VODÁCKÝ TÁBOR v chatičkách v kempu Horka na řece Sázavě

Zrušený
16. - 21. 8. 2020
Zrušený

Vodácký tábor pohodově s ubytování po celou dobu v kempu Horka v chatičkách. Co na tebe čeká?

• nezapomenutelné ZÁŽITKY...výlety po vodě i na suchu, kde poznáme spoustu nového
  • super ZÁBAVA...s námi se rozhodně nebudeš nudit, čekají na tebe hry na suchu i na vodě nebo spíš ve vodě =)
  • trocha ADRENALINU...sjíždět jezy po předu umí každý, co to zkusit pozadu nebo bokem
  • bezva KAMARÁDI...díky malé skupině max. 29 táborníků poznáš dobře všechny nové kamarády, ale klidně si s sebou vezmi nějakého kamaráda, kterého již znáš
  • nové DOVEDNOSTI...naučíš se, jak řídit loď, jak sjíždět jezy, jaký jez je nebezpečný apod

Tábor je určen pro začátečníky i pokročilé vodáky ve věku od 7 do 15 let (po absolvování 1.třídy ZŠ).

První den se sejdeme okolo 16. hodiny v kempu Horka na Sázavě. Čeká nás především seznámení se s instruktory a ostatními vodáky/táborníky. Hrát budeme různé seznamovací a jiné hry, dnes zatím jen na suchu.

Večer si rozděláme oheň a povíme si, co vše na nás během tábora čeká.

První táborový den strávíme v kempu a jeho okolí.

Čeká na nás nejen poznávací procházka po okolí kempu, ale především naše první táborové hry. Bavit se budeme na souši i na vodě. Seznámíme se s pádlováním na klidné vodě.

Dopoledne si ještě doplníme znalosti o bezpečnost na vodě, trochu si ji protrénujeme pomocí různých her.

Po obědě se vydáme vlakem proti proudu řeky a splujeme náš první, krátký úsek Sázavy zpět do kempu v Horce. Cestou na nás čekají vodácké hry, díky kterým se budeme učit a trénovat naše vodácké dovednosti.

Dnes si od vody trochu odpočineme, tedy pouze od pádlování, kolem vody se bude točit další náš den.

Vyrazíme totiž na celodenní pěší výlet k vodní nádrži Švihov, kde navštívíme Vodní dům, ve kterém se dozvíme zajímavosti nejen o vodní nádrži, ale také o vodě kolem nás. Další zajímavostí kterou zde ještě navštívíme je Včelí svět.

Odpoledne se pak vrátíme vláčkem zpět do kempu.

Čeká na nás další vodácký výlet, dnes vyplujeme přímo z našeho kempu, čeká na nás asi 15 km dlouhá trasa, kterou si zpestříme řadou vodáckých her

Cestou překonáme několik jezů a na oběd se zastavíme ve Zruči nad Sázavou, kde si rozšíříme své znalosti o vodáctví návštěvou vodáckého muzea.

Zpět do kempu se vrátíme opět vlakem, až si odpočineme vrhneme se na přípravu závěrečného ohně.

Poslední den na nás nečeká jen balení a loučení se, odpoledne si ještě užijeme hry v okolí našeho kempu. Po obědě nás potom čeká vyhodnocení a vyhlášení všech táborových her. Pozdě odpoledne se rozloučíme a počkáme na příjezd rodičů.

Úseky, které budeme společně splouvat si pro nás nepřipravily žádné zvláštní nástrahy, nejsou nijak obtížné (obvykle obtížnost ZW) a proto jsou vhodné i pro začátečníky a pro děti.

Po celou dobu akce, na vodě i na suchu, budou s dětmi vodáčtí instruktoři, kteří na začátku akce všechny děti zaškolí. Začátečníky naučí, jak ovládat loď a jak se bezpečně chovat na vodě. Nudit se nebudou rozhodně ani pokročilí vodáci,  ty budeme postupně učit spoustu nových vodáckých dovedností.

Doprava na tábor a z tábora je v režii rodičů. Zahájení tábora je v neděli odpoledne v 16 hodin v kempu Horka (u Zruče nad Sázavou), konec tábora je na stejném místě, v pátek v odpoledních hodinách.
  • Sázava - Kemp Horka
Ubytováni budeme všechny noci v kempu Horka nad Sázavou v chatičkách pro 4 osoby, u řeky Sázavy, odkud budeme vyrážet na výlety po vodě i po suchu. V kempu je společné sociální zázemí, nedávno zrekonstruované sprchy a wc.
Jídlo a pití: plná penze

Na táboře bude zajištěna plná penze (5 jídel denně), včetně pitného režimu po celý den, stravování bude zajištěno v restauraci v kempu Horka, kde budeme ubytovaní. V případě celodenních výletů po vodě či na suchu bude pro děti vždy připraven obědový balíček s sebou.

• pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
  • služby vodáckých průvodců na vodě i na suchu
  • stravování (plná penze, 5x denně, včetně pitného režimu)
  • ubytování v chatičkách