ITÁLIE - s Povodou po italských řekách, dále po vlastní ose

Popis zájezdu

Chcete spojit dovolenou u moře nebo u jezera s vodáckým dobrodružstvím? Zastavte se s námi cestou do Itálie na několika průzračných řekách! Vy jedete vlastním autem, my zajišťujeme vodácké vybavení a průvodce.

 • 4 řeky italských Alp za prodloužený víkend - Fella, Cellina, Piava a Brenta
 • příjemně tekoucí řeky s lehkými peřejemi
 • štěrkové pláže vybízející ke koupání, výhledy na horské scenérie
 • zájezd je vhodný pro mírně zkušené vodáky

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Sejdeme se večer v kempu, kde se seznámíte s instruktory a také s tím, co nás během našeho vodáckého výletu po Itálii čeká. 

Po předchozí domluvě lze do kempu dorazit až následující den ráno. 

2.
den

Ráno se společně vydáme na nástup řeky, kde si rozdělíme vodácký materiál, proběhne zaškolení a splujeme 18 km po řekách Felle a Tagliamentu (WW1), do kterého se Fella vlévá. Čeká nás příjemný proud ve štěrkovém korytě, výhledy na parádní kopce v okolí i pár snadných peřejek, kde budeme moci procvičovat naše vodácké dovednosti. Po cestě navštívíme malebné městečko Venzone a impozantní bunkr stojící uprostřed řeky.

3.
den
Budeme splouvat říčku Cellinu (15 km WW1-2, 1 místo WW2+). Rychlý proud nás provede zákrutami mezi příkrými horskými stráněmi, na oběd vyrazíme pěšky do bočního kaňonu plného vodopádků.
4.
den
Prohlédneme si vysokou hráz protržené přehrady Vajont a poté splujeme pohodových 25 km po řece Piavě (WW1). Čeká nás mírný proud bez záludností a mnoho příležitostí ke koupání na štěrkových plážích. Den zakončíme výbornou zmrzlinou v místní mlékárně, můžeme se zde zásobit i výbornými sýry.
5.
den

Poslední společné ráno naší dovolené si v klidu zabalíme věci a užijime si koupání v jezeře. Odpoledne na nás čeká řeka Brenta (WW2+), ta má pro nás připraveny opravdu pěkné, ale ne příliš náročné peřeje a jednu slalomovou trať, na které trénují místní kajakáři.

Po doplutí se rozloučíme, my vyrazíme zpět domu, vy můžete pokračovat v cestě dále po Itálii.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Na tento zájezd potřebujete turistickou znalost ovládání kanoe, měli byste umět jet v kanoi rovně a bezpečně zabočit doleva, doprava, když potřebujete. Italské řeky mají svižný proud bez větších záludností, pro vodáky-turisty jsou tak vhodné jako první seznámení s divokou vodou. 

Poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích Baraka, které se jen tak nepřevrátí. Zájezd můžeme doporučit i rodinám s většími dětmi (ca. od 7 let).

Doprava: mikrobus,vlastní doprava

Předpokládáme, že do prvního kempu v Itálii přijedete vlastním autem. Mapu a GPS souřadnice vám pošleme před zájezdem. S pomocí našeho mikrobusu budeme potom řešit převozy řidičů k autům při jednotlivých denní etapách na vodě. Po skončení zájezdu odjedete autem domů nebo budete pokračovat ve vaší dovolené na další místa v Itálii.

V případě zájmu lze využít za příplatek 1000 Kč/ osoba dopravu mikrobusem (pouze omezená kapacita), nástupní místo po domluvě.

Ubytování: kemp
Nocovat budeme v kempech ve vlastních stanech (vzhledem k teplému počasí nepotřebujete nijak dobrý spacák, ale stan by měl odolat dešti - doporučujeme mít dvouplášťový stan). Italské kempy jsou tradičně na vysoké úrovni, pěkné záchody i sprchy jsou samozřejmostí. Jednu noc strávíme na přírodním tábořišti bez sprchy a wc.
Jídlo a pití: polopenze

Na zájezdu zajišťujeme vodáckou polopenzi v naší polní kuchyni. Bohatá snídaně formou švédského stolu, večeře jednoduché a chutné, pokud možno z čerstvých místních surovin. Stravování začíná snídaní 2. den a končí snídaní 5.den.  

Obědy a svačiny (většinou na vodě) si zajišťujete sami. Na řekách nepotkáme žádné občerstvení, proto svačinu do lodi s sebou! Možnost nákupu potravin (a dobrého italského vína) bude téměř každý den, proto není potřeba s sebou vozit zásoby na celý týden. Ceny v obchodech jsou mírně vyšší než v ČR.

 

V ceně je zahrnuto:
 • služby řidičů a průvodců na vodě i na souši
 • pomoc s převážením aut/řidičů (ze startu do cíle denních etap)
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • nocleh v kempu 3x (1x budeme spát na přírodním tábořišti)
 • vodáckou polopenzi (začínající 2. den snídaní a končící 5. den snídaní)
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • dopravu osob do Itálie a po Itálii
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete za 35 Kč/den přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí
 • poplatky za parkování v kempech 

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

ITÁLIE - tekoucí řeky a turistika u jezera Lago di Garda
9 dní
Baraky
Polopenze
již proběhlo
S dětmi po tekoucích ITALSKÝCH řekách a za odpočinkem u jezera Lago di Garda
9 dní
Baraky
Polopenze
Rodiče s dětmi
již proběhlo
Křížem krážem ITÁLIÍ až k jezeru Lago di Garda
8 dní
Baraky
Snídaně
již proběhlo
To nej z ITÁLIE za prodloužený víkend
5 dní
Baraky
již proběhlo
Divoké řeky ITALSKÝCH a RAKOUSKÝCH Alp
6 dní
Baraky
Snídaně
již proběhlo