CHORVATSKO, SLOVINSKO A BOSNA

Popis zájezdu

 • pohodový vodácký zájezd na nejkrásnější řeky Chorvatska, s odbočkou do Bosny a Slovinska. 
 • průzračná chorvatské řeky Mrežnica a Zrmanja
 • příjemně tekoucí řeka Una v Bosně a řeka Sáva ve Slovinsku 
 • vhodné pro sportovní začátečníky i pro rodiny s většími dětmi
 • poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích baraka

Chorvatské řeky se nedají charakterem srovnat s ničím, co známe z Rakouska nebo třeba z Česka. Voda je zde průzračná, takže budeme pozorovat vodní rostliny i ryby pod hladinou. Většinou je spíše klidná, ale každou chvíli doplujeme k nějakému travertinovému či krasovému stupni, který prověří naši vodáckou šikovnost. Naštěstí ani pod stupněm řeka nijak rychle neteče a navíc je teplo, takže případné převrhnutí není žádné drama.

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Brzy ráno dorazíme k řece Mrežnici. Vydáme  se na dobrodružnou cestu zalesněným údolím. Po cestě nás čekají krasové stupně různé výšky. Nocleh na pěkném tábořišti na soutoku Mrežnice a Tounjčice.
2.
den
Budeme pokračovat v plavbě po Mrežnici - čekají nás různě vysoké stupně a spousta koupání.
3.
den
Vyrazíme do kaňonu na horním toku řeky Mrežnice. Na tomto krátkém úseku si budeme připadat jak v akvaparku, budeme si užívat především koupání, skoky z převisů, kamennou skluzavku a průzračné laguny. Odpoledne přejedeme do kempu u řeky Zrmanji.
4.
den
Čeká na nás řeka Zrmanja, kde se svého času natáčely filmy o Vinetouovi. Znovu se potkáme s krasovými stupni i dvěma vodopády, pod jedním z nich si můžete zaplavat, z druhého spustíme lodě lanovkou.
5.
den
Dopoledne strávíme odpočinkem a koupáním v krásném vodopádu řeky Zrmanji, přímo pod naším kempem. Odpoledne nasedneme do autobusu a přejedeme do Bosny k řece Una.
6.
den
Dnes nás čeká lehčí úsek řeky Uny, kde se naučíme nebo si připomeneme pádlování na tekoucí vodě. Po doplutí si pochutnáme na čerstvé rybě v restauraci přímo v našem kempu.
7.
den

Čeká nás, o něco náročnější, 6-ti kilometrový úsek řeky Uny, kde se řeka proplétá mezi ostrůvky a překvapí nás krásnými peřejkami. 

Po doplutí se vydáme na cestu do Slovinska k řece Sávě.

8.
den
Kdo bude mít dopoledne chuť a sílu může se vydat na krátkou procházku soutěskou Vintgar, kde na nás čekají hluboké tůně plné krásně zbarvené vody a také nejvyšší slovinský vodopád Šum. Poté se společně vydáme na plavbu po řece Sáva, která si pro nás připravila svižný proud a hezké peřejky. Po doplutí nasedneme do autobusu a vyrazíme na cestu zpět do České republiky.
9.
den
V časných ranních hodinách příjezd do České republiky.

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Stačí základní znalosti ovládání kanoe. Pokud jste již pluli na kanoi například na Sázavě, na Otavě nebo na Vltavě, měli byste program hravě zvládnout. Zájezd je vhodný i pro sportovní začátečníky a rodiny s většími dětmi.

Poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích Baraka.

Doprava: autobus

Na tento zájezd pojedeme klimatizovaným autobusem. V autobuse je sice 49 míst, my ale máme limit 30 účastníků, abyste měli v autobuse dost místa a aby parta na vodě i v kempu nebyla příliš veliká.

Při nižším počtu přihlášených vypravíme naše 9-místné mikrobusy Mercedes, ve kterých je dostatek místa na nohy i pro ty největší dlouhány.

Ubytování: kemp

První dvě noci strávíme v kempu, kde není k dispozici sprcha ani občerstvení, ale jedná se o krásný kemp na krásném místě. Místo sprchy zde lze využít vodopádek přímo u kempu. U řeky Zrmanji, kde strávíme další dvě noci nalezneme plně vybavený kemp. V kempu u řeky Uny na nás čeká, mimo plně vybavené kemp, také dobrý restaurace. Kemp ve Slovinsku nabízí také příjemné zázemí a plné vybavení. 

Jídlo a pití: vlastní

Stravování si každý zajišťuje sám. Možnost nákupu potravin bude téměř každý den, proto není potřeba s sebou vozit zásoby na celý týden. Ceny v obchodech jsou stejné nebo mírně vyšší než v ČR.

Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit čaj k snídani nebo večeři. 

V ceně je zahrnuto:
 • doprava do Chorvatska i po Chorvatsku autobusem (v případě malého počtu zájemců může být autobus nahrazen mikrobusem)
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • ubytování v kempech 7x
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, loďák)
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
 • poplatek za splutí na řece Zrmanja (ca. 70 KUN/250 Kč)
V ceně není zahrnuto:
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete za 35 Kč/den přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • stravování

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

CHORVATSKO, SLOVINSKO A BOSNA
Baraky
V tomto roce nemá termín
CHORVATSKO A BOSNA s koupáním v moři
Baraky
Polopenze
V tomto roce nemá termín
CHORVATSKO A SLOVINSKO s koupáním v moři
10 dní
Baraky
Polopenze
3 noci v kempu u moře
již proběhlo
CHORVATSKO A SLOVINSKO - prodloužený víkend
5 dní
Baraky
již proběhlo
CHORVATSKO A BOSNA - prodloužený víkend s vlastní dopravou
Baraky
V tomto roce nemá termín
CHORVATSKO s koupáním v moři - dětská voda
9 dní
Baraky
Polopenze
Rodiče s dětmi
3 noci v kempu u moře
již proběhlo