MORAVA

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
8. - 10. 8. 2020
3 dny
1 480 Kč / 1 030
Vlastní doprava
Již proběhlo

Popis zájezdu

 • víkendové plutí po Moravě
 • krásná příroda v okolí řeky - meandry, slepá ramena, lužní les, možnost potkat bobry, ledňáčka, volavky
 • nejsou zde davy vodáků jako na jiných řekách
 • CHKO Litovelské Pomoraví - původní koryto Moravy nám připraví dobrodružství jako v pralese
 • město Litovel protkané kanály - "Moravské Benátky"

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na miru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Sejdeme se v dopoledních hodinách v kempu „Pískáč” v Postřelmově. Kemp se nachází asi kilometr od vlakového nádraží.

Rozdělíme si vodácké vybavení a proběhne zaškolení začátečníků. Na rozpádlování si dáme úsek z Postřelmova do Vily Háj. Z počátku teče řeka bystře v kamenitém korytě, postupně se uklidňuje. Na oběd zastavíme ve výborné hospůdce v Leštině a jez Lukavice bude první zkouškou naších vodáckých dovedností. Kemp u Vily Háj nabízí nejen bufet a teplou sprchu, ale je zajímavý sám o sobě. Rozkládá se v zahradě secesní vily (kulturní památky), součástí areálu je i vodní elektrárna.

2.
den
Budeme pokračovat po proudu, během plavby zastavíme na koupání v Mohelnické pískovně s čistou a teplou vodou. Poté proplujeme náhonemna jehož vyústění je jednoduchá slalomka. Odtud je to kousek do kempu na Nových Mlýnech, kde budeme dnes nocovat.
3.
den
Dnes nás čeká krátká trasa, při které budeme plout CHKO Litovelské Pomoraví, na začátku nás čeká jediný jez - Templ - a potom již vplujeme do nedotknuté moravské divočiny. Nocovat budeme ve velice pěkně vybaveném kempu v Litovli, kdo bude chtít, může zde přespat do ráno, nebo se vydat na cestu domů.

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je ZW (s pár místy WW1-). Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech. Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé, případně i pro rodiny s dětmi (od 3 let).
Doprava: vlastní doprava

Do Postřelmova je bezproblémový příjezd vlakem, stejně tak odjezd z Litovle. Pokud přijedete autem, můžete svoje auto po dobu plavby zaparkovat na příjezdové cestě ke kempu v Postřelmově, nebo v cíli v Litovli. 

Po domluvě převezeme řidiče na konci akce zpět k autům (za malý příspěvek na naftu).

Místa srazu:
 • MORAVA - Postřelmov
Ubytování: kemp
Morava leží stranou pozornosti hord vodáků, což je na jednu stranu krásné, ale na druhou stranu si to vybírá svoji daň v podobě méně rozvinutých služeb. V posledních letech zde ale došlo k výraznému zlepšení, díky tomu nás každý večer čeká kemp nebo tábořiště s teplou sprchou.
Jídlo a pití: vlastní

Stravování je ve Vaší režii. Na obědy budeme většinou zastavovat v nějaké hospůdce po cestě, snídaně a večeře si uvaříte v kempu nebo využijete místní hospůdky - ve všech kempech, kde budeme nocovat, je kiosek nebo restaurace. 

Možnost doplnit zásoby bude každý den, pokud by nebyl obchod přímo u kempu, kde budeme nocovat, můžete se domluvit s řidičem doprovodného auta, aby nakoupil potřebné přes den. 

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
 • přeprava bagáže doprovodným vozidlem po břehu
 • služby průvodce na vodě a řidiče doprovodného vozidla po celou dobu akce
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za kempování
 • stravování
 • pitný režim apod. 

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.