VODÁCKÝ TÁBOR v chatičkách v kempu Horka na řece Sázavě

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
9. - 14. 8. 2020
6 dní
4 400 Kč / 4 400
Vlastní doprava
Zrušený
16. - 21. 8. 2020
6 dní
4 400 Kč / 4 400
Vlastní doprava
Zrušený

Popis zájezdu

Vodácký tábor pohodově s ubytování po celou dobu v kempu Horka v chatičkách. Co na tebe čeká?

 • nezapomenutelné ZÁŽITKY...výlety po vodě i na suchu, kde poznáme spoustu nového
 • super ZÁBAVA...s námi se rozhodně nebudeš nudit, čekají na tebe hry na suchu i na vodě nebo spíš ve vodě =)
 • trocha ADRENALINU...sjíždět jezy po předu umí každý, co to zkusit pozadu nebo bokem 
 • bezva KAMARÁDI...díky malé skupině max. 29 táborníků poznáš dobře všechny nové kamarády, ale klidně si s sebou vezmi nějakého kamaráda, kterého již znáš
 • nové DOVEDNOSTI...naučíš se, jak řídit loď, jak sjíždět jezy, jaký jez je nebezpečný apod 

Tábor je určen pro začátečníky i pokročilé vodáky ve věku od 7 do 15 let (po absolvování 1.třídy ZŠ). 

Program zájezdu

1.
den

První den se sejdeme okolo 16. hodiny v kempu Horka na Sázavě. Čeká nás především seznámení se s instruktory a ostatními vodáky/táborníky. Hrát budeme různé seznamovací a jiné hry, dnes zatím jen na suchu.

Večer si rozděláme oheň a povíme si, co vše na nás během tábora čeká.

2.
den

První táborový den strávíme v kempu a jeho okolí. 

Čeká na nás nejen poznávací procházka po okolí kempu, ale především naše první táborové hry. Bavit se budeme na souši i na vodě. Seznámíme se s pádlováním na klidné vodě.

3.
den

Dopoledne si ještě doplníme znalosti o bezpečnost na vodě, trochu si ji protrénujeme pomocí různých her.

Po obědě se vydáme vlakem proti proudu řeky a splujeme náš první, krátký úsek Sázavy zpět do kempu v Horce. Cestou na nás čekají vodácké hry, díky kterým se budeme učit a trénovat naše vodácké dovednosti. 

 

4.
den

Dnes si od vody trochu odpočineme, tedy pouze od pádlování, kolem vody se bude točit další náš den.

Vyrazíme totiž na celodenní pěší výlet k vodní nádrži Švihov, kde navštívíme Vodní dům, ve kterém se dozvíme zajímavosti nejen o vodní nádrži, ale také o vodě kolem nás. Další zajímavostí kterou zde ještě navštívíme je Včelí svět. 

Odpoledne se pak vrátíme vláčkem zpět do kempu.

5.
den

Čeká na nás další vodácký výlet, dnes vyplujeme přímo z našeho kempu, čeká na nás asi 15 km dlouhá trasa, kterou si zpestříme řadou vodáckých her

Cestou překonáme několik jezů a na oběd se zastavíme ve Zruči nad Sázavou, kde si rozšíříme své znalosti o vodáctví návštěvou vodáckého muzea.

Zpět do kempu se vrátíme opět vlakem, až si odpočineme vrhneme se na přípravu závěrečného ohně. 

6.
den

Poslední den na nás nečeká jen balení a loučení se, odpoledne si ještě užijeme hry v okolí našeho kempu. Po obědě nás potom čeká vyhodnocení a vyhlášení všech táborových her. Pozdě odpoledne se rozloučíme a počkáme na příjezd rodičů.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Úseky, které budeme společně splouvat si pro nás nepřipravily žádné zvláštní nástrahy, nejsou nijak obtížné (obvykle obtížnost ZW) a proto jsou vhodné i pro začátečníky a pro děti. 

Po celou dobu akce, na vodě i na suchu, budou s dětmi vodáčtí instruktoři, kteří na začátku akce všechny děti zaškolí. Začátečníky naučí, jak ovládat loď a jak se bezpečně chovat na vodě. Nudit se nebudou rozhodně ani pokročilí vodáci,  ty budeme postupně učit spoustu nových vodáckých dovedností. 

Doprava: vlastní doprava
Doprava na tábor a z tábora je v režii rodičů. Zahájení tábora je v neděli odpoledne v 16 hodin v kempu Horka (u Zruče nad Sázavou), konec tábora je na stejném místě, v pátek v odpoledních hodinách.
Místa srazu:
 • Sázava - Kemp Horka
Ubytování: kemp
Ubytováni budeme všechny noci v kempu Horka nad Sázavou v chatičkách pro 4 osoby, u řeky Sázavy, odkud budeme vyrážet na výlety po vodě i po suchu. V kempu je společné sociální zázemí, nedávno zrekonstruované sprchy a wc.
Jídlo a pití: plná penze

Na táboře bude zajištěna plná penze (5 jídel denně), včetně pitného režimu po celý den, stravování bude zajištěno v restauraci v kempu Horka, kde budeme ubytovaní. V případě celodenních výletů po vodě či na suchu bude pro děti vždy připraven obědový balíček s sebou. 

 

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
 • služby vodáckých průvodců na vodě i na suchu
 • stravování (plná penze, 5x denně, včetně pitného režimu)
 • ubytování v chatičkách
 • vstupné a jiné poplatky
 • program na vodě i na suchu 
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • dopravu dětí na začátek a z konce akce (kemp Horka)

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.