RAKOUSKO a SLOVINSKO - Singletour

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
26. 7. - 2. 8. 2020
8 dní
12 590 Kč / 12 590
Autobus
Již proběhlo

Popis zájezdu

Tento zájezd pořádáme ve spolupráci s cestovkou Singletour. Je určen pro všechny, kdo nemají parťáky do lodi a na cesty a/nebo chtějí poznat nové lidi. Zájezd je primárně určen pro dospělé. 

Program zájezdu můžeme být před odjezdem nebo během zájezdu změněn s ohledem na omezení COVID-19.

 • snadné peřeje a svižný proud slovinských řek Sáva a Sáva Bohinjka, jezero Bled, soutěska Vintgar
 • rychle tekoucí rakouské řeky Gail, Möll a Saalach
 • snadná divoká voda - vhodná pro první seznámení s divokou vodou
 • poplujeme na stabilních nafukovacích kánoích Baraka
 • pochutnáte si na povoďácké polopenzi
 • vystřídáme jenom 2 kempy - minimum bourání a stavění stanů
 • zájezd je určen pro mírně pokročilé vodáky.

Pro skupiny od 9 osob rádi zrealizujeme zájezd na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z Prahy ve večerních hodinách a noční přejezd do Slovinska. Další nástupní místa: Český Šternberk, České Budějovice nebo po domluvě kdekoliv po cestě.
2.
den

Ráno si povíme něco k pádlování a bezpečnosti na vodě a vydáme se na první řeku Sávu.

Čeká nás příjemný proud a lehké peřejky, kde se naučíme nebo si připomeneme základní dovednosti na tekoucí vodě, které se nám v průběhu zájezdu budou určitě hodit.

 

3.
den

Dopoledne vyrazíme na krátkou procházku k nejznámějšímu vodopádu ve Slovinsku, k vodopádu Savica. 

Poté se již vydáme na řeku Sávu Bohinjku, kde nás čeká opět svižný proud, peřejky jsou zde trochu náročnější, ale nečekají nás žádné záludnosti.

4.
den

Odpočinkový den od vody. Vyrazíme na procházku do soutěsky Vintgar, kde na nás čekají hluboké tůně plné zpěněné vody a také nejvyšší slovinský vodopád Šum. Nezapomeneme se zastavit ani u známého slovinského jezera Bled.

5.
den

Ráno sbalíme stany a vydáme se na cestu do Rakouska, kde si splujeme střední úsek řeky Gail (WW2) - příjemně tekoucí řeka se snadnými peřejemi.

 

6. - 7.
den

Řeka Möll si pro nás opět připravila příjemný a svižný proud a hezké pohoupání na vlnkách. Plavbu zakončíme přímo v kempu, před kterým na nás čeká opět pár vlnek, tentokrát nás však pohoupají o trochu více.

V plavbě po Möllu budeme pokračovat i další den, kdy se vydáme na jeho horní svižný úsek

8.
den
Naše vodácké dovednosti na závěr prověříme na řece Saalach, kde na nás čeká nejen svižný proud a hezké vlnky, ale také krásné peřejky, které po tolika společných dnech na tekoucí vodě jistě hravě zvládneme. Po doplutí nasedneme do autobusu a vydáme se na cestu zpět do České republiky.

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Splouvané úseky jsou do obtížnosti WW3. Budeme je splouvat na nafukovacích kánoích Baraka. Proto tento zájezd doporučujeme pouze vodákům, kteří již mají zkušenosti s pádlováním na tekutějších vodách (například úsek Týnec-Pikovice na Sázavě, Divoká Orlice v době vypouštění Pastvinské přehrady, zájezd do Itálie nebo jiné zahraniční zájezdy s Povodou).

Minimální věk vodáků pro tento zájezd je 15 let.

Doprava: autobus

Na zájezd pojedeme klimatizovaným autobusem. Autobus nikdy nejede plný a tak budete mít po cestě větší pohodlí. V případně malého počtu zájemců pojedeme mikrobusy pro 9 osob. 

Místa srazu:
 • Praha - Opatov
 • Divišov - možnost parkování aut
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Čekají na nás plně vybavené kempy. V kempu v Rakousku i ve Slovinsku vždy najdeme celkově hezké zázemí s teplou sprchu, v Rakousku na nás čeká také příjemná česká restaurace s točeným pivem =).
Jídlo a pití: polopenze

Na zájezdu zajišťujeme vodáckou polopenzi v naší polní kuchyni. Bohaté snídaně formou švédského stolu, večeře jednoduché a chutné, pokud možno z čerstvých místních surovin. Stravování začíná snídaní 2. den a končí snídaní 8. den. Obědy a svačiny (většinou na vodě) si zajišťujete sami. Na řekách nepotkáme žádné občerstvení, proto svačinu do lodi s sebou!

Možnost nákupu potravin bude téměř každý den, proto není potřeba brát s sebou zásoby na celou dobu zájezdu. Ceny v obchodech jsou stejné nebo mírně vyšší než v ČR. 

 

V ceně je zahrnuto:
 • 6x nocleh v kempu
 • 7x vodácká polopenze začínající 2. den snídaní a končící 8. den snídaní
 • dopravu klimatizovaným autobusem
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, loďák)
 • služby řidičů a průvodců na vodě i na souši
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • vodácké oblečení (dlouhý neopren, vodácká bunda, boty). Můžete si zajistit vlastní, nebo si za příplatek zapůjčit od nás.
 • obědy
 • vstupné do přírodních památek, lístky na lanovku (Raggaschlucht 7 EUR, horská železnice Reisseckbahn 17 EUR)
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete za 35 Kč/den přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.