CHORVATSKO A SLOVINSKO RAKOUSKO - prodloužený víkend

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
8. - 12. 7. 2020
5 dní
5 980 5 480 Kč / 4 980 4 480
Autobus
Probíhající
26. - 30. 8. 2020
5 dní
5 980 Kč / 4 980
Autobus

Popis zájezdu

prodloužený víkend na krasových řekách

 • 2 dny na řece Mrežnici v Chorvatsku
 • místo řek Sáva Bohinjka a Sáva Dolinka ve Slovinsku navštívíme podobné řeky Gail a Möll na jihu Rakouska
 • Mrežnica = menší i větší stupně, průzračná voda, spousta koupání
 • Gail a Möll v Rakousku= snadné peřeje, svižný proud

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky ve večerních hodinách, noční přejezd do Chorvatska.
2.
den

Brzy ráno dorazíme k řece Mrežnici. Vydáme  se na dobrodružnou cestu zalesněným údolím. Po cestě nás čekají krasové stupně různé výšky. Nocleh na pěkném tábořišti na soutoku Mrežnice a Tounjčice.

3.
den
Vyrazíme do kaňonu na horním toku řeky Mrežnice. Na tomto krátkém úseku si budeme připadat jak v akvaparku, budeme si užívat především koupání, skoky z převisů, kamennou skluzavku a průzračné laguny.
4.
den
Řeka Gail si pro nás přichystala snadné peřejky s příjemným proudem, kde se naučíme, nebo si připomeneme pádlování na tekoucí vodě. Trochu jiný charakter řeky, než jsme zažili v Chorvatsku.
5.
den
Svižný proud si užijeme i poslední den, který strávíme na řece Möll. Peřejky jsou zde o trochu náročnější, než předchozí den, ale nečekají na nás žádné záludnosti. Večer nasedneme do autobusu a vyrazíme směrem k domovu. Do České republiky dorazíme kolem půlnoci.

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Stačí základní znalosti ovládání kanoe. Pokud jste již pluli na kanoi například na Sázavě, na Otavě nebo na Vltavě, měli byste program hravě zvládnout. Zájezd je vhodný i pro sportovní začátečníky a rodiny s většími dětmi.

Poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích Baraka.

Doprava: autobus

Na tento zájezd pojedeme klimatizovaným autobusem. V autobuse je sice 49 míst, my ale máme limit 30 účastníků, abyste měli v autobuse dost místa a aby parta na vodě i v kempu nebyla příliš veliká.

Při nižším počtu přihlášených vypravíme naše 9-místné mikrobusy Mercedes, ve kterých je dostatek místa na nohy i pro ty největší dlouhány.

Místa srazu:
 • Český Šternberk
 • Praha - Opatov
 • Brno - D2 směr Bratislava
 • Jihlava - D1 111 km_benzínka OMV (pouze termín 8. 7. 2020)
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp

Kempy jsou v Chorvatsku na překrásných místech, ne vždy jsou ale vybavené tak, jak jsme zvyklí z Česka. V romantickém kempu na řece Mrežnici jsou k dispozici pouze suché záchody (ale velice pěkné), majitel zde prodává nápoje (víno, rakija, svařák). U řeky Möll budeme ubytováni v plně vybaveném českém kempu (sprchy, wc, pivo Ostravar, jídlo).

Jídlo a pití: vlastní

Stravování si každý zajišťuje sám. Možnost nákupu potravin bude téměř každý den, proto není potřeba s sebou vozit zásoby na celý týden. Ceny v obchodech jsou stejné nebo mírně vyšší než v ČR.

Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit čaj k snídani nebo večeři. 

V ceně je zahrnuto:
 • doprava do Chorvatska, po Chorvatsku a Rakousku a zpět autobusem (autobus je k dispozici po celou dobu akce, na vodě plujete na lehko, věci necháte v kempu nebo v autobuse)
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • ubytování v kempech 3x
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, loďák)
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete za 35 Kč/den přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • stravování

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

CHORVATSKO A BOSNA - prodloužený víkend s vlastní dopravou
Baraky
V tomto roce nemá termín
CHORVATSKO A SLOVINSKO s koupáním v moři
10 dní
Baraky
Polopenze
3 noci v kempu u moře
již proběhlo
CHORVATSKO, SLOVINSKO A BOSNA
Baraky
V tomto roce nemá termín
CHORVATSKO A BOSNA s koupáním v moři
Baraky
Polopenze
V tomto roce nemá termín
CHORVATSKO s koupáním v moři - dětská voda
9 dní
Baraky
Polopenze
Rodiče s dětmi
4 noci v kempu u moře
15. - 23. 8. 2020