Prodloužený víkend na ŘEKÁCH JIŽNÍ MORAVY - dětská voda

Popis zájezdu

 • řeky jižní Moravy, které nejsou přeplněny vodáky
 • písčité břehy a romantické meandry řek Moravy a Dyje
 • zdymadla Baťova kanálu
 • plavba Lednicko-Valtickým areálem po Zámecké Dyji

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Sejdeme se večer v kempu ve Vnorovech, společně posedíme u táboráku a povíme si, co vše na nás čeká. 

2.
den

Druhý den ráno si rozdělíme vodácké vybavení a proběhne úvodní kurz - řekneme si něco k pádlování, bezpečnosti a organizaci plavby. 

Do lodí můžeme nasednout přímo v kempu, splouvat budeme historickou vodní cestu - Baťův kanál. Během této netradiční plavby se budeme míjet s motorovými čluny a dvakrát překonáme zdymadla. Po doplutí se vrátíme autobusem zpět do kempu. 

3.
den

Dnes můžeme opět nasednou do lodí přímo v kempu, čeká na nás však úplně jiný trasa. Vydáme se na plavbu romantickým korytem řeky Moravy, ta zde meandruje mezi písčitými břehy a zavede nás do přírodní rezervace Oskovec.  

4.
den
V romantické plavbě budeme pokračovat i další den, tentokrát se však vydáme na Dyji, kdy splujeme úsek tvořící hranici Čech a Rakouska. Okousané kmeny u přítoku řeky Kyjovky ukazují na přítomnost bobrů, třeba budeme mít štěstí a nějakého zahlédneme. Naši plavbu zakončíme na soutoku s Moravou na trojmezí Česka, Rakouska a Slovenska.
5.
den

Úplně jinou plavbu si pro nás připravilo jedno z ramen řeky Dyje - Zámecké Dyje, které nás dovede přímo do Lednice. Lednický zámek, který je zapsán na seznam památek UNESCO a jeho okolí rozhodně stojí za návštěvu.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy. Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších obtížných místech. Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé, doporučujeme ji také rodinám s dětmi (ca od 4 let).

 

Doprava: autobus,vlastní doprava

Doprava účastníků na začátek plavby do Vnorov (vlaková zastávka "Vnorovi") a z jejího konce v Lednici (vlaková zastávka "Lednice") je možná buď vlastními auty nebo vlakem, případně autobusem. 

Přijedete-li vlakem nebo autobusem převezeme Vám mezi kempy bagáž doprovodným vozidlem. Přijdete-li autem pomůžeme Vám s jeho převozem mezi řekami. 

Ubytování: kemp
Ubytováni budeme v kempech ve vlastních stanech. Jelikož vybrané úseky nejsou přeplněny vodáky, jako na jiných řekách, budeme nocovat také na tábořištích, která nejsou plně vybavena, wc (v prvním kempu pouze suchá) a sprchy však najdeme v každém kempu.
Jídlo a pití: snídaně

Na zájezdu pro Vás zajistíme bohatou snídani formou švédských stolů. Ostatní stravování (obědy a svačiny, většinou na vodě) a večeře si zajišťujete sami.

Jelikož vybrané úseky řek nepatří mezi "vodácké klasiky", na které jsme z Čech zvyklí, kiosek či jiné občerstvení zde obvykle nenajdeme. Na cestu na vodě je tedy dobré mít připraveno vlastní jídlo, ideálně takové, které si lze sníst na lodi. Večeři si poté lze koupit v kempu či vyrazit na něco dobrého do města. Budete-li si chtít vařit večeře sami, doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz. 

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • 4x snídaně
 • poplatky ze kempování 
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • zajistíme lavičky k ohni, sekeru, pilu, sportovní náčiní (míč, frisbee apod.)
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • stravování (obědy a večeře, snídaně jsou zahrnuty v ceně) 
 • pitný režim apod. 
 • doprava 
 • parkování pro auta

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.