Okruh po divokých řekách SLOVINSKA, RAKOUSKA a ITÁLIE

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
20. - 29. 7. 2021
10 dní
14 950 Kč / 14 950
Mikrobus
Obsazeno

Popis zájezdu

 • okruh po tekoucích řekách Slovinka, Rakouska a Itálie
 • příjemně tekoucí slovinské řeky Sáva Bohinjka a Sáva Dolinka 
 • v Rakousku na nás čeká horský Gail a Möll
 • peřejnaté italské řeky Rienza a Isarco
 • Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky večerních hodinách, noční přejezd do Slovinska
2.
den
Na rozpádlování na nás čeká řeka Sáva Bohinjka, která si pro nás přichystala snadné peřejky s příjemným proudem, kde si připomeneme pádlování na tekoucí vodě.

 

3.
den
Svižný proud si užijeme i další den, který strávíme na řece Sávě Dolince. Peřejky jsou zde o trochu náročnější, než předchozí den, ale nečekají na nás žádné záludnosti.
4.
den

Dnešní den si trochu odpočineme od pádlování a načerpáme sílu odpočinkem u jezera Bled.

Kdo bude mít chuť a sílu, může se vydat na krátkou procházku soutěskou Vintgar, kde na nás čekají hluboké tůně plné krásně zbarvené vody a také nejvyšší slovinský vodopád Šum.   

Odpoledne či k večeru nasedneme do mikrobusů a přejedeme do rakouského kempu na břehu řeky Möll. 

5. - 6.
den

Čekají nás dva dny splouvání horské řeky Möll, ktará si pro nás připravila na svém horním toku svižný proud a krásné výhledy na okolní alpskou krajinu.

Příjemný proud a hezké peřejky si užijeme i v jejím spodnější části. Na závěr dolního úseku nás řeka pohoupe na svých nemalých vlnkách. 

7. - 8.
den

Další dva dny společně strávíme opět v Rakousku. Čeká na nás úzký a zakroucený tok říčky Gail. Už po cestě můžeme obdivovat jedinečné výhledy, neméně krásné jsou i pohledy z lodi při plavbě.  

9.
den
Dnes splujeme řeku Rienzu, úzkou horskou říčku s rychlým proudem, na jejímž konci číhá překvapení v podobě velkých vln (15 km WW1-2, na konci peřej WW2+).
10.
den

Na rozloučenou s Itálií splujeme vysokohorskou ledovcovou řeku Isarco, pramenící téměř ve 2000 m.n.m. Naše dovednosti zde prověří četné peřejky (WW2+). 

Po doplutí nasedneme do mikrobusu a vydáme se zpět na cestu domu. 

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: vysoká obtížnost

Splouvané úseky jsou do obtížnosti WW3. Budeme je splouvat na nafukovacích kánoích Baraka. Proto tento zájezd doporučujeme pouze vodákům, kteří již mají zkušenosti s pádlováním na tekutějších vodách (například úsek Týnec-Pikovice na Sázavě, Divoká Orlice v době vypouštění Pastvinské přehrady). Minimální věk vodáků pro tento zájezd je 15 let.

Na tento vodácký zájezd jezdíme v malých skupinách (9-15 osob), aby skupina na vodě nebyla příliš veliká a průvodci měli čas i prostor každému se věnovat.  

Doprava: mikrobus

Pojedeme mikrobusy pro 9 osob. Naše mikrobusy Mercedes Sprinter nabízí dostatek pohodlí a prostoru pro nohy!

Místa srazu:
 • Praha - Roztyly
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Nocovat budeme v kempech s hezkým zázemím, slovinské, rakouské i italské kempy jsou tradičně na vysoké úrovni, pěkné záchody i sprchy jsou samozřejmostí. Ve většině kempů je k dispozici také kiosek nebo restaurace.
Jídlo a pití: vlastní
Stravování je ve Vaší vlastní režii. Každý den je po dohodě s průvodci možnost zastavit v obchodě a doplnit zásoby. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit čaj k snídani nebo večeři.
V ceně je zahrnuto:
 • doprava mikrobusem do Slovinska/Rakouska/Itálie a po Slovinsku/Rakousku/Itálii (v případě velkého počtu zájemců může být mikrobus nahrazen autobusem)  
 • služby řidičů a průvodců na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • nocleh v kempu 8x
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete za 35 Kč/den přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí
 • vodácké oblečení (dlouhý neopren, vodácká bunda, boty). Můžete si zajistit vlastní, nebo si za příplatek zapůjčit od nás.
 • stravování a pitný režim

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

RAKOUSKO a SLOVINSKO - Sáva a Möll
5 dní
Baraky
5. - 9. 5. 2021
+ všechny termíny
Divoké řeky ITALSKÝCH a RAKOUSKÝCH Alp
6 dní
Baraky
Snídaně
17. - 22. 8. 2021
RAKOUSKO - Möll, Gail a Isel
5 dní
Baraky
2. - 6. 7. 2021
6. - 10. 8. 2021