Prodloužený víkend na řekách CHORVATSKA A BOSNY s vlastní dopravou

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
3. - 6. 7. 2021
4 dny
4 800 Kč / 3 800
Mikrobus,Vlastní doprava
Zrušený

Popis zájezdu

Chcete spojit dovolenou u moře s vodáckým dobrodružstvím? Zastavte se s námi cestou k moři na několika průzračných krasových řekách! Vy jedete vlastním autem, my zajišťujeme vodácké vybavení a průvodce.

 • Krátký pohodový zájezd do Chorvatska a Bosny
 • Nepotřebujete víc než základní znalosti ovládání lodi
 • Průzračné chorvatské řeky Korana a Mrežnice s travertinovými stupni
 • Dobrodružství v bludišti ostrůvků na bosenské řece Uně

Chorvatské řeky se nedají charakterem srovnat s ničím, co známe z Rakouska nebo třeba z Česka. Voda je zde průzračná, takže budeme pozorovat vodní rostliny i ryby pod hladinou. Většinou je spíše klidná, ale každou chvíli doplujeme k nějakému travertinovému či krasovému stupni, který prověří naši vodáckou šikovnost. Naštěstí ani pod stupněm řeka nijak rychle neteče a navíc je teplo, takže případné převrhnutí není žádné drama.

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Ráno se se sejdeme v kempu u řeky Mrežnice a společně se vydáme na nástup řeky. Čeká nás dobrodružná cesta zalesněným údolím. Po cestě nás čekají krasové stupně různé výšky. Nocleh na pěkném tábořišti na soutoku Mrežnice a Tounjčice.

Kdo bude chtít, může do kempu dorazit již večer předem nebo v noci.

2.
den
Čeká nás dlouhá plavba opuštěným kaňonem řeky Korany, která si pro nás nachystala více než 100 stupňů, většinu z nich snadno splujeme. Návrat do stejného kempu.
3.
den
Splujeme si kaňon na horním toku řeky Mrežnice: 8 km plných skoků, sjízdných stupňů a možností koupání. Po doplutí přejedeme do pěkného kempu v Bosně u řeky Uny.
4.
den

Budeme splouvat bosenskou řeku Unu, která je jen kousek od chorvatsko-bosenských hranic. 6 km napínavého proplétání mezi ostrůvky (až WW3), plavbu si případně můžeme prodloužit o dalších 15 km lehčí vody. Po doplutí si dáme čerstvou rybu a rozloučíme se. 

Kdo bude chtít, může v kempu přespat ještě další noc.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Stačí základní znalosti ovládání kanoe. Pokud jste již pluli na kanoi například na Sázavě, na Otavě nebo na Vltavě, měli byste program hravě zvládnout. Zájezd je vhodný i pro sportovní začátečníky a rodiny s většími dětmi (cca od 7 let).

Poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích Baraka.

Doprava: mikrobus,vlastní doprava

Na tento zájezd se můžete vydat vlastním autem. My Vám přivezeme vybavení a pomůžeme s převážením aut mezi řekami. 

V případě zájmu lze využít za příplatek 1000 Kč/ osoba dopravu mikrobusem (pouze omezená kapacita), nástupní místo po domluvě.

Místa srazu:
 • Chorvatsko - MREŽNICA -Robinzonski kamp-Etno Park Slap
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp

Kempy v Chorvatsku jsou na překrásných místech, ne vždy jsou vybaveny pro náročné. V kempu u řeky Mrežnice se budeme muset místo sprchy spokojit s koupelí pod vodopádkem a se suchým WC. V Bosně, v kempu u řeky Uny, na nás čeká plně vybavený kemp s restaurací, kde servírují čerstvé ryby. 


Jídlo a pití: vlastní

Stravování si každý zajišťuje sám. Možnost nákupu potravin bude téměř každý den, proto není potřeba s sebou vozit zásoby na celý týden. Ceny v obchodech jsou stejné nebo mírně vyšší než v ČR.

Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit čaj k snídani nebo večeři. 

V ceně je zahrnuto:
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • ubytování v kempech 3x
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, loďák)
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete za 35 Kč/den přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • stravování
 • doprava
 • parkování v kempech pro auta

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

CHORVATSKO A BOSNA s koupáním v moři
Baraky
Polopenze
V tomto roce nemá termín
Dětská voda v CHORVATSKU s koupáním v moři
9 dní
Baraky
Polopenze
Rodiče s dětmi
již proběhlo
CHORVATSKO a SLOVINSKO s koupáním na ostrově Krk
Baraky
Polopenze
V tomto roce nemá termín
CHORVATSKO A SLOVINSKO - prodloužený víkend
Baraky
V tomto roce nemá termín