FRANCIE - Řeky a kaňony francouzského středohoří

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
14. - 22. 8. 2021
Poslední volná místa
9 dní
11 950 Kč / 9 950
Autobus
Již proběhlo

Popis zájezdu

Průzračné řeky, hluboké kaňony, starobylá městečka s kamennými domy a úzkými uličkami, krásné počasí, výborné víno a francouzské sýry - to jsou řeky francouzského středohoří.

 • řeky Allier, Tarn, Chassezac a Ardeche 
 • přírodní zajímavosti jako skalní most Pont d’Arc, růžová jeskyně Dargilan, čedičové varhany u Allieru
 • kaňony řek Jonte a Tarn (hluboký až 500 metrů)
 • téměř vždy 2 noci  v jednom kempu - méně bourání a stavění stanů, minimum přejezdů
 • vodácká polopenze

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky v odpoledních až večerních hodinách, noční přejezd do Francie.
2.
den

Dopoledne dorazíme do kempu k řece Allier, kde se ubytujeme na 2 noci a odpočineme po dlouhé cestě.

Na rozcvičení splujeme úsek se snadnými peřejemi a proplujeme malebným městečkem Chilhac, jehož kamenné domky jsou přilepené na skále nad řekou a také město Lavoute-Chilhac s klášterem ze 14. století, obklopeném ze všech stran obloukem řeky.

3.
den
Dnes splujeme další úsek řeky Allier, čeká nás více peřejí i tekoucí vody. Průzračná voda, skály podél řeky, staré kamenné kostely. Vystupovat z vody budeme přímo v našem kempu. Odpoledne možnost výletu do nedalekého města Le Puy en Velay, které je vybudované kolem vyhaslých sopouchů. Také v krajině okolo města uvidíme mnoho malých sopečných "Řípů"
4.
den
Dopoledne přejezd k řece Tarn, po cestě zastavíme u železničního mostu Garabit, který navrhoval Gustav Eifel. Kolem poledne nasedneme do lodí a bude obdivovat skály podél řeky i kamenná městečka přilepená  ke svahu jako vlaštovčí hnízda. Ubytujeme se v kempu u řeky Tarn na další 2 noci.
5.
den

Dnes vyrazíme na další úsek řeky Tarn, která se v těchto místech noří hlouběji do skalního kaňonu. 

Kdo bude mít po doplutí chuť a sílu může vyrazit na prohlídku La grotte de Dargilan, neboli růžové jeskyně. Tato UNESCO památka je okouzlující nejen svou rozlohou a unikátní barvou, ale zejména krápníkovou stěnou o délce 200m. 

6.
den
Ráno opět zabalíme stany a přejedeme k řece Chasezzac, přítok Ardeche, která nás povede pod vysokými skalními stěnami vyrůstajícími přímo z vodní hladiny. Po cestě navštívíme jeskyni s netopýry a na závěr napínavá plavba skrz skalní žebra.
7. - 8.
den

Dnes nás čeká nejoblíbenější řeka Francie – Ardeche. Poplujeme pod jedním z největších (doslova) přírodních šperků Francie - skalním mostem Pont d´Arc, pod kterým Ardeche protéká. Ale i zbytek plavby kaňonem, ve kterém strávíme dva dny i jednu noc, je doslova dechberoucí – podél řeky se zdvihají vysoké vápencové skalní stěny a řeka se mezi nimi kroutí v ostrých zatáčkách. 

Nocovat budeme na tábořišti přímo v kaňonu bez přístupu autobusu, věci si tedy povezeme s sebou v barelu (jedná se o vybavené tábořiště, budete potřebovat jenom spacák, nějaké oblečení a jídlo – vodu a stany nalezneme na místě).

9.
den
Kolem poledne dorazíme zpět do Prahy.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Vybrané řeky jsou nenáročné, max. do obtížnosti WW 1. Zájezd zvládnou i sportovní začátečníci nebo větší děti (ca od 7 let). Poplujeme na plastových kanoích Samba, které jsou stabilní a přitom mají vynikající jízdní vlastnosti.
Doprava: autobus

Do Francie pojedeme klimatizovaným autobusem. Velikost skupiny je omezena na 30 osob, autobus nikdy nejede plný a máte tak při cestě větší pohodlí. Počítejte prosím s delší cestou autobusem, do Francie je to daleko. Na druhou stranu jsme u tohoto zájezdu minimalizovali přejezdy tak, abychom strávili co nejméně času v autobuse.

Při nižším počtu přihlášených vypravíme naše 9-místné mikrobusy Mercedes, ve kterých je dostatek místa na nohy i pro ty největší dlouhány.

Místa srazu:
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Praha - Zličín
 • Plzeň
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp

Po celou dobu zájezdu budeme ubytováni v kempech ve vlastních stanech. Kempy ve Francii jsou pěkné a na velmi dobré úrovni, v každém kempu nalezneme toalety i sprchy. Budeme téměř vždy dvě noci v jednom kempu = méně stavění a bourání stanů. 

Na řece Ardeche budeme nocovat v kempu přímo v kaňonu, kam nedojede autobus, věci na 1 noc si tedy povezeme v lodích. Jedná se však o vybavené tábořiště, takže vodu i stany nalezneme na místě.

Jídlo a pití: polopenze

Na zájezdu zajišťujeme vodáckou polopenzi v naší polní kuchyni. Bohatá snídaně formou švédského stolu, večeře jednoduché a chutné, pokud možno z čerstvých místních surovin. Stravování začíná večeří 2. den a končí snídaní 8. den. Obědy a svačiny (většinou na vodě) si zajišťujete sami. Na řekách nepotkáme žádné občerstvení, proto svačinu do lodi s sebou!

Možnost nákupu potravin (a dobrého francouzského vína) bude téměř každý den, proto není potřeba s sebou vozit zásoby na celý týden. Ceny v obchodech jsou mírně vyšší než v ČR.

 

 

V ceně je zahrnuto:
 • doprava klimatizovaným autobusem do Francie i po Francii (v případě malého počtu zájemců může být autobus nahrazen mikrobusem)
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • pronájem vodáckého vybavení (plastová kanoe Samba, pádlo, plovací vesta, barel)
 • ubytování v kempu 6 nocí
 • vodácká polopenze (6x snídaně a 6x večeře, připravovaná v naší polní kuchyni)
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (podmínkou je, že účastníci dodržují stanovený program a jedou po vodě společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • vstupné do památek a přírodních zajímavostí
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete za 27 Kč/den přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

FRANCIE - Provence s koupáním v moři
Plastové kanoe
Polopenze
V tomto roce nemá termín
FRANCIE - Provence s koupáním v moři
10 dní
Plastové kanoe
Polopenze
již proběhlo
FRANCIE - S dětmi po řekách francouzského středohoří i Provenece
Plastové kanoe
Polopenze
Rodiče s dětmi
V tomto roce nemá termín