OTAVA

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
1. - 7. 8. 2021
7 dní
4 390 Kč / 3 700
Vlastní doprava
Již proběhlo

Popis zájezdu

 • čistá a průzračná voda
 • mnoho sjízdných jezů,
 • zábava i trocha adrenalinu na cvičné (ale lehké) peřeji ve Strakonicích
 • krásné okolí řeky, historické i technické zajímavosti (hrad Rabí, muzeum vorařství, Žižkův pomník u Sudoměře u Tábora,...)
 • vhodné i pro začátečníky a pro rodiny s dětmi

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

V poledne se sejdeme v Sušici, připravíme naše zavazadla k převozu, rozdáme si vodácké vybavení a proběhne krátké zaškolení a potom již hurá na vodu. 

Hned na úvod nás čeká krátká (o to zajímavá, že na úvod splujeme pohodový jez) etapa do kempu Dobršín, kde budeme spát. 

2.
den
Pohodová plavba, kdy cca v půlce zastavíme u hradu Rabí, kde si uděláme pauzu na oběd a můžeme navštívit i místní hrad. Potom nás čeká ještě 8 km do Velké Hydčice, kde si budeme užívat dnešní večer i noc. 
3.
den
Dnes nás čeká náročnější etapa plná jezů. Během plavby splujeme (za ideálního stavu vody) 9 jezů. Zastavíme ve Střelských Hošticích a uděláme si pauzu. Zde můžeme navštívit muzeum voroplavby, které stojí za pozastavení. Poté doplujeme do krásného kempu v Katovicích, kde si můžeme zasportovat na beach kurtu nebo si zahrát nohejbal.
4.
den
Odpočinkový den, kdy můžeme navštívit místní elektrárnu, či si zasportujeme na místních sportovištích přímo v kempu. Nebo si uděláme výlet do Strakonic, kde navštívíme místní hrad a absolvujeme exkurzy v měšťanském pivovaru Strakonický Dudák.
5.
den
Dnešní etapu nám zpestří krátká cvičná peřejka před Strakonicemi, kde zdokonalíme naše vodácké dovednosti. Poté zastavíme ve Strakonicích na malou pauzu a odtud už je to kousek do cíle dnešní etapy- kempu ve Štěkni, kde budeme spát.
6.
den
Dnes budeme proplouvat meandry mezi loukami. Na pauzu zastavíme v Sudoměři, kde navštívíme památník J. Žižky. Poté si splujeme krátkou, ale zato výživnější peřejku (WWII) a zanedlouho doplujeme do kempu v Putimy, kde si uděláme závěrečný večírek.
7.
den
Závěrečná plavba nás dovede do Písku, kde ukončíme naše vodácké putování po Otavě. Odevzdáme vodácký materiál a rozloučíme se.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je ZW (s pár místy WW1-). Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech. Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé, případně i pro rodiny s dětmi (od 4 let).
Doprava: vlastní doprava

Doprava účastníků na začátek akce do Sušice (vlaková zastávka "Sušice" a zpět z Písku je možná buď vlastními auty (parkování v kempu v Sušici je možné za malý poplatek), nebo vlakem, případně autobusem. 

Po domluvě převezeme řidiče na konci (nebo během) akce zpět k autům (za malý příspěvek na naftu).

Místa srazu:
 • Otava - Sušice
Ubytování: kemp
Vodácká tábořiště na Otavě jsou již na dobré úrovni. Všechny kempy (mimo jedné výjimky), kde budeme nocovat, nabízí splachovací záchody i teplou sprchu. Na své si přijdou i sportovci, kteří si mohou v kempech zahrát třeba volejbal nebo nohejbal (Katovický Otavský Ráj).
Jídlo a pití: polopenze

Pro vaše pohodlí na zájezdu zajišťujeme vodáckou polopenzi v naší polní kuchyni. Bohatá snídaně formou švédského stolu, večeře jednoduché a chutné, pokud možno z čerstvých místních surovin. Stravování začíná večeří 1. den a končí snídaní 7. den.

Obědy a svačiny (většinou na vodě) si zajišťujete sami, každý den se cestou zastavíme v některém z kiosků nebo hospůdce, kterých je na řece dostatek. Možnost nákupu základních potravin (pečivo apod.) bude téměř každý den, proto není potřeba s sebou vozit větší zásoby.

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • převoz zavazadel mezi kempy po souši
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
 • vodáckou polopenzi 6x (začínající 1. den večeří a končící 7. den snídaní)

 

V ceně není zahrnuto:
 • pitný režim apod. 
 • poplatek za exkurzy 
 • poplatky za kempování
 • doprava

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.