Divoké řeky NĚMECKA a RAKOUSKA pro mírně pokročilé vodáky

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
20. - 25. 7. 2021
6 dní
8 250 Kč / 7 250
Autobus

Popis zájezdu

 • svižný proud, hezké peřejky a především krásné okolí německých a rakouských řek
 • ideální seznámení s divokou vodou pro mírně pokročilé vodáky
 • náročnost se bude postupně zvyšovat, naučíme se, jak jezdit na divoké vodě, něco o záchraně i sebezáchraně
 • minimum přejezdů - vždy 2-3 noci v jednom kempu

Pokud je zájezd "obsazený" je možné se po dohodě přidat vlastní dopravou. 

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky brzy ráno, přejezd do Rakouska. Na rozpádlování se vypravíme na řeku Tiroler Ache a splujeme si nepříliš obtížnou (max. WW2), ale o to krásnější soutěsku Kössener Schlucht.
2.
den
Další den na nás čeká řeka Saalach s peřejemi obtížnosti WW2 až WW3. Voda už má větší sílu, ale peřeje jsou proloženy lagunami na odpočinek a případné odchytání plaváčků. Na klidnější úsecích se určitě nezapomeňte rozhlížet po okolí, protože krajina je i zde nádherná.
3. - 4.
den

Ráno se vypravíme na řeku Lech, na rozcvičení splujeme nepříliš obtížný úsek (max. WW2), se středně velkými vlnami a rychlým proudem. Před nástupem do lodí si zopakujeme pravidla pádlování na divoké vodě, řekneme si něco o bezpečnosti na vodě, záchraně při převržení.

V plavbě po řece Lech budeme pokračovat i další den, kdy nás rychlý proud proveze údolím s překrásnými výhledy na okolní hory.

5.
den
Řeka Ammer teče lesní soutěskou, kromě několika náročnějších míst (až WW3) se budeme moci kochat pohledem na krásná místa s malými bočními vodopády stékajícími po mechu.
6.
den
Poplujeme po řece Isar v úseku, kterému se přezdívá Bavorská Kanada. Hory v okolí, široké štěrkové koryto, kterým se řeky vine jako had a zakrslé břízky a jiné stromy opravdu evokují pocit dalekého severu. Po doplutí nasedneme do autobusu a vydáme se na cestu domu, příjezd do ČR pozdě večer.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Splouvané úseky jsou do obtížnosti WW2, zájezd je vhodný pro mírně pokročilé vodáky, kteří mají chuť se něco nového naučit. Náročnost splouvaných úseků postupně stoupá, postupně si budete zvykat na divokou vodu a zlepšovat svoje vodácké schopnosti. Řeky budeme splouvat na stabilních nafukovacích kánoích Baraka

Doprava: autobus

Na tento zájezd pojedeme klimatizovaným autobusem. Velikost skupiny je omezena tak, aby skupina na vodě nebyla příliš velká a instruktoři tak měli dostatek čase věnovat se na vodě každé posádce. 

Při nižším počtu přihlášených vypravíme naše 9-místné mikrobusy Mercedes, ve kterých je dostatek místa na nohy i pro ty největší dlouhány

 

Místa srazu:
 • Praha - Opatov
 • Divišov - možnost parkování aut
 • České Budějovice
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp

Ubytováni budeme postupně ve 3 kempech. Ve všech kempech je pěkné sociální zařízení i teplá sprcha, restaurace. 

Jídlo a pití: vlastní

Stravování si každý zajišťuje sám. V kempech nebo jejich okolí je vždy restaurace, ceny jsou ale vyšší, než jsme zvyklí z ČR. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit čaj k snídani nebo večeři.

V ceně je zahrnuto:
 • doprava do Rakouska/Německa (možnost vlastní dopravy, sleva 500 Kč/osoba)
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • 5x ubytování v kempu ve vlastním stanu
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění vodáckého vybavení proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

NĚMECKO a RAKOUSKO - Tiroler Ache a Saalach
3 dny
Baraky
21. - 23. 5. 2021
11. - 13. 6. 2021