PRODLOUŽENÝ VÍKEND NA ORLICI - Divoká, Tichá a spojená Orlice

Popis zájezdu

 • krásné řeky, které nejsou přeplněny vodáky
 • meandry a písčité pláže Divoké a Tiché Orlice
 • divoká příroda Přírodního parku Orlice

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na miru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Dopoledne se sejdeme v kempu v Týništi nad Orlicí (v 10:30). Společně vyjedeme vláčkem proti proudu Divoké Orlice do Kostelce nad Orlicí, kde si rozdělíme vodácké vybavení a proběhne úvodní kurz - řekneme si něco k pádlování, bezpečnosti a organizaci plavby. 

Na rozpádlování splujeme Divokou Orlici. Až na pár sjízdných stupňů si pro nás řeka, i přes svůj název, nepřipravila žádné záludnosti. Naopak, čeká nás pohodová plavba a především krásné písčité pláže.  

2.
den

Druhý den ráno nás vláček vyveze opět na nástup, tentokrát však budeme splouvat Tichou Orlici. Ŕeka poklidně meandruje mezi vysokými břehy a donese nás až do kempu, kde strávíme další noc. 

3.
den

U našeho kempu se Divoká a Tichá Orlice spojují a vytváří tak řeku Orlici, proto dnes nasedneme do lodí přímo v kempu a vydáme se na plavbu po tzv. "spojené" Orlici. 

Cestou budeme pozorovat množství ptáků, kteří zde hnízdní na zarostlých březích, proplouvat budeme totiž Přírodním parkem Orlice. Po doplutí se rozloučíme a vyrazíme zpět k našim domovům. 

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Splouvané úseky meandrují divokou přírodou, proto zde často potkáme spadlé stromy, které je potřeba podplout,obeplout či přenést. Naši průvodci na začátku zopakují pravidla bezpečnosti na vodě a připomenou všem ovládání kánoe, po celou dobu plavby budou pomáhat na obtížných místech.

Akce je proto vhodná pro všechny, kteří mají alespoň základní zkušenost s ovládáním kánoe, případně i pro rodiny s dětmi (cca od 6 let).

Doprava: mikrobus,vlastní doprava

Možnost využít dopravy mikrobusem, cesta tam a zpět plus doprava podél řeky za příplatek 300 Kč. Naše mikrobusy Mercedes Sprinter nabízí dostatek pohodlí a prostoru pro nohy, budeme vyrážet z Českého Šternberka, nabereme vodáky v Praze a poté budeme pokračovat směrem na Týniště nad Orlicí - možnost přistoupit po cestě.  V případě velkého zájmu může být mikrobus nahrazen autobusem.

Využít lze také vlastní dopravu, je třeba však počítat s tím, že na nástup všech úseků budeme vždy dojíždět. Do Týniště nad Orlicí, odkud budeme vyjíždět a podél vody je také možnost vlakové dopravy. Po domluvě vám pomůžeme s převozem aut. 

Ubytování: kemp

Ubytováni budeme obě noci v jednom kempu, kemp je plně vybaven, najdeme zde wc, sprchu i restauraci a celkově hezké zázemí. (Po předchozí domluvě a dle aktuální obsazenosti lze sjednat přespání na turistické ubytovně). 

Pokud nemáte vlastní stan, můžete si jej za malý příplatek půjčit od Povody.

 

Jídlo a pití: snídaně

Na zájezdu pro Vás zajistíme bohatou snídani formou švédských stolů. Ostatní stravování (obědy a svačiny, většinou na vodě) a večeře si zajišťujete sami.

Jelikož vybrané úseky řek nepatří mezi "vodácké klasiky", na které jsme z Čech zvyklí, kiosek či jiné občerstvení zde obvykle nenajdeme. Na cestu na vodě je tedy dobré mít připraveno vlastní jídlo, ideálně takové, které si lze sníst na lodi. Večeři si poté lze koupit v kempu. Budete-li si chtít vařit večeře sami, doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz. 

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • 2x snídaně
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • zajistíme lavičky k ohni, sekeru, pilu, sportovní náčiní (míč, frisbee apod.)
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za kempování
 • stravování (obědy a večeře, snídaně jsou zahrnuty v ceně) 
 • pitný režim apod. 
 • dopravu osob a přepravu podél vody

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

PLOUČNICE - řeka vodáků romantiků
2 dny
Plastové kanoe
již proběhlo
PRODLOUŽENÝ VÍKEND VE VÝCHODNÍCH ČECHÁCH - Labe, Úpa a Metuje
Plastové kanoe
Snídaně
V tomto roce nemá termín
PRODLOUŽENÝ VÍKEND NA ŘEKÁCH JIŽNÍ MORAVY - Morava, Baťův kanál, Jihlava
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín
ŘEKY VÝCHODNÍCH ČECH - Orlice, Labe, Úpa a Metuje
7 dní
Plastové kanoe
Snídaně
již proběhlo
ŘEKY A SKÁLY SEVERNÍCH ČECH - Jizera, Ploučnice, Labe, skalní město Tisá
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín
MORAVSKÉ ŘEKY A JEJICH ZAJÍMAVOSTI - Morava, Baťův kanál, Dyje - dětská voda
Plastové kanoe
Polopenze
Rodiče s dětmi
V tomto roce nemá termín