VLTAVA s dvoudenním splutím v NP Šumava

2 480 Kč / 2 030

• Nejoblíbenější řeka českých vodáků
  • splujeme i krásný úsek Vltavy v NP Šumava - Soumarský Most - Pěkná
  • svižný proud, sjízdné jezy, historické památky a krásná okolní krajina
  • kempy a hospody na dobré úrovni
  • návalům na řece se vyhýbáme - na Vltavu jedeme v termínech, kdy bude vodáků méně

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na miru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Sejdeme se kolem poledne na tábořišti Soumarský Most. Zde necháme naše zavazadla a vyjedeme vláčkem proti proudu na nástupní místo v Lenoře. Rozdáme si vodácký materiál a proběhne zaškolení začátečníků a zopakování pravidel bezpečnosti na vodě. Splujeme krásný 6 km dlouhý úsek zpět na tábořiště Soumarský Most.

Poplujeme překrásný úsek srdcem NP Šumava ze Soumarského Mostu k mostu u obce Pěkná. Po doplutí přejedeme do kempu ve Vyšším Brodě.

Pokud budete cestovat veřejnou dopravou, naše doprovodné vozidlo vám převeze zavazadla.

Dnes nás čeká příjemný proud, který nás donese až do hezkého vodáckého kempu v Branné, kde budeme dnes spát. Během plavby zdoláme tři jezy. Po cestě zastavíme na oběd v Rožmberku, kdo chce, může vyrazit i na hrad.
Cílem dnešní etapy je Český Krumlov. Řeka zde meandruje krásnou přírodou, ke konci cesty nás čekají i dva jezy. Po doplutí vám ještě zbude dostatek času na prohlídku tohoto překrásného města (zapsaného na seznamu UNESCO).
Dnes nás čeká plavba skrz Český Krumlov, zajímavé 4 jezy spojené s výhledy na staré měšťanské domy a českokrumlovský zámek. Plavbu zakončíme ve Zlaté Koruně, kde se po doplutí rozloučíme a vyrazíme k domovu.

Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je WWI (s pár místy ZW). Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech. Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé, případně i pro rodiny s dětmi (ca od 4 let)

Doprava účastníků na začátek akce na Soumarský Most (vlaková zastávka "Soumarský most") a poté zpět ze Zlaté Koruny (vlaková zastávka "Zlatá Koruna") vlastními auty (parkování na více dní v kempu na Soumarském Mostě a ve Vyšším Brodě je možné za malý poplatek), nebo vlakem, případně autobusem.

Po domluvě převezeme řidiče na konci týdne zpět k autům (za malý příspěvek na naftu).

• Vltava_Soumarský Most
Ubytování: kemp
Vodácké kempy na Vltavě jsou velice dobře vybavené. Na každé zastávce najdete sprchu s teplou vodou (mimo tábořiště Soumarský Most), která je sice zpoplatněná, ale určitě potěší. V mnoha kempech či tábořištích je možnost sportovního vyžití v podobě volejbalu, nohejbalu a jiných aktivit.
Jídlo a pití: vlastní

Stravování je ve Vaší vlastní režii. Ve všech kempech, kde budeme nocovat, je i stánek s občerstvením nebo hospůdka. Na oběd budeme zastavovat ve vytipovaných hospodách. Případné nákupy potravin jsou možné každý den.

• pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
  • služby vodáckého průvodce na vodě
  • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce
  • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)