempu = méně stavění a bourání stanů. 

Na řece Ardeche budeme nocovat v kempu přímo v kaňonu, kam nedojede autobus, věci na 1 noc si tedy povezeme v lodích. Jedná se však o vybavené tábořiště, takže vodu i stany nalezneme na místě.

Jídlo a pití: vlastní
Stravování je ve Vaší vlastní režii. Často bude možnost najíst se v restauraci. Občas nezbude, než si uvařit z vlastních zásob. Nákup potravin (a dobrého francouzského vína) bude téměř každý den, proto není nutné vozit s sebou jídlo na celou akci - ani by se nám nevešlo do mikrobusu a neochutnat místní pochutiny by byla věčná škoda. Ceny jídla i pití jsou zde stejné nebo mírně vyšší než v Česku,

 

V ceně je zahrnuto:
 • doprava  mikrobusem do Francie i po Francii (v případě malého počtu zájemců může být autobus nahrazen mikrobusem)
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • pronájem vodáckého vybavení (plastová kanoe Samba, pádlo, plovací vesta, barel)
 • ubytování v kempu 7 nocí
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (podmínkou je, že účastníci dodržují stanovený program a jedou po vodě společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • vstupné do památek a přírodních zajímavostí
 • stravování
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete za 27 Kč/den přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

FRANCIE - Provence s koupáním v moři
Plastové kanoe
Polopenze
V tomto roce nemá termín
FRANCIE - Provence s koupáním v moři
10 dní
Plastové kanoe
Polopenze
1. - 10. 7. 2021
FRANCIE - S dětmi po řekách francouzského středohoří i Provenece
Plastové kanoe
Polopenze
Rodiče s dětmi
V tomto roce nemá termín
FRANCIE - Řeky a kaňony francouzského středohoří
9 dní
Plastové kanoe
Polopenze
14. - 22. 8. 2021