RAKOUSKO - Schwarza, Salza a Enns

Popis zájezdu

 • ideální seznámení s divokou vodou pro mírně pokročilé vodáky
 • náročnost se bude postupně zvyšovat, naučíme se, jak jezdit na divoké vodě, něco o záchraně i sebezáchraně
 • řeka Schwarza - plavba krásnou lesní soutěskou, lehká divoká voda
 • řeka Salza - rakouská klasika, řeka učitelka, peřeje od jednoduchých až po WW3
 • řeka Enns - alpská řeka, která na závěr prověří naše vodácké dovednosti

Pokud je zájezd "obsazený" je možné se po dohodě přidat vlastní dopravou. 

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Brzy ráno se vydáme na cestu do Rakouska. První naší zastávkou bude řeka Schwarza, kterou splujeme na rozpádlování. Nafoukneme lodě, řekneme si něco k pádlování a bezpečnosti na divoké vodě. Poté vyrazíme do lesní soutěsky s mnoha pěknými skalními útvary a pár zajímavými, ale snadnými peřejemi. Po doplutí přejedeme do kempu u řeky Salzy, kde se ubytujeme.
2.
den
Ráno se vypravíme proti proudu řeky Salza a splujeme si lehčí vrchní soutěsku. Před nástupem do lodí si zopakujeme pravidla pádlování na divoké vodě, řekneme si něco o bezpečnosti na vodě, záchraně při převržení. Tento den nás čeká voda do obtížnosti WW2 s parádními výhledy. Celý den se budeme zdokonalovat v pádlování a tím se připravovat na další úsek.
3.
den
Čeká nás klasický úsek Salzy z Wildalpenu do Palfau. Dnes si na nás řeka připravila peřeje obtížnosti WW3, které jsou proloženy lagunami na odpočinek, nebo případné odchytání plaváčků. Nejtěžší je závěrečná úzká a náročná soutěska před Palfau. Když se na ní nebudete cítit, tak můžete skončit u schodů před ní.
4.
den
Ráno zabalíme stany a přesuneme se k řece Enns, která si pro nás připravila opravdu svižný proud s hezkými peřejkami s obtížností WW3. Na závěr naší plavby se s námi tato alpská řeka rozloučí opravdu pěknými vlnkami. Po doplutí se vydáme zpět na cestu domu, předpokládaný příjezd do Prahy cca ve 22 hodin.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Splouvané úseky jsou do obtížnosti WW3, zájezd je vhodný pro mírně pokročilé vodáky a děti od 15 let, kteří mají chuť se něco nového naučit. Náročnost splouvaných úseků pomalu stoupá, postupně si budete zvykat na divokou vodu a zlepšovat svoje vodácké schopnosti. Řeky budeme splouvat na stabilních nafukovacích kánoích Baraka

Do Rakouska jezdíme v malých skupinách (9-15 osob), aby skupina na vodě nebyla příliš veliká a průvodci měli čas i prostor se každému věnovat. 

 

Doprava: mikrobus,vlastní doprava

Doprava je možná mikrobusem nebo vlastním vozem.

 • Naše 9-ti místné mikrobusy Mercedes Sprinter nabízí dostatek pohodlí a prostoru pro nohy, kapacita míst je omezena.
 • V případě vlastní dopravy (sleva 500 Kč / osoba) Vám pomůžeme s převozem aut podél řeky a mezi kempy.

 

Ubytování: kemp
Ubytováni budeme po celou dobu v jednom kempu. Jak je v Rakousku zvykem, teplá sprcha a celkově hezké zařízení kempu je samozřejmostí.
Jídlo a pití: vlastní

Stravování si každý zajišťuje sám. V blízkosti kempu je možnost nákupu potravin v místní malém obchodě. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit čaj k snídani nebo večeři. 

V ceně je zahrnuto:
 • doprava do Rakouska (možnost vlastní dopravy, sleva 500 Kč/osoba)
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • rakouské poplatky pro vodáky u řeky Salzy - Salzaline (nejsou zahrnuty v případě vlastní dopravy)
 • 3x ubytování v kempu ve vlastním stanu
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • vodácké oblečení (dlouhý neopren, vodácká bunda, boty). Můžete si zajistit vlastní, nebo si za příplatek zapůjčit od nás - více o půjčování neoprenů zde.
 • stravování
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete za 35 Kč/den přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • v případě vlastní dopravy nejsou zahrnuty rakouské poplatky za parkování u řeky Salzy (Salzaline) a v kempu

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

RAKOUSKO - Salza
Baraky
V tomto roce nemá termín
RAKOUSKO - Salza a Steyr
4 dny
Baraky
již proběhlo
RAKOUSKO - Salza
3 dny
Baraky
již proběhlo