VODÁCKÝ TÁBOR - putování po řece Sázavě

12. - 17. 7. 2020

Co jiného podniknou o prázdninách, než vyrazit na vodu? Pojeď si s námi užít týden v přírodě na vodě a spoustu zábavy k tomu! Co na tebe čeká?

• nezapomenutelné ZÁŽITKY...na vodě nasbíráš spoustu zážitků a veselých příhod
  • super ZÁBAVA...s námi se rozhodně nebudeš nudit, čekají na tebe hry na suchu i na vodě nebo spíš ve vodě =)
  • trocha ADRENALINU...sjíždět jezy po předu umí každý, co to zkusit pozadu nebo bokem
  • bezva KAMARÁDI...díky malé skupině max. 29 táborníků poznáš dobře všechny nové kamarády, ale klidně si s sebou vezmi nějakého kamaráda, kterého již znáš
  • nové DOVEDNOSTI...naučíš se, jak řídit loď, jak sjíždět jezy, jaký jez je nebezpečný apod

Tábor je určen pro začátečníky i pokročilé vodáky ve věku od 7 do 15 let (po absolvování 1.třídy ZŠ).

První den se sejdeme okolo 16. hodiny v kempu Horka na Sázavě. Čeká nás především seznámení se s instruktory a ostatními vodáky. Hrát budeme různé seznamovací a jiné hry, dnes zatím jen na suchu.

Večer si rozděláme oheň a povíme si, co vše nás na našem vodáckém putování čeká.

První vodácký den zahájíme trochou tréninku na klidné vodě, dopoledne se pomocí vodáckých her naučíme základní vodácké dovednosti a povíme si něco k bezpečnosti na vodě.

Po obědě se vydáme vlakem proti proudu řeky a splujeme náš první, krátký úsek Sázavy zpět do kempu v Horce.

Dnes se s kempem rozloučíme, sbalíme si věci a naložíme je do doprovodného vozidla. Čeká na nás asi 15 km dlouhá trasa do krásného kempu Omaha.

Cestou překonáme několik jezů a na oběd se zastavíme ve Zruči nad Sázavou, kde si rozšíříme své znalosti o vodáctví návštěvou vodáckého muzea.

Dnešní plavba do kempu Ymca není vůbec dlouhá, proto ráno nebudeme nikam spěchat a využijeme jez přímo u kempu a zahrajeme si zde několik vodáckých her a naučíme se spoustu nových vodáckých dovedností.

Poté se vydáme na asi 10 km dlouhou plavbu do Ymci, čeká na nás opět několik jezů, ten poslední prověří naše vodácké dovednosti. Odsud je to už jen kousek do kempu, kde si zahrajeme nějaké veselé hry na suchu.

Tentokrát se vydáme na vodu hned ráno, čeká nás 15 km dlouhý úsek do kempu v Ledečku, kde strávíme společně poslední noc.

Cestou se vykoupeme v čisté vodě Blanice, která zde do Sázavy přitéká, odsud je to jen kousek do Českého Šternberka, kde se po obědě vydáme na prohlídku hradu.

Jakmile doplujeme do Ledečka a trochu si odpočineme vrhneme se na přípravu závěrečného ohně.

Dnes na nás čeká posledních 12 km plavby z Ledečka do Sázavy, nudit se opět rozhodně nebudeme. Mimo různých her na vodě i ve vodě na nás čekají čtyři jezy, všechny obvykle sjízdné.

Plavbu zakončíme v Sázavě naproti Sázavskému klášteru, zde naše putování po Sázavě ukončíme, rozloučíme se a počkáme na příjezd rodičů.

Úseky, které budeme společně splouvat si pro nás nepřipravily žádné zvláštní nástrahy, nejsou nijak obtížné (obvykle obtížnost ZW) a proto jsou vhodné i pro začátečníky a pro děti.

Po celou dobu akce bude s dětmi na vodě vodáčtí instruktoři ti na začátku akce všechny děti zaškolí. Začátečníky naučí, jak ovládat loď a jak se bezpečně chovat na vodě. Nudit se nebudou rozhodně ani pokročilí vodáci, pro ty bude připraveno spoustu nových vodáckých dovedností.

Na tábor a z tábora se děti dopraví "samy". Zahájení tábora je v neděli odpoledne v 16 hodin v kempu Horka (u Zruče nad Sázavou), našim cílem bude město Sázava, kam doplujeme v pátek v odpoledních hodinách.
  • Sázava - Kemp Horka
Ubytováni budeme vždy v kempu ve stanech (stan si vozit nemusíte), naše stany jsou velké a poskytují tak dostatečné pohodlí pro děti i pro veškerou bagáž. Děti budou spát ve stanech dle věku a pohlaví. Kempy na Sázavě jsou hezké a nabízí příjemné zázemí, až na jednu výjimku budeme mít vždy k dispozici wc a teplou sprchu. V přírodním kempu na Omaze se obejdeme jednu noc bez sprchy.
Jídlo a pití: plná penze

Na táboře bude zajištěna plná penze (5 jídel denně), v četně pitného režimu po celý den, vařit budeme často společně s dětmi v naší polní kuchyni

Každý den na nás čeká v kempu snídaně, před vyplutím svačinka (sušenka či ovoce), cestou na vodě zastavíme a poobědváme připravené jídlo (pečivo, pomazánka, zelenina). Jakmile doplujeme do kempu a než děti postaví stany připravíme teplou polévku či jiné občerstvení, dle počasí. Večer již společně s dětmi připravíme jednoduchou, ale chutnou večeři. Stravování začíná první den večeří a končí poslední den odpolední svačinou.

S sebou budou děti tedy potřebovat jen ešus (nebo misku), příbor, hrneček a láhev na pití, ostatní věci do kuchyně obstará Povoda.

• pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
  • služby vodáckých průvodců na vodě i na suchu
  • stravování (plná penze, 5x denně, v četně pitného režimu)
  • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce