POLSKO - Dunajec a Poprad

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
24. - 30. 7. 2021
7 dní
3 590 Kč / 2 890
Vlastní doprava
Již proběhlo

Popis zájezdu

UPOZORNĚNÍ: OMEZENÍ TÝKAJÍCÍ SE CESTOVÁNÍ NA SLOVENSKO SE NA TUTO AKCI NEVZTAHUJÍ (plujeme na na straně Polska) =)

 • Dunajec, Poprad - dvě slovenskopolské řeky, které stojí za návštěvu. 
 • po celou dobu plavby příjemně tečou, hezké peřeje, téměř žádné jezy
 • několik pěkných peřejí (jedna cvičná slalomka), ale nic těžkého
 • překrásné okolí řek - Pieninská soutěska, Trzy Koruny, hrad Rytro
 • akce je určena pro lehce pokročilé vodáky

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Večer se sejdeme v kempu Sromowce-Wyzne, seznámíme se a povíme si, co vše nás společně čeká.
2.
den
Ráno si rozdáme vodácký materiál, připomeneme si základní pravidla ovládání kanoe a vyrazíme vstříc vodáckým dobrodružstvím. Proplujeme Pieninskou soutěskou do Kroscienka. Cestou se zastavíme na oběd v jediné slovenské restauraci kterou tento týden potkáme, v Červeném Kláštore. 
3.
den
Dnes necháme stát stany v kempu v Kroscienku a vyrazíme na pěší výlet do kopců pieninského NP, odkud se podíváme na Pieninskou soutěsku shora. Navštívíme skalní systém Trzy korony, odkud je krásný výhled. V případě zájmu vám přivezeme lodě do Červeného Kláštora, odkud si můžete projet Pieninskou soutěsku podruhé.
4.
den
Poplujeme do příjemného kempu u slalomové trati ve vesničce Zabrzez. Odvážlivci mohou na slalomové trati zkoušet svoje vodácké umění (platí se zde poplatek za užívání trati, není v ceně akce).
5.
den
Rychlý proud a hezké peřejky nás donesou do městečka Stary Sacz, kde se rozloučíme s Dunajcem. Vlakem se pak přesuneme do vesničky Rytro, kde přespíme "na divoko" na hezkém tábořišti s ohništěm a posezením přímo u řeky.
6.
den
Ráno se vlakem vyvezeme proti proudu řeky Poprad až do Zubrzyku. Zde nasedneme na vodu a svižně tekoucí řeka nás odveze do obce Piwniczna-Zdroj, kde si uděláme pauzu na oběd a doplníme zásoby v obchodě. Poté doplujeme do našeho tábořiště u vesničky Rytro, kde budeme opět nocovat. Po doplutí můžeme navštívit ještě hrad Rytro.
7.
den

Úsek z Rytra do Stareho Saczu je nečekaně bystrý a poslední den na vodě si opravdu užijeme. Ke konci plavby nás čeká překvapení v podobě krátké, ale o to divočejší peřejky. Po doplutí se rozloučíme a vydáme se ke svým domovům.

Kdo bude chtít, může vyjet vlakem zpět do Rytra a ještě přespat na tábořišti do soboty.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Splouvané řeky jsou bez větších záludností, vyznačují se příjemně tekoucím proudem bez jezů s občasnými peřejemi o maximálně náročnosti WW2. Akce je vhodná pro mírně pokročilé vodáky, ale zvládnou ji i odvážní začátečníci a rodiny s dětmi ca od 7 let. 
Doprava: vlastní doprava

Doprava na místo srazu je možná buď vlastním autem (možnost využít hlídané parkoviště v 1. kempu), nebo kombinací vlak - autobus. Nejjednodušší je jet přímým vlakem do Popradu, odkud jezdí přímý autobus do Spišské Staré Vsi, která je již nedaleko od našeho nástupního místa. Doprava zpět domů je ideální vlakem z Noweho Saczu, který jezdí s jedním přestupem do ČR přes Krakow.

Majitele automobilů za příspěvek na naftu na konci (nebo během) týdne odvezeme zpět k jejich autům. Pro velké skupiny rádi zajistíme i dopravu autobusem.

POZOR - vzhledem k aktuální situaci s omezením cestování na Slovensko doporučujeme cestovat pouze přes Polsko (průběh zájezdu tato omezení nijak neomezí)

 

Místa srazu:
 • DUNAJEC - Sromowce Wyzne
Ubytování: kemp
Ubytováni budeme v kempech ve vlastních stanech (v případě zájmu lze stan zapůjčit od Povody). Kempy nabízí (až na dvě výjimky na řece Poprad), lepší zázemí než vodácké kempy české. O něco vyšší je i cena kempů, rozdíl není však tak výrazný.
Jídlo a pití: vlastní

Stravování je ve Vaší režii. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, na kterém si můžete uvařit večeři nebo čaj k snídani. V kempech jsou omezené možnosti dát si něco k jídlu. Doplnění zásob bude možné téměř každý den.

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
 • přeprava zavazadel doprovodným vozidlem po břehu
 • služby průvodce na vodě a řidiče doprovodného vozidla po celou dobu akce
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za kempy
 • stravování
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete za 27 Kč/den přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • neopreny - možnost jejich zapůjčení od Povody (půjčujeme neopreny Long John, neoprenové boty a vodácké bundy)
 • doprava

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.