SLOVENSKO a MORAVA - Hron, Orava, Váh, Morava

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
21. - 30. 8. 2020
10 dní
12 800 Kč / 0
Mikrobus
Již proběhlo

Popis zájezdu

 • Hron, Orava, Váh - tři slovenské řeky, které stojí za návštěvu. 
 • po celou dobu plavby příjemně tečou, téměř žádné jezy
 • několik pěkných peřejí, ale nic těžkého
 • překrásné okolí řek - Tatry i Fatra na obzoru, Oravský Hrad, Starhrad, Strečno
 • 2-denní trek Vysokými Tatrami, kde poznáme jejich krásy
 • Morava- krásná příroda v okolí řeky - meandry, slepá ramena, lužní les, možnost potkat bobry, ledňáčka, volavky
 • akce je určena pro lehce pokročilé vodák

 

Program zájezdu

1.
den
Navečer odjezd mikrobusem z ČŠ (Divišova), noční přejezd do kempu Nemecká na řece Hron.
2.
den
Hron_ splutí úseku Brezno- Nemecká 19 km, kemp Nemecká. Splujeme hezký úsek Hronu, který stále svižně teče J. Pauzu si můžeme udělat v hospůdce Tomi po polovině plavby. Kdyby nám nepřál vodní stav, vyplujeme rovnou z Nemecké a podle toho upravíme program na Hronu.
3.
den
Hron_splutí úseku Nemecká- Vlkanová 33 km, kemp Geronimo_Vlkanová. Hron stále svižně proudí, kdy nás rychle donese do tábořiště Mlynčok, kde si uděláme pauzu na oběd. Nabídka jídel je opravdu pestrá. Poté proplujeme Banskou Bystrici, zahoupeme se v peřejích nad Iliašem a za chvilku se objeví kemp Geronimo. Kdo bude mít ještě sil a chuť, může si ještě splout vyhlášenou peřej Vlkanová J (WWII).
4.
den
Ranní přejezd do kempu ve Vysokých Tatrách_RIJO_Camping ve Staré Lesné. Zde budeme spát 2 noci. Trek po Vysokých Tatrách_HrebienokTerryho chatavodopády Studeného potoka apod.
5.
den
Trek po Tatrách_HrebienokTerryho chata, vodopády Studeného potoka....a další krásy Tater.
6.
den
Ranní odjezd z kempu RIJO_Camping na řeku Váh a splutí Váhu v úseku Rožumberok- Kraľovany 18 km (3-4 hodiny), kemp v Oravském Podzámku na řece Oravě. Na oběd se zastavíme ve vyhlášené salaši Krajinka, kde si můžeme ochutnat místní speciality. Po doplutí na soutok s Oravou, přejedeme do kempu v Oravském Podzámku.
7.
den
Orava_splutí úseku Nižná- Oravský Podzámok 21 km. Ráno vyjedeme proti proudu do obce Nižná, odkud vyplujeme. Rychlý proud nás donese do Dlhé n/O, kde si uděláme pauzu na oběd v místní restauraci. 
Až se objeví nad řekou krásný hrad na skále, budeme vědět, že jsme dopluli do našeho kempu v Oravském Podzámku.
8.
den
Orava_splutí úseku Oravský Podzámok- Kraľovany 30 km. Vyplouváme přímo z kempu, kdy bude náš cíl opět na soutoku s Váhem. Proplujeme Dolním Kubínem, kde se můžeme občerstvit, překonáme jeden rozbitý jez, pokocháme se kaňonem a jsme na soutoku. Na noc se vrátíme do kempu Oravský Podzámok.
9.
den
Váh_splutí úseku Vrútky- Strečno 10 km, Ráno se přesuneme do Vrůtek. Bude to pěkné vyvrcholení našeho vodáckého putování po slovenských řekách J. Proud znovu zrychlí, pohoupají nás velké vlny a naše vodácké schopnosti prověří několikery peřeje, třeba peřej Markita (WWII). Na závěr nás čeká bonus v podobě vyhlídky na dva hrady – Starhrad a Strečno. Po doplutí přejedeme na řeku Moravu do kempu Pískáč v Postřelmově.
10.
den
Morava_splutí úseku Postřelmov- Vila Háj 15 km (kdyby nám přála voda, splujeme horní úsek Hanušovice – Postřelmov 26 km, který je rychlý a peřejnatý). Dnes splujeme pohodový úsek s 2 jezy, občerstvit se můžeme ve stánkách podél řeky. Užijeme si poslední plavbu a po doplutí do kempu Vila Háj, odjezd do ČŠ.

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Splouvané řeky jsou bez větších záludností, vyznačují se příjemně tekoucím proudem bez jezů s občasnými peřejemi o maximálně náročnosti WW2. Akce je vhodná pro lehce pokročilé vodáky, ale zvládnou ji i odvážní začátečníci.
Doprava: mikrobus
Pojedeme mikrobusem pro 9 osob. Naše mikrobusy Mercedes Sprinter nabízí dostatek pohodlí a prostoru pro nohy!
Místa srazu:
 • Divišov - možnost parkování aut
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp

Ubytováni budeme v kempech, které jsou většinou lepší než vodácké kempy české. O něco vyšší je i cena kempů, ale nijak výrazně.

První 2 noci budeme ubytování v kempu v Nemecké. Tento vodácký kemp nabízí záchody, sprchy i občerstvení, nedaleko kempu je i restaurace a obchod. 1 noc strávíme v kempu Fort Geronimo ve Vlkanové, Který je laděn do westernového stylu. Jsou zde záchody i srpchy Součastí kempu je také  "westernová" restaurace, kde dobře vaří. Poté přejedeme do hezkého kempu v Tatrách_Rijo kemp. Dále budeme ubytováni v kempu v Oravském Podzámku. I tento kemp je na dobré úrovni, v kempu je restaurace a opodál obchod. Nakonec se přesuneme na řeku Morava do kempu v Postřelmově_Písák.

Jídlo a pití: vlastní

Stravování je ve Vaší režii. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, na kterém si můžete uvařit večeři nebo čaj k snídani. V kempech jsou omezené možnosti dát si něco k jídlu. 

Doplnění zásob bude možné téměř každý den.

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem vodáckého vybavení (2-místné kanoe Samba, pádla, do kanoe barel, plovací vesta).
 • služby 2 vodáckých průvodců (podle počtu účastníků)
 • doprava vybavení na Slovensko a po Slovensku
 • doprava osob na Slovensko z ČŠ a zpět
 • vytvoření programu
 • převoz zavazadel z kempu do kempu, zatímco plujete po vodě
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují   stanovený program a jedou společně s průvodcem)
 • kempovné
V ceně není zahrnuto:
 • stravování (každý si vaří sám, několikrát bude možnost dokoupit zásoby)
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete za 27 Kč/den přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • neopreny - možnost jejich zapůjčení od Povody (půjčujeme neopreny Long John, neoprenové boty a vodácké bundy)

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.