NEJOBLÍBENĚJŠÍ ŘEKY JIŽNÍCH ČECH - Vltava a Otava

15. - 21. 8. 2020
Mikrobus,Vlastní doprava
Zrušený

• dvě nejoblíbenější řeky českých vodáků
  • čistá a průzračná voda řeky Otavy
  • příjemný proud, sjízdné jezy řeky Vltavy
  • pěkné kempy, vodácké hospůdky
  • krásné památky - zřícenina hradu Rábíměsto Český Krumlov

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na miru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

V dopoledních hodinách se sejdeme na loděnici Půjčovny lodí Samba v Sušici.

Kdo bude chtít, může dorazit již večer a ubytovat se v kempu přímo u loděnice.

Věci si zabalíme do doprovodného vozidla, rozdáme si vodácký materiál a proběhne zaškolení začátečníků a zopakování pravidel bezpečnosti na vodě. Hned na úvod nás pohoupe pěkná šlajsna sušického jezu a poté nás svižně proudící řeka Otava odnese pod největší zříceninu v Čechách –hrad Rabí. Zde zastavíme na oběd a návštěvu hradu. Odpoledne budeme pokračovat v plavbě až do malebné vesničky Velké Hydčice, kde se ubytujeme v kempu.

Během dnešní plavby prověří naše vodácké dovednosti množství jezů, některé mohou být nesjízdné, ale alespoň nám poslouží jako ukázka nebezpečí na vodě.

Na odpočinek a oběd zastavíme ve Střelských Hošticích, můžeme zde navštívit také muzeum vorařství. Odpoledne dorazíme do pěkného kempu v Katovicích.

Poslední den na Otavě na nás čeká krátká slalomová trať, po předchozích dnes ji hravě sjedou i začátečníci.  Mineme strakonický měšťanský pivovar Dudák a zastavíme nad nebezpečným Pětikolským jezem ve Strakonicích, kde si uděláme pauzu na oběd.

Od Strakonic řeka Otava pomalu meandruje až na tábořiště Slaník, kde si můžeme dát pivo točené do "mražených půllitrů".

Zde se s Otavou rozloučíme, opět se setkáme večer, tentokrát u řeky Vltavy v kempu Branná.

Naše věci opět zabalíme do doprovodného vozidla a vyrazíme na třídenní splutí Vltavy.

První den na Vltavě poplujeme do Českého Krumlova. Řeka zde meandruje krásnou přírodou, ke konci cesty nás čekají i dva jezy.

Kdo bude chtít, může odpoledne či na večer vyrazit na procházku do města, náš kemp je asi 3,5 km od historického centra Krumlova, kterým budeme proplouvat následující den.

Dnes nás čeká plavba Českým Krumlovem, která nás proveden přes historické centrum města a během které budeme sjíždět také čtyři jezy. Na jezu přímo u krumlovského zámku nás ve sjíždění potřeby turisté pozorující vodáky z lávky. Na oběd se můžeme zastavit v místním pivovaru.

Poté opustíme město a řeka se zařízne do krajiny téměř bez civilizace, kterou opět spatříme až ve Zlaté Koruně, cíli naší dnešní etapy.

Poslední den na vodě nás dovede do Boršova nad Vltavou. Chvíli po vyplutí nás čeká stylové občerstvení U Kelta, kde dělají výborné pšeničné placky na kameni, dostatečný důvod k zastávce. Řeka teče uprostřed lesů a okolo zříceniny hradu Dívčí Kámen.

Po doplutí se zabalíme, rozloučíme a vyrazíme k domovu.

Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je ZW až WWI. Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech.

Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé, případně i pro rodiny s dětmi (cca od 3 let).

Doprava: mikrobus,vlastní doprava

Na akci se můžete dopravit sami (vlastní doprava), akce začíná na řece Otavě v Sušici a končí na řece Vltavě v Boršově nad Vltavou , nebo za příplatek 400 Kč využít dopravu naším mikrobusem.

Naše mikrobusy Mercedes Sprinter nabízí dostatek pohodlí a prostoru pro nohy, budeme vyrážet z Českého Šternberka, nabereme vodáky v Praze a poté budeme pokračovat směrem Písek - možnost přistoupit po cestě. V případě velkého zájmu může být mikrobus nahrazen autobusem.

Pojedete-li na akci autem je nutné počítat s přejezdem (ca 150 km) z Otavy na Vltavu, na konci obou řek převezeme řidiče po domluvě zpět k autům. V případě dopravy vlakem/autobusem je možné předem domluvit přejezd mezi řekami naším mikrobusem.

• SÁZAVA - Český Šternberk - loděnice Samba
  • Praha - Opatov
  • OTAVA - Sušice - loděnice
  • další nástupní místa po dohodě

Vodácké kempy na Otavě a Vltavě jsou velice dobře vybavené. V každém kempu najdete občerstvení, záchody i sprchu s teplou vodou. Na mnoha kempech i tábořištích je možnost sportovního vyžití v podobě volejbalu, nohejbalu a jiných aktivit.

Pokud nemáte vlastní stan, můžete si jej za malý příplatek půjčit od Povody.

Stravování je ve Vaší vlastní režii. Ve všech kempech, kde budeme nocovat, je i stánek s občerstvením nebo hospůdka. Na obědy budeme zastavovat ve vytipovaných vodáckých hospůdkách. Budete-li si chtít vařit večeře sami, doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz. Případné nákupy potravin budou možné téměř každý den.
  • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
  • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce
  • zajistíme lavičky k ohni, sekeru, pilu, sportovní náčiní (míč, frisbee apod.)
  • pitný režim apod.