OTAVA

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
15. - 18. 7. 2021
4 dny
1 780 Kč / 1 330
Vlastní doprava
Již proběhlo
5. - 8. 8. 2021
4 dny
1 780 Kč / 1 330
Vlastní doprava
Již proběhlo
27. - 30. 8. 2021
4 dny
2 000 Kč / 1 650
Vlastní doprava
Již proběhlo

Popis zájezdu

 • čistá a průzračná voda
 • mnoho sjízdných jezů
 • zábava i trocha adrenalinu na cvičné (ale lehké) peřeji ve Strakonicích
 • krásné okolí řeky, historické i technické zajímavosti (hrad Rabí, muzeum vorařství, Žižkův pomník u Sudoměře u Tábora,...)
 • vhodné i pro začátečníky a pro rodiny s dětmi

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Dopoledne se sejdeme v Sušici, připravíme naše zavazadla k převozu, rozdáme si vodácké vybavení a proběhne krátké zaškolení a potom již hurá na vodu. 

Hned na úvod nás pohoupe pěkná šlajsna sušického jezu a poté nás svižně proudící řeka Otava odnese pod největší  zříceninu v Čechách – hrad Rabí. Zde zastavíme na oběd a návštěvu hradu. Odpoledne budeme pokračovat v plavbě až do Horažďovic, kde se ubytujeme v kempu. 

2.
den

Během dnešní etapy nás čeká větší množství jezů, většinu z nich splujeme, a u těch nesjízdných si vysvětlíme, proč jsou některé jezy nebezpečné a jak to poznat.

Ve Střelských Hošticích, kde zastavíme na oběd, můžeme také navštívit muzeum vorařství. Odpoledne dorazíme do pěkného kempu v Katovicích, který nabízí mimo jiné i sportovní zázemí, takže o zábavu bude postaráno. 

3.
den

Než doplujeme do města Strakonice, čeká nás krátká slalomová trať. I začátečníci tuto peřej, po tréninku v předchozích dnech, hravě zvládnou. Po levici mineme strakonický měšťanský pivovar Dudák a zastavíme nad nebezpečným Pětikolským jezem ve Strakonicích, kde si uděláme pauzu na oběd.

Pod Strakonicemi se řeka Otava uklidňuje a pomalu meandruje až na tábořiště Slaník, u něhož splujeme zajímavou propust. Poté doplujeme do kempu Štěkeň, kde budeme dnes tábořit.

4.
den

Po překonání několika jezů doplujeme do Žižkovy Sudoměře, kde zajdeme na oběd do místní rodinné hospůdky. Hned po obědě pro nás řeka Otava připravila prověrku našich dovedností v podobě dvousetmetrové peřejky (WWII). Poté zanedlouho doplujeme k soutoku Otavy s Blanicí a to znamená, že jsme ve Švejkově Putimi, kde naši plavbu ukončíme. Rozloučíme se a vyrazíme k domovům.

 

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je ZW (s pár místy WW1-). Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech. Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé, případně i pro rodiny s dětmi (od 4 let).
Doprava: vlastní doprava

Doprava účastníků na začátek akce do Sušice (vlaková zastávka "Sušice" a zpět z Putimi (vlaková zastávka "Putim") je možná buď vlastními auty (parkování v kempu v Sušici je možné za malý poplatek), nebo vlakem, případně autobusem. 

Po domluvě převezeme řidiče na konci (nebo během) akce zpět k autům (za malý příspěvek na naftu).

Místa srazu:
 • Otava - Sušice
Ubytování: kemp
Vodácká tábořiště na Otavě jsou již na dobré úrovni. Všechny kempy (mimo jedné výjimky), kde budeme nocovat, nabízí splachovací záchody i teplou sprchu. Na své si přijdou i sportovci, kteří si mohou v kempech zahrát třeba volejbal nebo nohejbal (Katovický Otavský Ráj).
Jídlo a pití: vlastní

Stravování je ve Vaší vlastní režii. Ve všech kempech, kde budeme nocovat, je i stánek s občerstvením. V některých kempech opravdu dobře vaří (za všechny můžeme doporučit třeba Katovice - Otavský Ráj, kde si dáte dobrou večeři i snídani). Na oběd budeme zastavovat ve vytipovaných hospodách. 

Případné nákupy potravin jsou možné každý den - vždy je poblíž kempu i nějaký obchod. 

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • převoz zavazadel mezi kempy po souši
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • stravování a pitný režim apod. 
 • poplatky za kempování
 • doprava

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

OHŘE - dětská voda
7 dní
Plastové kanoe
Rodiče s dětmi
již proběhlo
OHŘE
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín
OHŘE
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín
SÁZAVA
4 dny
Plastové kanoe
již proběhlo
BEROUNKA - dětská voda
Plastové kanoe
Rodiče s dětmi
V tomto roce nemá termín
VLTAVA s dvoudenním splutím v NP Šumava
5 dní
Plastové kanoe
již proběhlo
LUŽNICE
4 dny
Plastové kanoe
již proběhlo