SLOVENSKO s relaxem v termálních pramenech

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
2. - 6. 7. 2021
5 dní
3 090 Kč / 2 890
Vlastní doprava
Již proběhlo

Popis zájezdu

Vodácký okruh vedoucí po hranicích Slovenska, zakončený odpočinkem v lázních s termálními prameny Bešeňová, Vás provede nejkrásnějšími řekami tohoto kraje. Orava a Váh jsou 2 slovenské řeky, které by měl každý vodák rozhodně navštívit. 

 • příjemný proud, hezké peřeje, téměř žádné jezy
 • překrásné okolí řek - Strečno, Oravský hrad
 • akce je určena pro mírně pokročilé vodáky
 • nocovat budeme pouze v 1 kempu - minimum stavění a bourání stanu

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Ve večerních hodinách se sejdeme v kempu na Slovensku.
2. - 3.
den

První dva dny strávíme na řece Oravě. První den ráno vyjedeme proti proudu a poplujeme z Nižnej do Oravského Podzámku. Orava je v tomto úseku široká příjemně tekoucí řeka bez větších záludností, s několika snadnými peřejemi na rozcvičení. Kempovat budeme nedaleko impozantního Oravského hradu, který stojí určitě za návštěvu. Druhý den vyplujeme z Oravského Podzámku do Kraľovan. Po doplutí se vrátíme zpět do našeho kempu.

4.
den
Další den se vydáme na Váh, splujeme si pěkný úsek v okolí Ružomberoku. Čeká nás rychlý proud a hezké vlnky. Na oběd zastavíme ve výborné restauraci, kde si pochutnáme na slovenských specialitách všeho druhu. Po doplutí se vrátíme zpět do kempu u řeky Oravy.
5.
den

Ráno sbalíme stany a vyrazíme za odpočinkem. Čekají na nás lázně Bešeňová s termálními prameny, pro ty hravé z vás je zde k dispozici i množství tobogánů. 

Voda zde vyvěrá z hloubky 1987 m. V této hloubce má voda teplotu přes 60°C, nemusíme se však bát, na povrchu je voda chladnější, čekají na nás bazény s vodou teplou od 24 do 39 °C. Tato geotermální voda má blahodárný vliv především na pohybové ústrojí, má také dobré kosmetické účinky. 

Odpočati a zkrášleni touto vodou se následně rozloučíme.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Splouvané řeky jsou bez větších záludností, vyznačují se příjemně tekoucím proudem bez jezů s občasnými peřejemi (maximální náročnosti WW2). Akce je vhodná pro mírně pokročilé vodáky, ale zvládnou ji i odvážní začátečníci a rodiny s dětmi ca od 7 let. 
Doprava: vlastní doprava

Předpokládáme, že do prvního kempu na Slovensko přijedete vlastním autem nebo veřejnou dopravou (vlak, autobus). Mapu a GPS souřadnice vám pošleme před zájezdem. 

V případě zájmu, lze využít za příplatek 250 Kč/ osoba dopravu autobusem (pouze pro cestu na Slovensko - zpět po vlastní ose)

 

Místa srazu:
 • Praha - Opatov
 • D1 111. km Pávov
 • Brno - D2 směr Bratislava
 • SK - Orava_Oravský Podzámok
Ubytování: kemp
Ubytováni budeme v kempu ve vlastních stanech (v případě zájmu lze stan zapůjčit od Povody). Kemp, ve kterém budeme nocovat, je plně vybaven a nabízí hezké zázemí.
Jídlo a pití: vlastní
Stravování je ve Vaší režii. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, na kterém si můžete uvařit večeři nebo čaj k snídani. V blízkosti kempu je možnost navštívit místní hospůdky. Doplnění zásob bude možné téměř každý den.
V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
 • přeprava zavazadel doprovodným vozidlem po břehu
 • služby průvodce na vodě a řidiče doprovodného vozidla po celou dobu akce
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
 • ubytování v kempu (4x)
V ceně není zahrnuto:
 • doprava na Slovensko a po Slovensku (lze přiobjednat cestu tam)
 • stravování
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete za 27 Kč/den přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • vstupné do lázní Bešeňová (cca 22-32 € pro dospělé a 16-23 € pro děti, dle druhu vstupného - podrobný ceník k dispozici ZDE)

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

SLOVENSKO - Hron, Orava, Váh
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín
SLOVENSKO a POLSKO s relaxem v termálních pramenech
8 dní
Plastové kanoe
již proběhlo
POLSKO - Dunajec a Poprad
7 dní
Plastové kanoe
již proběhlo
DUNAJEC A POPRAD - prodloužený víkend
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín