Prodloužený víkend na DYJI

20. - 23. 7. 2021
1 900 Kč / 1 450
Obsazeno

• divoká a krásná příroda
  • písčité pláže vybízející ke koupání
  • příjemně tekoucí i odpočinková plavba

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Ve večerních hodinách se sejdeme ve Znojmě, kde přespíme v kempu. V okolí je mnoho míst, která určitě stojí za návštěvu Přijedete-li dříve, můžete navštívit například Znojemský hrad, Krammerovu vilu či Muzeum motorismu.

Ráno si rozdáme vodácký materiál, proběhne zaškolení začátečníků a zopakování pravidel bezpečnosti na vodě. Poté se již vydáme na první úsek naší plavby do Krhovic. Čeká na nás krásná příroda a několik sjízdných jezů, které překonáme pomocí dřevěných skluzavek.

Dnes na nás čeká krásná plavba liduprázdným korytem řeky, která zde protéká divokou přírodou a nabízí mnoho míst vybízejících ke koupání. Dnešní plavbu zakončíme na tábořišti poblíž obce Hrádek, která má dlouholetou vinařskou tradicí.

Kdo bude chtít, může si objednat ochutnávku vín ve sklepní uličce, dominantou Hrádku jsou především odrůdy: Muškát moravský a Veltínské zelené.

Poslední den se Dyje pomalu přibližuje k hranicím s Rakouskem a my se pomalu přiblížíme ke konci našeho vodáckého výletu. V odpoledních hodinách dorazíme do Hevlína, kde naše vodácké putování po Dyji ukončíme.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy. Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších obtížnějších místech. Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé, doporučujeme ji také rodinám s dětmi (ca od 4 let).
Doprava účastníků na začátek akce do Znojma (vlaková stanice "Znojmo") a poté zpět z Hevlína (zastávka autobusu "Hevlín, škola") je možná buď vlastními auty nebo vlakem či autobusem.
  • DYJE - Znojmo
Ubytování: kemp
Kempy a tábořiště na Dyji nebývají nijak přeplněné a nabízejí hezké a příjemné zázemí, vybíráme kempy, ve kterých očekáváme větší pohodu a klid. Ve vybraných kempech najdeme dobré sociální zařízení (záchody, sprchy) a ve většině z nich (případně poblíž) také kiosek nebo hospůdku.
Jídlo a pití: vlastní
Stravování je ve Vaší vlastní režiiJelikož vybrané úseky řek nepatří mezi "vodácké klasiky", na které jsme z Čech zvyklí, kiosků či jiných občerstvení potkáme pomálu, proto doporučujeme mít s sebou na vodu alespoň malou svačinu. Večeři si poté lze koupit v hospůdce či kiosku v kempu. Budete-li si chtít vařit večeře sami, doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz.
  • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely na drobnosti)
  • přeprava bagáže po souši během plavby
  • služby průvodce na vodě a řidiče doprovodného vozidla po celou dobu akce
  • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem
  • poplatky za kempy (pouze u termínu 20.-23.7.)
  • poplatky za kempy a parkování aut
  • pitný režim apod.

ŘEKY JIŽNÍ MORAVY A JEJICH ZAJÍMAVOSTI - Morava, Baťův kanál a Dyje - dětská voda
Rodiče s dětmi