Dětská voda v CHORVATSKU s vlastní dopravou

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
8. - 14. 8. 2021
7 dní
10 000 Kč / 9 000
Mikrobus,Vlastní doprava
Již proběhlo

Popis zájezdu

Chorvatské řeky se nedají charakterem srovnat s ničím, co známe z Rakouska nebo třeba z Česka. Voda je zde průzračná, takže budeme pozorovat vodní rostliny i ryby pod hladinou. Většinou je spíše klidná, ale každou chvíli doplujeme k nějakému travertinovému či krasovému stupni, který prověří naši vodáckou šikovnost. Naštěstí ani pod stupněm řeka nijak rychle neteče a navíc je teplo, takže případné převrhnutí není žádné drama.

 • pohodový vodácký zájezd - minimum přejezdů 
 • průzračné chorvatské řeky Mrežnica, Zrmanja a Korana
 • poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích baraka
 • vhodné i pro začátečníky, doporučujeme také pro rodiny s dětmi

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Ráno se sejdeme v kempu u řeky Korany a odtud se společně vydáme na splutí první řeky - Mrežnice. Čeká nás dobrodružná cesta zalesněným údolím, kde potkáme krasové stupně různé výšky vyzývající ke koupání. Na noc přejedeme do kempu na řece Koraně, kde strávíme 2 noci. 

Kdo bude chtít, může do kempu dorazit již večer předem nebo v noci.

2.
den
Budeme splouvat řeku Koranu. Poplujeme liduprázdným kaňonem, budeme sjíždět travertinové stupně, užijeme si do sytosti koupání v průzračné vodě.
3. - 4.
den
Vrátíme se na řeku Mrežnici - čekají nás opět různě vysoké stupně a spousta koupání, spát budeme na romantickém tábořišti na soutoku řek Mrežnice a Tounjčice, kde strávíme opět 2 noci.
5.
den
Vyrazíme do kaňonu na horním toku řeky Mrežnice. Na tomto krátkém úseku si budeme připadat jak v akvaparku, budeme si užívat především koupání, skoky z převisů, kamennou skluzavku a průzračné laguny. Odpoledne přejedeme do kempu u moře.
6.
den
Odpočinkový den, během kterého můžeme využít odpočinek u moře nebo vyrazit do NP Paklenica. Či si užít koupačku v průzračných tůní řeky Krupi. 
7.
den
Čeká na nás řeka Zrmanja, kde se svého času natáčely filmy o Vinetouovi. Znovu se potkáme s krasovými stupni i dvěma vodopády. Pod jedním z nich si můžeme zaplavat, z druhého spustíme lodě pomocí lana. Po doplutí se rozloučíme, instruktoři se vydají na cestu domu a vy můžete pokračovat v dovolené u moře.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Stačí základní znalosti ovládání kanoe. Pokud jste již pluli na kanoi například na Sázavě, na Otavě nebo na Vltavě, měli byste program hravě zvládnout. Zájezd je vhodný i pro začátečníky a rodiny s dětmi (ca od 4 let).

Poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích Baraka.

Doprava: mikrobus,vlastní doprava

Na tento zájezd se můžete vydat vlastním autem. My Vám přivezeme vybavení a pomůžeme s převážením aut mezi řekami. 

V případě zájmu lze využít za příplatek 1000 Kč/ osoba dopravu mikrobusem (pouze omezená kapacita), nástupní místo po domluvě.

 

Místa srazu:
 • Chorvatsko - KORANA - Kemp Veljun
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp

Kempy v Chorvatsku jsou na překrásných místech, ne vždy jsou vybaveny pro náročné. V kempu u řeky Mrežnice se budeme místo sprchy muset spokojit s koupelí pod vodopádkem a se suchým WC, v kempu u řeky Korany je k dispozici venkovní sprcha ohřívaná sluníčkem. Za to kemp u moře je plně vybavený se sprchou, záchodem, restaurace a obchody v přilehlém městečku.

Jídlo a pití: polopenze

Na zájezdu zajišťujeme vodáckou polopenzi v naší polní kuchyni. Bohaté snídaně formou švédského stolu, večeře jednoduché a chutné, pokud možno z čerstvých místních surovin. Stravování začíná večeří 1. den a končí snídaní 7. den. Obědy a svačiny (většinou na vodě) si zajišťujete sami. Na řekách nepotkáme žádné občerstvení, proto svačinu do lodi s sebou!

Možnost nákupu potravin bude cca každý druhý den (někdy i častěji), proto není potřeba brát s sebou zásoby na celou dobu zájezdu. Ceny v obchodech jsou stejné nebo mírně vyšší než v ČR. 

V ceně je zahrnuto:
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • vodácká polopenze 6x
 • ubytování v kempech 6x
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, loďák)
 • poplatek za splutí na řece Zrmanja (ca. 70 KUN/250 Kč)
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete za 27 Kč/den přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • parkování v kempech pro auta
 • vstupné do národního parku Paklenice (ca. 60 KUN/208 Kč)

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

CHORVATSKO A BOSNA s koupáním v moři
Baraky
Polopenze
V tomto roce nemá termín
Dětská voda v CHORVATSKU s koupáním v moři
9 dní
Baraky
Polopenze
Rodiče s dětmi
již proběhlo
CHORVATSKO a SLOVINSKO s koupáním na ostrově Krk
Baraky
Polopenze
V tomto roce nemá termín
Prodloužený víkend na řekách CHORVATSKA A BOSNY s vlastní dopravou
Baraky
V tomto roce nemá termín
CHORVATSKO A SLOVINSKO - prodloužený víkend
Baraky
V tomto roce nemá termín