ŘEKY A SKÁLY SEVERNÍCH ČECH - Jizera, Ploučnice, Labe, skalní město Tisá

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
11. - 17. 7. 2020
7 dní
4 080 Kč / 3 380
Mikrobus,Vlastní doprava
Zrušený

Popis zájezdu

 • řeky severních Čech, které nejsou přeplněny vodáky
 • pohodová plavba po řece Jizeře
 • divoká příroda a zarostlé meandrující říční koryto řeky Ploučnice 
 • jedinečná Průrva Ploučnice - proplutí skalním tunelem
 • neobvyklá plavba po Labi nebo po Bílině
 • skalní město Ostrov u Tisé

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na miru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
V odpoledních/večerních hodinách odjezd z Českého Šternberka/ Prahy (další místa po dohodě) a příjezd do kempu Zrcadlová Koza na řece Jizeře. Čeká nás seznámení u večerního ohýnku, kde si povíme, co vše nás čeká.
2.
den

Druhý den ráno se vyvezeme autobusem proti proudu Jizery na nástupní místo, rozdělíme si vodácké vybavení a proběhne úvodní kurz pro vodácké začátečníky - řekneme si něco k pádlování, bezpečnosti a organizaci plavby. 

Řeka Jizera nás příjemně pohoupe, čeká nás sjízdný jez, na kterém mohou pokročilí vodáci trénovat přejezdy proudu, a dále mírně tekoucí voda, která nás donese až do našeho kempu.

3.
den
Další den budeme pokračovat v plavbě po Jizeře - lodě si na vleku odvezeme do Přísečnice a odsud poplujeme kolem svijanského pivovaru až do Mohelnice. Po cestě budeme obdivovat vysoké skalní stěny padající až do vody. Po doplutí přejedeme do kempu na řece Ploučnici.
4.
den

Ráno se vyvezeme autobusem na nástup první úseku Ploučnice.

Hned po pár stech metrech plavby na nás čeká tzv. Průrva. Řeka se zde zařízne hluboko do pískovcového kaňonu a provede nás tunelem dlouhým okolo 100 m. Potom poplujeme divokými meandry a "pralesem" až do našeho kempu. 

5.
den
Druhý den ráno sbalíme stany a vydáme se na vodu přímo z kempu. Řeka se v těchto místech kroutí divokým zalesněným údolím. Plavbu romantickými meandry nám zpestří nejen podplouvání nízkých lávek, čekají na nás také spadlé stromy a podobné překážky. Po doplutí opustíme Ploučnice a přejedeme do kempu ve skalní oblasti Tisá.
6.
den
V Ostrově u Tisé si užijeme odpočinkový den nejen od vody, ale celkově od civilizace - v kempu a v celé oblasti skal budeme bez mobilního signálu =). Vydat se můžeme na krátkou procházku po skalách v okolí kempu nebo na prohlídku Tiských stěn nebo třeba na Děčínský Sněžník.
7.
den

Ráno zabalíme věci a rozloučíme se s klidem ve skalním městě. Poslední den poplujeme buď  po širokém Labi do Hřenska s výhledem na skalní stěny nebo si užijeme nefalšovanou atmosféru Rumunska na úzké a příjemně tekoucí Bílině (podle počasí a aktuálního vodního stavu).

Zde se se severem Čech rozloučíme a vydáme se na cestu domů.

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Některé splouvané úseky meandrují divokou přírodou, proto zde často potkáme spadlé stromy, které je potřeba podplout, obeplout či přenést. Naši průvodci na začátku zopakují pravidla bezpečnosti na vodě a připomenou všem ovládání kánoe, po celou dobu plavby budou pomáhat na obtížných místech.

Akce je proto vhodná pro všechny, kteří mají alespoň základní zkušenost s ovládáním kánoe, případně i pro rodiny s dětmi (cca od 6 let).

Doprava: mikrobus,vlastní doprava

Na tento zájezd vypravíme 9-místné mikrobusy Mercedes, ve kterých je dostatek místa na nohy i pro ty největší dlouhány. Nemusíte si tak lámat hlavu s dopravou z kempu na start nebo z cíle do kempu ani s přepravou mezi jednotlivými řekami či s převážením aut. Při vyšším počtu přihlášených vypravíme klimatizovaný autobus.

Pokud chcete na zájezd přijet vlastní dopravou (auto, veřejná doprava), je to možné, sleva 400 Kč/osoba.

 

Místa srazu:
 • Český Šternberk
 • Praha - Opatov
 • JIZERA - Dolánky u Turnova
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Po celou dobu budeme ubytováni v kempech ve vlastních stanech. V každém kempu strávíme vždy dvě noci = méně stavění a bourání stanů. Všechny kempy jsou plně vybaveny, nalezneme v nich wc, sprchy a kiosek nebo restauraci. V kempu Zrcadlová Koza na Jizeře je skvělé zázemí pro děti - trampolína, dětské hřiště atd. 
Jídlo a pití: vlastní

Stravování je ve Vaší vlastní režii. Snídaně a večeře si uvaříte v kempu nebo využijete místní hospůdky - ve všech kempech, kde budeme nocovat, je kiosek nebo restaurace. Pokud si budete vařit sami, doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz.

Jelikož vybrané úseky řek nepatří mezi "vodácké klasiky", na které jsme z Čech zvyklí, při plavbě nepotkáme kiosek ani jiné občerstvení. Na cestu na vodě je tedy dobré mít připraveno vlastní jídlo, ideálně takové, které si lze sníst na lodi. Možnost nákupu základních potravin (pečivo apod.) bude téměř každý den, proto není potřeba s sebou vozit větší zásoby.

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a dopravu vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • dopravu osob z Prahy/Českého Šternberka (další místa dle dohody) a přepravu osob podél řek
 • poplatky za kempování
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce
 • zajistíme lavičky k ohni, sekeru, pilu, sportovní náčiní (míč, frisbee apod.)
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • stravování
 • pitný režim apod. 

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

PRODLOUŽENÝ VÍKEND NA ORLICI - Divoká, Tichá a spojená Orlice
Plastové kanoe
Snídaně
V tomto roce nemá termín
PLOUČNICE - řeka vodáků romantiků
2 dny
Plastové kanoe
již proběhlo
PRODLOUŽENÝ VÍKEND VE VÝCHODNÍCH ČECHÁCH - Labe, Úpa a Metuje
Plastové kanoe
Snídaně
V tomto roce nemá termín
PRODLOUŽENÝ VÍKEND NA ŘEKÁCH JIŽNÍ MORAVY - Morava, Baťův kanál, Jihlava
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín
ŘEKY VÝCHODNÍCH ČECH - Orlice, Labe, Úpa a Metuje
7 dní
Plastové kanoe
Snídaně
již proběhlo
MORAVSKÉ ŘEKY A JEJICH ZAJÍMAVOSTI - Morava, Baťův kanál, Dyje - dětská voda
Plastové kanoe
Polopenze
Rodiče s dětmi
V tomto roce nemá termín