CHORVATSKO A BOSNA - prodloužený víkend s vlastní dopravou

Popis zájezdu

Chcete spojit dovolenou u moře s vodáckým dobrodružstvím? Zastavte se s námi cestou k moři na několika průzračných krasových řekách! Vy jedete vlastním autem, my zajišťujeme vodácké vybavení a průvodce.

 • Krátký pohodový zájezd do Chorvatska a Bosny
 • Nepotřebujete víc než základní znalosti ovládání lodi
 • Průzračné chorvatské řeky Korana a Mrežnice s travertinovými stupni
 • Dobrodružství v bludišti ostrůvků na bosenské řece Uně

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Ráno se sejdeme v kempu u řeky a společně se vydáme na nástup řeky Mřežnice. Čeká nás dobrodružnou cestu zalesněným údolím. Po cestě nás čekají krasové stupně různé výšky. Nocleh na pěkném tábořišti na soutoku Mrežnice a Tounjčice.

2.
den
Čeká nás dlouhá plavba opuštěným kaňonem řeky Korany, která si pro nás nachystala více než 100 stupňů, většinu z nich snadno splujeme. Návrat do stejného kempu.
3.
den
Splujeme si kaňon na horním toku řeky Mrežnice: 8 km plných skoků, sjízdných stupňů a možností koupání. Po doplutí přejedeme do pěkného kempu v Bosně u řeky Uny.
4.
den
Budeme splouvat bosenskou řeku Unu, která je jen co by kamenem dohodil od chorvatsko-bosenských hranic. 6 km napínavého proplétání mezi ostrůvky (až WW3), plavbu si případně můžeme prodloužit o dalších 15 km lehčí vody. Po doplutí si dáme čerstvou rybu a závěrečný večírek v pěkném kempu na řece Uně.
5.
den
Rozloučíme se, vy vyrážíte dále k moři, průvodci se vrací s vodáckým vybavením zpět do ČR.

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Stačí základní znalosti ovládání kanoe. Pokud jste již pluli na kanoi například na Sázavě, na Otavě nebo na Vltavě, měli byste program hravě zvládnout. Zájezd je vhodný i pro sportovní začátečníky a rodiny s většími dětmi.

Poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích Baraka.

Doprava: mikrobus,vlastní doprava

Na tento zájezd se můžete vydat vlastním autem. My Vám přivezeme vybavení a pomůžeme s převážením aut mezi řekami. 

V případě zájmu lze využít za příplatek 1000 Kč/ osoba dopravu mikrobusem (pouze omezená kapacita), nástupní místo po domluvě.

Ubytování: kemp

Kempy jsou v Chorvatsku na překrásných místech, ne vždy jsou ale vybavené tak, jak jsme zvyklí z Česka. V romantickém kempu na řece Mrežnici jsou k dispozici pouze suché záchody (ale velice pěkné), majitel zde prodává nápoje (víno, rakija, svařák). V kempu na řece Koraně jsou splachovací záchody a sprchy ohřívané pouze sluníčkem, prodávají zde nápoje (rakija, víno). V Bosně, v kempu u řeky Uny na nás čeká plně vybavený kemp s restaurací, kde servírují čerstvé ryby. 


Jídlo a pití: vlastní

Stravování si každý zajišťuje sám. Možnost nákupu potravin bude téměř každý den, proto není potřeba s sebou vozit zásoby na celý týden. Ceny v obchodech jsou stejné nebo mírně vyšší než v ČR.

Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit čaj k snídani nebo večeři. 

V ceně je zahrnuto:

 

 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • ubytování v kempech 4x
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, loďák)
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete za 35 Kč/den přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • stravování
 • doprava
 • parkování v kempech pro auta

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

CHORVATSKO A SLOVINSKO - prodloužený víkend
5 dní
Baraky
již proběhlo
CHORVATSKO A BOSNA s koupáním v moři
Baraky
Polopenze
V tomto roce nemá termín
CHORVATSKO, SLOVINSKO A BOSNA
Baraky
V tomto roce nemá termín
CHORVATSKO A SLOVINSKO s koupáním v moři
10 dní
Baraky
Polopenze
3 noci v kempu u moře
již proběhlo
CHORVATSKO s koupáním v moři - dětská voda
9 dní
Baraky
Polopenze
Rodiče s dětmi
3 noci v kempu u moře
již proběhlo