Orlice - na koloběžkách tam a po vodě zpátky

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
18. - 20. 8. 2021
3 dny
1 750 Kč / 1 300
Vlastní doprava
Zrušený

Popis zájezdu

 • proti proudu na koloběžkách a zpět po vodě
 • krásné řeky, které nejsou přeplněny vodáky
 • meandry a písčité pláže Divoké a Tiché Orlice
 • divoká příroda Přírodního parku Orlice

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Sejdeme se večer v kempu v Týništi nad Orlicí, večer nás čeká posezení a seznámení u ohně nebo v hospůdce.
2.
den

Ráno se společně vydáme na koloběžkách proti proudu Divoké Orlice do Kostelce nad Orlicí, kde si rozdělíme vodácké vybavení a proběhne úvodní kurz - řekneme si něco k pádlování, bezpečnosti a organizaci plavby. 

Koloběžky vám auto převeze zpět do kempu a my si na rozpádlování splujeme Divokou Orlici. Až na pár sjízdných stupňů si pro nás řeka, i přes svůj název, nepřipravila žádné záludnosti. Naopak, čeká nás pohodová plavba a především krásné písčité pláže.  

3.
den

Druhý den ráno se opět vydáme na koloběžkách proti proudu, tentokrát však vyrazíme na Tichou Orlici. Ŕeka poklidně meandruje mezi vysokými břehy a donese nás až do kempu, kde se rozloučíme a vyrazíme zpět k domovům. 

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Splouvané úseky meandrují divokou přírodou, proto zde často potkáme spadlé stromy, které je potřeba podplout,obeplout či přenést. Naši průvodci na začátku zopakují pravidla bezpečnosti na vodě a připomenou všem ovládání kánoe, po celou dobu plavby budou pomáhat na obtížných místech. Akce je proto vhodná pro všechny, kteří mají alespoň základní zkušenost s ovládáním kánoe, případně i pro rodiny s dětmi (cca od 7 let).

Doprava: vlastní doprava

Doprava účastníků na začátek a z konce plavby plavby do Týniště nad Orlicí (vlaková zastávka "Týniště nad Orlicí") je možná buď vlastními auty (parkování je možné v kempu Rampa-sport), nebo vlakem, případně autobusem. 

Na nástup obou úseků se dopravíme na sportovních koloběžkách, koloběžky poté pošleme zpět do kempu autem a my poplujeme po vodě. 

 

Místa srazu:
 • ORLICE - Týniště nad Orlicí
Ubytování: kemp

Ubytováni budeme obě noci v jednom kempu. Kemp je plně vybaven, najdeme zde wc, sprchu i restauraci a celkově hezké zázemí. Pokud nemáte vlastní stan, můžete si jej za malý příplatek půjčit od Povody.

 

Jídlo a pití: vlastní

Stravování na akci si zajišťuje každý vodák sám, v kempu a jeho okolí je možnost vyrazit na večeři do restaurace či kiosku. 

Jelikož vybrané úseky řek nepatří mezi "vodácké klasiky", na které jsme z Čech zvyklí, kiosek či jiné občerstvení zde obvykle nenajdeme. Na cestu na vodě je tedy dobré mít připraveno vlastní jídlo, ideálně takové, které si lze sníst na lodi. Večeři si poté lze koupit v kempu. Budete-li si chtít vařit večeře sami, doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz. 

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • pronájem a doprava koloběžek
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • zajistíme lavičky k ohni, sekeru, pilu, sportovní náčiní (míč, frisbee apod.)
 • pojištění zapůjčených lodí a koloběžek proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za kempování a parkování 
 • stravování
 • pitný režim apod. 
 • dopravu osob

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.