VODÁCKÝ TÁBOR- putování po řece Otavě

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
26. - 31. 7. 2020
6 dní
4 400 Kč / 4 400
Mikrobus,Vlastní doprava
Již proběhlo

Popis zájezdu

Co jiného podniknou o prázdninách, než vyrazit na vodu? Pojeď si s námi užít týden v přírodě na vodě a spoustu zábavy k tomu! Co na tebe čeká?

 • nezapomenutelné ZÁŽITKY...na vodě nasbíráš spoustu zážitků a veselých příhod 
 • super ZÁBAVA...s námi se rozhodně nebudeš nudit, čekají na tebe hry na suchu i na vodě nebo spíš ve vodě =)
 • trocha ADRENALINU...sjíždět jezy po předu umí každý, co to zkusit pozadu nebo bokem 
 • bezva KAMARÁDI...díky malé skupině max. 29 táborníků poznáš dobře všechny nové kamarády, ale klidně si s sebou vezmi nějakého kamaráda, kterého již znáš
 • nové DOVEDNOSTI...naučíš se, jak řídit loď, jak sjíždět jezy, jaký jez je nebezpečný apod 

Tábor je určen pro začátečníky i pokročilé vodáky ve věku od 7 do 15 let (po absolvování 1.třídy ZŠ).

Program zájezdu

1.
den

První den se sejdeme okolo 16. hodiny na vodáckém tábořišti v Sušici. Čeká nás především seznámení se s instruktory a ostatními vodáky. Hrát budeme různé seznamovací a jiné hry, dnes zatím jen na suchu.

Večer si rozděláme oheň a povíme si, co vše nás na našem vodáckém putování čeká.

2.
den

První vodácký den zahájíme trochou tréninku na klidné vodě, dopoledne se pomocí vodáckých her naučíme základní vodácké dovednosti a povíme si něco k bezpečnosti na vodě. 

Po obědě si zabalíme věci a naložíme je doprovodného vozidla, poté se vydáme na krátkou plavbu do kempu Čepice. Čeká nás pouhých 5 km, proto budeme dost času na trénování vodáckých dovedností, které se nám budou v dalších dnech určitě hodit. 

3.
den

Dnes nás čeká o trochu delší plavba, máme před sebou asi 11 km do kempu v Horažďovicích.

Po chvilce plavby zastavíme pod zříceninou hradu Rábí, kam se půjdeme pěšky podívat, až se vrátíme z prohlídku hradu a naobědváme se, vydáme se na vodu. Proplouvat budeme také kolem zříceniny gotického hradu Prácheň a během dne si také prověříme naše vodácké dovednosti, nejen díky hrám na vodě, ale také na nás čekají 3 jezy. 

 

4.
den

Dnešní etapa do kempu v Katovicích bude opravdu zábavná, voda si pro nás připravila 8 jezů a 2 stupně =).

Ne všechny jezy však budou sjízdné, poslouží nám alespoň k ukázku nebezpečných jezů, o kterých se tento den hodně naučíme. 

Odpoledne se v kempu budeme věnovat také nějakým hrám na suchu, k dispozic tu budeme mít mimo jiné i volejbalové hřiště. 

 

5.
den

Dnes nás čeká opět kratší, odpočinková plavba do kempu Slaník, kde strávíme poslední noc našeho společného tábora.

Kousek před Strakonicemi, kterými budeme proplouvat na nás čeká slalomová trať, s dovednostmi, které již máme ji však hravě proplujeme, určitě se tu ale zastavíme a zahrajeme si nějaké vodácké hry. Naproti hradu ve Strakonicích spustíme lodě po klouzačce přes vysoký Pětikolský jez. 

Až dorazíme do kempu a odpočineme si, vrhneme se na přípravu závěrečného ohně. 

6.
den

Poslední den dopoledne na nás čekají závěrečné hry, jak na suchu, tak na vodě zjistíme, co vše jsme se za týden putování po řece Otavě naučili. 

Po obědě se vydáme na krátkou, závěrečnou plavbu do Štěkně, kde naše otavské putování ukončíme a kde společně počkáme na rodiče.

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Úseky, které budeme společně splouvat si pro nás nepřipravily žádné zvláštní nástrahy, nejsou nijak obtížné (obvykle obtížnost ZW) a proto jsou vhodné i pro začátečníky a pro děti. 

Po celou dobu akce bude s dětmi na vodě vodáčtí instruktoři ti na začátku akce všechny děti zaškolí. Začátečníky naučí, jak ovládat loď a jak se bezpečně chovat na vodě. Nudit se nebudou rozhodně ani pokročilí vodáci, pro ty bude připraveno spoustu nových vodáckých dovedností. 

Doprava: mikrobus,vlastní doprava

Na tábor a z tábora je potřeba zařídit si vlastní dopravu. Zahájení tábora je v neděli odpoledne v 16 hodin v kempu Sušice, našim cílem bude město Putim, kam doplujeme v pátek v odpoledních hodinách.

Po předchozí domluvě je možnost využít za příplatek 400 Kč dopravu mikrobusem, ten bude vyrážet z Českého Šternberka, nabere táborníky v Praze (metro C - Opatov) a dále pojede směr Příbram a Sušice, možnost nástupu kdykoliv po cestě. 

Místa srazu:
 • Sázava_Český Šternberk
 • Praha - Opatov
 • Otava_Sušice
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Ubytováni budeme vždy v kempu ve stanech (stan si vozit nemusíte), naše stany jsou velké a poskytují tak dostatečné pohodlí pro děti i pro veškerou bagáž. Děti budou spát ve stanech dle věku a pohlaví. Kempy na Otavě jsou hezké a nabízí příjemné zázemí, ve všech kempech budeme mít k dispozici wc a teplou sprchu.
Jídlo a pití: plná penze

Na táboře bude zajištěna plná penze (5 jídel denně), v četně pitného režimu po celý den, vařit budeme často společně s dětmi v naší polní kuchyni

Každý den na nás čeká v kempu snídaně, před vyplutím svačinka (sušenka či ovoce), cestou na vodě zastavíme a poobědváme připravené jídlo (pečivo, pomazánka, zelenina). Jakmile doplujeme do kempu a než děti postaví stany připravme teplou polévku či jiné občerstvení, del počasí. Večer již společně s dětmi připravíme jednoduchou, ale chutnou večeři. Stravování začíná první den večeří a končí poslední den odpolední svačinou.

S sebou budou děti tedy potřebovat jen ešus (nebo misku), příbor, hrneček a láhev na pití, ostatní věci do kuchyně obstará Povoda.  

 

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
 • služby vodáckých průvodců na vodě i na suchu
 • stravování (plná penze, 5x denně, v četně pitného režimu)
 • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce
 • ubytování v kempech
 • vstupné a jiné poplatky
 • program na vodě i na suchu 
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • dopravu na začátek akce (Sušice)
 • dopravu z konce akce (Putim)

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.