CHORVATSKO, SLOVINSKO A RAKOUSKO

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
18. - 24. 7. 2020
7 dní
9 950 Kč / 8 950
Autobus
Již proběhlo
8. - 14. 8. 2020
7 dní
9 950 Kč / 8 950
Autobus
Již proběhlo

Popis zájezdu

 • průzračné chorvatské řeky Mrežnica a Korana
 • příjemně tekoucí řeka Sáva ve Slovinsku
 • méně známá ale neméně krásná vrchní soutěska Salzy
 • lesní soutěska a lehké divoká voda řeky Schwarzy 
 • vhodné pro sportovní začátečníky i pro rodiny s většími dětmi
 • poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích baraka

Chorvatské řeky se nedají charakterem srovnat s ničím, co známe z Rakouska nebo třeba z Česka. Voda je zde průzračná, takže budeme pozorovat vodní rostliny i ryby pod hladinou. Většinou je spíše klidná, ale každou chvíli doplujeme k nějakému travertinovému či krasovému stupni, který prověří naši vodáckou šikovnost. Naštěstí ani pod stupněm řeka nijak rychle neteče a navíc je teplo, takže případné převrhnutí není žádné drama.

Rakouské řeky, které jsme do zájezdu vybrali, nabízí lehkou divokou vodu, kterou bychom po rozpádlování na chorvatských řekách měli hravě zvládnout.

Slovinské řeky Sáva Dolinka a Bohinjka jsme z programu vyškrtli z důvodu omezení vstupu do Slovinska kvůli onemocnění COVID-19. Pokud by se regulace vstupu do Slovinska do začátku zájezdu opět zmírnila, do programu bychom je vrátili.

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky ve večerních hodinách, noční přejezd do Chorvatska.
2.
den

Brzy ráno dorazíme k řece Mrežnici. Vydáme  se na dobrodružnou cestu zalesněným údolím. Po cestě nás čekají krasové stupně různé výšky. Nocleh na pěkném tábořišti na soutoku Mrežnice a Tounjčice (celkem zde budeme 2 noci)

3.
den
Budeme pokračovat v plavbě po Mrežnici - čekají nás různě vysoké stupně a spousta koupání.
4.
den

Ráno vyrazíme na řeku Koranu, která si na nás připravila opuštěný kaňon a více než 100 travertinových stupňů. Noc strávíme v kempu u řeky Korany.   

5.
den
Vyrazíme do kaňonu na horním toku řeky Mrežnice. Na tomto krátkém úseku si budeme připadat jak v akvaparku, budeme si užívat především koupání, skoky z převisů, kamennou skluzavku a průzračné laguny. Po doplutí nás čeká delší přejezd do Rakouska, kde strávíme opět 2 noci v 1 kempu.
6.
den
Dnes se vydáme na řeku Salzu, splujeme její méně známou a méně divokou vrchní soutěsku. Čeká nás plavba zalesněným údolím náročnosti WW1-2.
7.
den

Poslední den si pro nás řeka Schwarza připravila, mimo příjemného proudu, plavbu lesní soutěskou s mnoha pěknými skalními útvary a pár zajímavými, ale snadnými peřejemi. 

Po doplutí se vydáme již na cestu domu, kam dorazíme v pozdních večerních/nočních hodinách. 

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Stačí základní znalosti ovládání kanoe. Pokud jste již pluli na kanoi například na Sázavě, na Otavě nebo na Vltavě, měli byste program zvládnout. Zájezd je vhodný i pro sportovní začátečníky a rodiny s většími dětmi.

Poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích Baraka.

Doprava: autobus

Na tento zájezd pojedeme klimatizovaným autobusem. V autobuse je sice 49 míst, my ale máme limit 30 účastníků, abyste měli v autobuse dost místa a aby parta na vodě i v kempu nebyla příliš veliká.

Místa srazu:
 • Praha - Opatov
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Brno - D2 směr Bratislava
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp

Kempy v Chorvatsku jsou na překrásných místech, ne vždy jsou ale vybavené tak, jak jsme zvyklí z Česka. V romantickém kempu na řece Mrežnici jsou k dispozici pouze suché záchody (ale velice pěkné), majitel zde prodává nápoje (víno, rakija, svařák). Kemp na řece Koraně nabízí splachovací záchody sprchy. Kemp v Rakousku je plně vybavený (záchody, sprchy, restaurace nedaleko).

Další noci ve Slovinsku a Rakousku budeme ubytováni v plně vybavených kempech s příjemným zázemím. 

Jídlo a pití: polopenze

Na zájezdu zajišťujeme vodáckou polopenzi v naší polní kuchyni. Bohaté snídaně formou švédského stolu, večeře jednoduché a chutné, pokud možno z čerstvých místních surovin. Stravování začíná večeří 2. den a končí snídaní 7. den. Obědy a svačiny (většinou na vodě) si zajišťujete sami. Na řekách nepotkáme žádné občerstvení, proto svačinu do lodi s sebou!

Možnost nákupu potravin bude cca každý druhý den, proto není potřeba brát s sebou zásoby na celou dobu zájezdu. Ceny v obchodech jsou stejné nebo mírně vyšší než v ČR. 

 

V ceně je zahrnuto:
 • doprava do Chorvatska i po Chorvatsku (v případě dopravy mikrobusem)
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • ubytování v kempech 5x
 • vodácká polopenze (začínající 2. den večeří a končící 7. den snídaní)
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, loďák)
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete za 35 Kč/den přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • obědy

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.