VODÁCKÝ TÁBOR- putování po řece Ohři

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
11. - 16. 7. 2021
6 dní
4 400 Kč / 4 400
Mikrobus,Vlastní doprava
Již proběhlo

Popis zájezdu

Co jiného podniknou o prázdninách, než vyrazit na vodu? Pojeď si s námi užít týden v přírodě na vodě a spousta zábavy k tomu! Co na tebe čeká?

 • nezapomenutelné ZÁŽITKY...na vodě nasbíráš spoustu zážitků a veselých příhod 
 • super ZÁBAVA...s námi se rozhodně nebudeš nudit, čekají na tebe hry na suchu i na vodě nebo spíš ve vodě =)
 • trocha ADRENALINU...sjíždět jezy po předu umí každý, co to zkusit pozadu nebo bokem 
 • bezva KAMARÁDI...díky malé skupině (max. 29 táborníků) poznáš dobře všechny nové kamarády, ale klidně si s sebou vezmi nějakého kamaráda, kterého již znáš
 • nové DOVEDNOSTI...naučíš se, jak řídit loď, jak sjíždět jezy, jaký jez je nebezpečný, apod 

Tábor je určen pro začátečníky i pokročilé vodáky ve věku od 7 do 15 let (po absolvování 1.třídy ZŠ).

Program zájezdu

1.
den

První den se sejdeme okolo 16. hodiny na vodáckém tábořišti v Šabině. Čeká nás především seznámení se s instruktory a ostatními vodáky. Hrát budeme různé seznamovací a jiné hry, dnes zatím jen na suchu.

Večer si rozděláme oheň a povíme si, co vše nás na našem vodáckém putování čeká.

2.
den

První vodácký den zahájíme trochou tréninku na klidné vodě, dopoledne se pomocí vodáckých her naučíme základní vodácké dovednosti a povíme si něco k bezpečnosti na vodě. 

Po obědě si zabalíme věci a naložíme je doprovodného vozidla. Poté se vydáme na plavbu do kempu v Královském Poříčí. Čeká nás 12 km, proto budeme mít dosti času na trénování vodáckých dovedností, které se nám budou v dalších dnech určitě hodit. 

3.
den

Dnes nás čeká celodenní plavba. Máme před sebou 15 km do kempu u Svatošských Skal, cestu si zpestříme různými vodáckými hrami.

Asi v polovině cesty na nás čeká hrad Loket, řeka zde teče téměř kolem dokola celého hradu. Zde určitě zastavíme a vydáme se na prohlídku hradního města. Jakmile zahlédneme v dálce skály tyčící se nad řeku blížíme se k našemu kempu. 

4.
den

Dopoledne se v kempu budeme věnovat hrám na suchu, k dispozici tu budeme mít trampolínu i různé nízké lanové překážky. 

Na vodu se vydáme až po obědě. Dnes nás čeká opět 15 km. Voda zde příjemně teče a donese nás rychle až ke cvičné peřeji Hubertus, kde dnes budeme tábořit. 

 

5.
den

Dopoledne prověříme naše vodácké dovednosti a budeme ho trávit cvičením a dováděním v peřeji. Naučíme se zde mnoho nového na lodích i bez lodí =). Čas si uděláme také na trénink záchrany.

Odpoledne se vydáme na krátkou plavbu do kempu Na Špici. 

6.
den

Poslední den dopoledne na nás čekají závěrečné hry, jak na suchu, tak na vodě. Zjistíme, co vše jsme se za týden putování po řece Ohři naučili. 

Po obědě se vydáme na krátkou, ale i poslední plavbu po Ohři, kdy náš cíl bude v kempu ve Vojkovicích. Po doplutí se s Ohří rozloučíme a společně počkáme na rodiče.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Úseky, které budeme společně splouvat, si pro nás nepřipravily žádné zvláštní nástrahy. Nejsou nijak obtížné (obvykle obtížnost ZW) a proto jsou vhodné i pro začátečníky.

Po celou dobu akce budou s dětmi na vodě vodáčtí instruktoři, kteří na začátku akce všechny děti zaškolí. Začátečníky naučí, jak ovládat loď a jak se bezpečně chovat na vodě. Nudit se nebudou rozhodně ani pokročilí vodáci, pro ty bude připraveno spoustu nových vodáckých dovedností. 

Doprava: mikrobus,vlastní doprava

Na tábor a z tábora je potřeba zařídit si vlastní dopravu. Zahájení tábora je v neděli odpoledne v 15 hodin v tábořišti Šabina (poblíž města Sokolov). Našim cílem bude kemp Vojkovice, kam doplujeme v pátek v odpoledních hodinách.

Po předchozí domluvě je možnost využít za příplatek 400 Kč dopravu mikrobusem. Ten bude vyrážet z Českého Šternberka, nabere táborníky v Praze (Zličín - metro B) a dále pojede směr Rakovník a Karlovy Vary, možnost nástupu kdykoliv po cestě. 

Místa srazu:
 • Český Šternberk - loděnice Samba
 • Strančice - benzinka KM PRONA
 • Praha - Zličín
 • Ohře_Šabina
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Ubytováni budeme vždy v kempu ve stanech (stan si vozit nemusíte). Naše stany jsou velké a poskytují tak dostatečné pohodlí pro děti i pro veškerou bagáž. Děti budou spát ve stanech dle věku a pohlaví. Kempy na Ohři, ve kterých budeme nocovat, jsou hezké, ale spíše přírodního charakteru. Ve všech kempech je k dispozici wc (v některých pouze suché), teplou sprchu potkáme vždy ob den.
Jídlo a pití: plná penze

Na táboře bude zajištěna plná penze (5 jídel denně), včetně pitného režimu po celý den. Vařit budeme často společně s dětmi v naší polní kuchyni

Každý den na nás čeká v kempu snídaně, před vyplutím svačinka (sušenka či ovoce), cestou na vodě zastavíme a poobědváme připravené jídlo (pečivo, pomazánka, zelenina). Jakmile doplujeme do kempu, a než děti postaví stany, připravíme teplou polévku či jiné občerstvení, dle počasí. Večer již společně s dětmi připravíme jednoduchou, ale chutnou večeři. Stravování začíná první den večeří a končí poslední den odpolední svačinou.

S sebou budou děti tedy potřebovat jen ešus (nebo misku), příbor, hrneček a láhev na pití, ostatní věci do kuchyně obstará CK Povoda.  

 

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
 • služby vodáckých průvodců na vodě i na suchu
 • stravování (plná penze, 5x denně, v četně pitného režimu)
 • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce
 • ubytování v kempech
 • vstupné a jiné poplatky
 • program na vodě i na suchu 
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • dopravu na začátek akce (Šabina)
 • dopravu z konce akce (Vojkovice)

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.