DUNAJEC A POPRAD - prodloužený víkend

Popis zájezdu

Prodloužený víkend na Dunajci a Popradu je akce připravená specielně pro ty vodáky, kteří nemají čas strávit na vodě celý týden. Za prodloužený víkend splujeme "celý" splavný úsek Dunajce i Popradu. 

 • Dunajec, Poprad - dvě slovensko-polské řeky, které stojí za návštěvu. 
 • příjemný proud, hezké peřeje, téměř žádné jezy
 • cvičná slalomová trať, ale nic těžkého
 • překrásné okolí řek - Pieninská soutěska, Trzy Koruny, hrad Rytro
 • akce je určena pro mírně pokročilé vodáky

 

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na miru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Sejdeme se v kempu Sromowce-Wyzne na místo doporučujeme přijet večer před vyplutím nebo dopoledne v den vyplutí - nejpozději do 11 hodin.

Rozdělíme si vodácký materiál, nováčky naučíme základnímu ovládání kanoe a vyrazíme vstříc vodáckým dobrodružstvím. Proplujeme Pieninskou soutěskou do Kroscienka. Pieninská soutěska vás jistě uchvátí kolmými skalami, které končí až v řece i zajímavými stupni, které prověří naše vodácké umění. Cestou se zastavíme na oběd v jediné slovenské restauraci, kterou tento týden potkáme, v Červeném Kláštore.

2.
den
Řeka i nadále příjemně teče a donese nás do příjemného kempu u slalomové trati ve vesničce Zabrzez. Odvážlivci mohou na slalomové trati vyzkoušet svoje vodácké umění (platí se zde poplatek za užívání trati, není v ceně akce).
3.
den
Dopádlujeme po rychlém proudu a pěkných peřejkách do městečka Stary Sacz, kde se rozloučíme s Dunajcem. Vlakem se pak přesuneme do vesničky Rytro, kde přespíme "na divoko" na hezkém tábořišti s ohništěm a posezením přímo u řeky.
4.
den

Ráno se vlakem vyvezeme proti proudu řeky Poprad do městečka Piwniczna-Zdroj. Zde nasedneme na vodu a svižně tekoucí řeka nás odveze rychle zpět do Rytra. Kde si můžeme udělat pauzu na oběd. Poté budeme pokračovat z Rytra do Stareho Saczu. Úsek je nečekaně bystrý a poslední den na vodě si opravdu užijeme. Ke konci plavby nás čeká překvapení v podobě krátké, ale o to divočejší peřejky. Po doplutí se rozloučíme a vydáme se ke svým domovům.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Splouvané řeky jsou bez větších záludností, vyznačují se příjemně tekoucím proudem bez jezů s občasnými peřejemi o maximálně náročnosti WW2. Akce je vhodná pro mírně pokročilé vodáky, ale zvládnou ji i odvážní začátečníci a rodiny s dětmi ca od 7 let. 
Doprava: vlastní doprava

Doprava na místo srazu je možná buď vlastním autem (možnost využít hlídané parkoviště v 1. kempu), nebo kombinací vlak - autobus. Nejjednodušší je jet přímým vlakem do Popradu, odkud jezdí přímý autobus do Spišské Staré Vsi, která je již nedaleko od našeho nástupního místa. Doprava zpět domů je ideální vlakem z Noweho Saczu, který jezdí s jedním přestupem do ČR přes Krakow.

Majitele automobilů za příspěvek na naftu na konci (nebo během) týdne odvezeme zpět k jejich autům. Pro velké skupiny rádi zajistíme i dopravu autobusem.

 

Ubytování: kemp
Ubytováni budeme v kempech ve vlastních stanech (v případě zájmu lze stan zapůjčit od Povody). Kempy nabízí (až na jednu výjimku na řece Poprad), lepší zázemí než vodácké kempy české. O něco vyšší je i cena kempů, rozdíl není však tak výrazný.
Jídlo a pití: vlastní

Stravování je ve Vaší režii. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, na kterém si můžete uvařit večeři nebo čaj k snídani. V kempech jsou omezené možnosti dát si něco k jídlu. Doplnění zásob bude možné téměř každý den.

 

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
 • přeprava zavazadel doprovodným vozidlem po břehu
 • služby průvodce na vodě a řidiče doprovodného vozidla po celou dobu akce
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za kempy
 • stravování
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete za 27 Kč/den přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • neopreny - možnost jejich zapůjčení od Povody (půjčujeme neopreny Long John, neoprenové boty a vodácké bundy)
 • doprava

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.