PLOUČNICE - řeka vodáků romantiků

Popis zájezdu

 • divoká příroda a zarostlé říční koryto
 • romantické meandry
 • jedinečná Průrva - proplutí skalním tunelem

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Sejdeme se první den dopoledne ve vesnici Noviny pod Ralskem. Rozdělíme si vodácké vybavení a proběhne úvodní kurz - řekneme si něco k pádlování, bezpečnosti a organizaci plavby. 

Poté se již vydáme na první úsek naší plavby. Hned na začátku plavby na nás čeká tzv. Průrva. Řeka se zde zařízne hluboko do pískovcového kaňonu a provede nás tunelem dlouhým okolo 100 m. Plavbu zarostlým korytem zakončíme přímo v kempu, kde budeme nocovat. 

2.
den
Druhý den ráno sbalíme stany a vydáme se opět na vodu. Řeka se v těchto místech kroutí divokým zalesněným údolím, poté i loukami. Plavbu romantickými meandry nám zpestří nejen podplouvání nízkých lávek, čekají na nás také spadlé stromy a podobné překážky. Naši plavbu po Ploučnici zakončíme dle vodního stavu poblíž Brenné, kde se rozloučíme a vydáme zpět k domovům.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Splouvané úseky meandrují divokou přírodou, proto zde často potkáme spadlé stromy, které je potřeba podplout,obeplout či přenést. Naši průvodci na začátku zopakují pravidla bezpečnosti na vodě a připomenou všem ovládání kánoe, po celou dobu plavby budou pomáhat na obtížných místech.

Akce je proto vhodná pro všechny, kteří mají alespoň základní zkušenost s ovládáním kánoe, případně i pro rodiny s dětmi (cca od 7 let).

Doprava: mikrobus,vlastní doprava

Možnost využít dopravy mikrobusem, cesta tam a zpět plus doprava podél řeky za příplatek 250 Kč. Mikrobus pojede po trase Český Šternberk - Praha (Opatov) - Noviny pod Ralskem (možnost přistoupit kdekoliv po trase) 

Do Novin pod Ralskem, odkud budeme vyplouvat jezdí autobus. Z cíle naší plavby je autobusové spojení z Brenné obtížnější, ale po předchozí domluvě Vás (za malý příspěvek na naftu) můžeme přiblížit do Mimoňe či Zákup, odkud jezdí pravidelné autobusové i vlakové spoje. Přijedete-li vlastním autem, po domluvě vám pomůžeme s převozem aut do kempu či cíle.

Ubytování: kemp
Ubytováni budeme v kempu uprostřed splouvaných úseků. Kemp je plně vybaven, sprcha a wc jsou samozřejmostí, v kempu nalezneme také kryté sezení a občerstvení. Pokud nemáte vlastní stan, můžete si jej za malý příplatek půjčit od Povody. 
Jídlo a pití: vlastní
Stravování je ve Vaší vlastní režii. V kempu, kde budeme nocovat, je stánek s občerstvením. Jelikož řeka teče opravdu divokou krajinou, není zde jistota, že potkáme otevřený kiosek. Na cestu na vodě je tedy dobré mít připraveno vlastní jídlo, ideálně takové, které si lze sníst na lodi.
V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce
 • zajistíme lavičky k ohni, sekeru, pilu, sportovní náčiní (míč, frisbee apod.)
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za kempování
 • stravování
 • pitný režim apod. 
 • dopravu a přepravu podél vody

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

ŘEKY JIŽNÍ MORAVY A JEJICH ZAJÍMAVOSTI - Morava, Baťův kanál a Dyje - dětská voda
Plastové kanoe
Rodiče s dětmi
Snídaně
V tomto roce nemá termín
Prodloužený víkend na ŘEKÁCH JIŽNÍ MORAVY - dětská voda
Plastové kanoe
Rodiče s dětmi
Snídaně
V tomto roce nemá termín
ŘEKY VÝCHODNÍCH ČECH - Orlice, Labe, Úpa a Metuje
7 dní
Plastové kanoe
Snídaně
již proběhlo
PRODLOUŽENÝ VÍKEND NA ORLICI - Divoká, Tichá a spojená Orlice
4 dny
Plastové kanoe
Snídaně
již proběhlo