VÍKENDOVÝ VODÁCKÝ KURZ NA SÁZAVĚ - pro začínající vodáky

26. - 27. 6. 2021
Poslední volná místa
1 400 Kč / 900

• Chtěli byste vyrazit na vodu, ale nemáte dostatek zkušeností?
  • Chcete bezpečně poznat nebezpečný jez?
  • Chcete se dozvědět něco o záchraně na vodě a první pomoci?
  • Chcete se dozvědět pár triků, jak sjíždět jezy "s prstem v nose"?

Právě pro Vás jsme připravili Víkendový vodácký kurz na Sázavě, kde na Vás mimo jiné čeká:

• Zapůjčení vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely).
  • Po celou dobu odborné rady a pomoc našich instruktorů.
  • Převoz bagáže po souši.
  • Klidný tok Sázavy přerušovaný častými jezy.
  • Úsek řeky vhodný pro začátečníky a rodiny s dětmi (ca od 4 let).
  • Možnost přihlásit se také jako jednotlivec.

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Sejdeme se ráno v kempu v Horce, odkud se vydáme společně vlakem proti proudu řeky do Chřenovic, kde na nás bude čekat vodácké vybavení.

V případě zájmu můžete samozřejmě dorazit přímo do Chřenovic, vaše zavazadla Vám autem převezeme do kempu, kde budeme nocovat. Kdo bude chtít může také přijet již večer předem a přespat v kempu Horka.

Rozdáme si vodácký materiál a proběhne zaškolení začátečníků. Čeká na nás 10 km plavby, během kterých se naučíme nebo si připomeneme základní vodácké dovednosti a bezpečnost na vodě. Plavbu zakončíme v kempu v Horce.

Ráno si zabalíme věci a nasedneme opět do lodí. Dnes nás čeká příjemných 15 km plavby. Budeme pilovat naše dovednosti pomocí zábavných vodáckých her.

Cestou zastavíme ve Zruči nad Sázavou, kde lze navštívit zámek nebo vodácké muzeum.

Co jsme se naučili, si cestou prověříme při sjíždění jezů. Poslední nás čeká přímo u kempu Omaha, kde se můžete občerstvit a kde naše putování také zakončíme.

Pokud budete odjíždět vlakem přímo z cíle, budou tam čekat i Vaše zavazadla.

Sázava je klidná řeka bez větších záludností. Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech. Naučí Vás či pomohou s takovými věcmi, jako:

• jak řídit loď,
  • jak se zachovat při "cvaknutí" neboli převržení,
  • jak poznat nebezpečný jez,
  • jak sjíždět jezy a obtížná místa.

Akce je vhodná i pro začátečníky a rodiny s dětmi (ca od 4 let).

Doprava účastníků na začátek akce do Horky nebo do Chřenovic a poté zpět ze je možná buď vlastními auty (parkování v kempu v Horce je možné za malý poplatek), nebo vlakem. Z cíle plavby se poté vyvezete vlakem zpět pro auta.

Pokud pojedete vlakem: vlaková stanice na konci splutí se jmenuje Střechov nad Sázavou, vlaková stanice na začátku plavby se jmenuje Chřenovice, vlaková stanice poblíž kempu, kde budeme nocovat se jmenuje Horka nad Sázavou.

Pokud pojedete autem: přijeďte do kempu v Obci Horka II, zde necháme stát vaše auta a společně se vydáme vlakem proti proudu řeky do obce Chřenovice. Z cíle se pro svá auta dostanete vlakem ze zastávky Střechov nad Sázavou.

• Sázava - Kemp Horka
  • SÁZAVA - Chřenovice U Korfbalisty
Vodácký kemp Horka je plně vybavený, nabízí wc, teplou sprchu i restauraci. Nocovat budeme ve vlastních stanech, pokud jej nemáte, nevěšte hlavu, rádi Vám jej po domluvě zapůjčíme. V kempu je také možnost zarezervovat si pro přespání chatku, samozřejmě dle aktuální obsazenosti.

Stravování je ve Vaší režii. V kempu Horka je možnost dát si něco dobrého k večeři i k snídani. Na oběd budeme zastavovat ve vytipovaných restauracích po cestě. Pokud byste si chtěli vařit, vezměte si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz.

Více informací o tom, co potřebujete na vaření na vodě či rady, jak se zabalit na vodu najdete ZDE.

• zapůjčení a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
  • převoz zavazadel po souši po celou dobu akce
  • stravování a pitný režim
  • doprava na start a z cíle